Kodu kalkulators sērkociņu kastes lielumā! Seniori norāda uz lietošanā neērtajiem banku kalkulatoriem

Alise Kubiloviča

Autors: Alise Kubiloviča

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ar lielu rūpību un uzmanību iesaistās sadzīvisku konfliktu un nebūšanu risināšanā.

7 komentāri

84 gadus veca pensionāre sašutusi par SEB bankas piedāvātajiem kodu kalkulatoriem – tie esot pārāk mazi un sarežģīti lietojami.

Par pensionāres situāciju raidījumam “Bez Tabu” stāsta viņas radinieks Zigmārs. Uz interviju paņēmis līdzi seniorei piešķirto kodu kalkulatoru.

Zigmārs
ziņo par kodu kalkulatoru

Kodu kalkulatora izmērs ir kā sērkociņu kastītei. Krāsa ir pelēka ar baltiem cipariem. Pat aizejot pie jebkura acu ārsta, jūs redzat baltu tabulu un melnus ciparus!

Zigmāra tuviniecei ir redzes traucējumi – izsniegtais kodu kalkulators sērkociņu kastītes lielumā esot ne tikai par mazu, bet arī sarežģītu. Zigmārs stāsta, ka ar kodu karti esot bijis jāveic piecas darbības, lai iekļūtu internetbankā un veiktu kādu maksājumu. Taču ar kodu kalkulatoru esot jāveic vismaz piecpadsmit dažādi soļi, kas pensionārei esot par sarežģītu.

Tāpat Zigmāru mulsinājusi informāciju SEB bankas mājaslapā, kur norādīts, ka senioriem no 65 gadiem pienākas melns kodu kalkulators. Viņam šķiet, ka tas pensionārei būtu daudz ērtāks, taču bankas filiālē iedots baltās krāsas kalkulators.

Foto: ekrānuzņēmums no SEB bankas mājas lapas

SEB bankas pārstāve Agnese Strazda skaidro, ka sākotnēji bankā bijuši tikai melnie kalkulatori, taču vēlāk, uzklausot klientu vēlmes, pasūtījuši modernākus kalkulatorus. Šobrīd ieviesti arī melnie kalkulatori un klientiem ir iespēja izvēlēties, kuru no tiem vēlas.

SEB banka pārstāve norāda, ka, iespējams, pensionārei izsniegts baltais kalkulators pārmaiņu procesā, kad tumšās krāsas ierīces nebijušas uz vietas. Taču SEB banka ir gatava klientei kodu kalkulatoru apmainīt un piešķirt to, kas patīk labāk. Šajā gadījumā melnās krāsas kalkulatoru.

 

 

TOP komentāri

 • anemaria
  +9 +9 0

  anemaria

  Nez kurš bija autors šai murgainajai naudas pārskaitīšanai ar internetbankas starpniecību. Pirmkārt kalkulatori mazi, to podziņas ne visai labi darbojas un, ja ir vajaka redze, nevar saredzēt uz tiem ciparus. Pie tam ļoti neērti ir uzspiest uz kalkulatora podziņām, jo ar pirksta sānu var aizķert blkus podziņu. Varbūt vatētu vairāk padomāt par banku klientiem kam ar šiem neizdevušajušiem kalkulātoriem jādarbojas un nemitīgi jātraucē banku drbinieki, jo konti bloķējas
 • Daiga
  +9 +9 0

  Daiga

  man ir SWED kodu kalkulātors un problēma tā pati-ļoti sarežģīta lietošana un ļoti nepiemērots ne pirmā svaiguma kundzēm- pat ar brillēm.
 • lilli
  +7 +7 0

  lilli

  Lasot komentarus par siem kalkulatoriem man liekas ,ka tie ir ne tikai ka sarezgiti,bet ari neparocigi.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl