Baiba Runce

Autors: Baiba Runce

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kas gatava piedzīvojumiem un avantūrām. Ar tādu pašu kaislību dara arī savu darbu.

16 komentāri

Madonas novada iedzīvotāji pārsteigti – kaimiņu mājā, kuras saimnieki vairākus gadus miruši, ievilks jauns elektrības kabelis. Māja šobrīd nevienam nepieder, nelaiķiem arī neesot mantinieku, kas veco ēku apdzīvotu. Vietējie esot brīdinājuši darbu veicējus, taču velti. Izniekoti līdzekļi vai mirušo pasūtījums?

Madonas novada Bērzaunes pagastā ir kāda klusa vietiņa, kur viena otrai blakus uzbūvētas trīs mājas. Ar raidījumu Bez Tabu sazinājās vīrietis, kurš dzīvo pus otra kilometra attālumā, bet pazīst visus kaimiņus, tāpēc bijis pārsteigts, ieraugot jauno elektrības kabeli.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Rihards stāsta, ka mājas saimnieks nomiris pirms kādiem četriem gadiem, tad mājā turpinājusi dzīvot vīrieša civilsieva, kura arī pēc kāda laika devusies aizsaulē.

Kaimiņi nelaiķa civilsievu esot apglabājuši pirms kādiem diviem gadiem, un kopš tā laika neviens mājā nav spēris savu kāju. Pēc izvadīšanas, durvis aizslēgtas un atslēga tur pat atstāta.

Rihards
Kaimiņš

Vienkārši tiem, kas nomira, pievieno? Man nav, ko teikt! Ko tie Latvenergo, ko viņi domā, un ko viņi dara? Vai vispār domā kaut ko? Vai tā ir kaut kāda naudas atmazgāšana? Man tas nav saprotams.

Jaunais elektrības kabelis pārsteidz arī Bērzaunes pagasta pārvaldi, kura kļuvusi par zemes īpašnieku. Šobrīd tā iznomāta privātpersonai, savukārt pašai būvei neesot noteiktas piederības. Pagasta zemes ierīkotāja norāda, ka parasti tiekot slēgti līgumi ar klientiem, uz kā pamata notiek elektrības piegāde, taču maz ticams, ka šajā gadījumā tāds līgums pastāv.

Sadales tīkls skaidro – darbi plānoti laicīgi, šajā gadījumā tiek nomainīta 38 gadus veca gaisa vadu līnija, objekts projektēts pagājušā gada martā, un būvniecība saskaņota ar mājas saimnieci, viņai vēl dzīvai esot.

Rolands Lūsveris

Rolands Lūsveris
AS “Sadales tīkls” attīstības direktors

Pēdējo maksājumu esam saņēmuši par 2016. gada maiju. Tajā brīdī mēs pārtraucām attiecības. Šobrīd esam konstatējuši situāciju un projekts tiks koriģēts.

Sadales tīkls norāda – darbuzņēmējs strādājis pēc projekta, un neesot redzējis, vai mājā kāds dzīvo. Jauno kabeli drīzumā izrakšot un tas tiks izmantots citā objektā. Zaudējumi radušies neesot, jo projekts koriģēts, vienīgi vairāk darba būs jāiegulda darbuzņēmējam.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl