“Ko gribu, to daru!” Jēkabpiliešus tracina kaimiņa dzīvesveids, ikdiena kā uz adatām

Roberts Blass

Autors: Roberts Blass

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

1 komentārs

Jēkabpilieši no privātmāju apkaimes nostājušies uz “kara takas” ar kādas mājas iemītniekiem. Vaino kaimiņus teitorijas piesārņošanā un ne tikai. Taujāts par dzīvesveidu, piesārņošanā vainotais kaimiņš žurnālistiem atbild: “Ko gribu, to daru!”.

Niedru ielas apkaimē dzīvojošie Jēkabpils iedzīvotāji ziņo par kādu kaimiņu vārdā Andris, kurš dzīvo vienā no namiem kopā ar savu civilsievu. Iedzīvotāji stāsta, ka Andra ģimene bieži sūdzoties iestādēm par citu kaimiņu nepieskatītiem, brīvē izlaistiem suņiem, neatļautā veidā novietotām automašīnām un citām nebūšanām.

Natālija
apkaimes iedzīvotāja

Viņš komandē. Pa ielu normāli paiet nedrīkst. Viņam maisa suņi, kaķi, cilvēki maisa. Atbrauc radiniece, bet, redz, neļauj novietot automašīnu, jo viņam traucē tā. Viņš nevarot pabraukt garām. Kaimiņš var pabraukt garām, bet viņš nevar. Viņam traucē visi! Pie manas sētas nobērta smilšu kaudze. Pašam arī tur smiltis izbērtas. Man tur nedaudz palikušas, nepaspējām aizvākt. Viņam tas traucē. Viņš sūdzas par visu!

Skabargu cita acī redz, baļķi savā – nē

Iedzīvotāji nenoliedz, ka nav bez grēka, tomēr kārtību mīlošajiem kaimiņiem atgādina par šmuci, ko sastrādājuši savā pagalmā un uz piebraucamā ceļa, ko redz visi iedzīvotāji. Arī “Bez Tabu” komanda ierauga lielu nekārtību kaimiņa Andra pagalmā: daudzu automašīnu vrakus, riepas, pagalmā izmētāti arī sadzīves priekšmeti. Vairāku automašīnu “līķi” paveras uz konkrētā īpašuma iebraucamā ceļa.

Natālija
apkaimes iedzīvotāja

Šo auto viņi sasita, atvilka šeit, izārdīja, atstāja. Stāv kā spoks! Nav diez ko patīkami te staigāt.

Pie kaimiņa nama namdurvīm novietoti arī vairāki gāzes baloni, kuri biedē apkaimē dzīvojošos.

Anžela
apkaimes iedzīvotāja

Dzīvo blakus mana mamma. Mana meita arī brauc pie viņas ciemos. Man bail! Kaimiņi [, kuriem pie durvīm ir gāzes baloni,] aizbrauc. Viņiem mājās paliek māte invalīde un 11 gadus vecs bērns. Kas notiks, ja būs sprādziens? Viss “iess gaisā”!

“Bez Tabu” izdodas sastapt Andri, iedzīvotāju, kuru kaimiņi vaino teritorijas piesārņošanā. Viņš šeit dzīvo civilsievas īpašumā. Sarunās ar “Bez Tabu” Andris nevēlas ielaisties.

Andris
cūcībā vainotais

Sarunas nebūs. Kāda draza? Kāda tava darīšana? Privātīpašums. Ko gribu to daru! Aizbrauc uz prezidenta pili, lai tas atbrauc šurp!

Kaimiņi ir neizpratnē, kāpēc, piemēram, kārtībsargi, kuri pēc Andra ģimenes sūdzībām ierodas aizrādīt apkaimes iedzīvotājiem, nemana šmuci policijas izsaucēja pagalmā. “Bez Tabu” par nekārtību atgādina pašvaldībai.

Jēkabpils pilsētas pašvaldība

Katram nekustamā īpašuma īpašniekam (kopīpašniekam) savs nekustamais īpašums jāuztur tādā stāvoklī, lai tas atbilstu pilsētvides ainavas prasībām, kuras ir noteiktas Jēkabpils pilsētas pašvaldības saistošajos noteikumos. Jēkabpils pilsētas pašvaldības policija ir uzsākusi pārbaudes lietu. Ja tiks konstatēti saistošo noteikumu pārkāpumi par īpašuma neuzturēšanu kārtībā vai atkritumu apsaimniekošanas jomā, vainīgās personas tiks sauktas pie administratīvās atbildības.

Uzkundzējas kopīpašumā?

Andra civilsievai šeit pieder daļa zemes un mājas. Otru daļu viņa dala ar citu kopīpašnieci. Otras īpašnieces vārds ir Tatjana, kura ikdienā dzīvo Rīgā. Iedzīvotāji stāsta, ka Andra ģimene patiesi darot, ko gribot īpašumā, kaitējot arī ottras īpašnieces – Tatjanas – daļai.

Janīna
apkaimes iedzīvotāja

Taņa dzīvo Rīgā. Viņš [kaimiņš] starpsienu izlauza. Tagad tās tur nav, tāpēc viņa tā dēļ nevar pārdot savu daļu. Viņa teica, ka pārdotu kaut par 5 tūkstošiem eiro, bet viņam nepārdos nekad!

“Bez Tabu sazinās ar Tatjanu, kura stāsta, ka kaimiņu dēļ baidās spert kāju savā īpašumā.

Tatjana
baidās spert kāju savā īpašumā

Viņš nojauca starpsienu. Kad gribēju to salabot, viņš vienkārši skrien ar mietu virsū. Principā viņš arī neļauj nevienam tur iet. Vai tur [mans] dēls ierodas vai es, viņš pilnīgi tā kā dzen ārā. Gāju uz policiju, uzrakstīju iesniegumu, bet viņi formāli atrakstījās, un ar to bija cauri. Visus šos gadus es nevaru izmantot māju, tāpēc, ka nav dzīvojama. Mēs maksājam [ar īpašumu saistītos] nodokļus, bet pēc iespējas tur nerādāmies. Mēs prasījām viņiem, lai dod atļauju pārdot [savu daļu], vai lai paši pērk, bet viņi negrib. Grib, lai mēs viņiem vienkārši atdodam to daļu.

Vēlāk ar raidījumu “Bez Tabu” sazinās Andra civilsieva Inga, kura rakstveidā komentē samilzušo kaimiņu strīdu. Viņa stāsta, ka kaimiņi nepieskata savus suņus – dzīvnieki mēdzot klīst un apdraudēt iedzīvotājus, tai skaitā bērnus. Tāpat stāsta, ka kaimiņi pārkāpjot transportlīdzekļu novietošanas noteikumus. Inga noliedz, ka pagalmā apzināti veido izgāztuvi.
Inga
atbild uz kaimiņu pārmetumiem

Kas attiecas uz automašīnām un rezerves daļām manā īpašumā, nav domāts un paredzēts tām atrasties tur mūžīgi, bet tiek izkomplektētas, nodotas metāllūžņos. Tas nenotiek ātri. Pagaidām iesāktie darbi ir apstājušies, jo civilvīram ir veselības problēmas. Man nav saprotamas pēdējā laikā pastiprinātas kaimiņu intereses par manu kustamo un nekustamo īpašumu. Tad, kad kaimiņiem notiek kādi remondarbi vai kaut kas ir atstāts ielas malā vai mājas teritorijā, es neskrienu nevienam ziņot vai kādām no televīzijām.

Inga skaidro arī attiecības ar Tatjanu, otru īpašuma kopīpašnieci.

Inga
atbild uz kaimiņu pārmetumiem

Starpsiena tika nojaukta brīdī, kad bija bezsaimnieka īpašums [, kad Tatjana neesot paguvusi sakārtot mantojuma formalitātes]. Un uz tiem darbiem Tatjanai ir atbildēts ar ierakstītu vēstuli, ar tās saturu variett iepazīties personīgi pie manis. Sākot ar 2013.gadu tika veikta sarakste ar Latvijas Pasta starpniecību, ar vairākārtējām ierakstītām vēstulēm par īpašuma sakārtošanu un saglābāšanu no bojāejas. Pat līdz š.g. nav saņemta rakstiska atbilde. Ar ierakstītu vēstuļu saturu variet iepazīties personīgi pie manis. Arī no sūdzības iesniedzēju puses- viņi šajā īpašumā nav neko kopuši vai tīrījuši sniegu vai lapas. Atgādinu to, ka šajā īpašumā īpašuma tiesības piederēja četriem īpašniekiem. Uz doto brīdi es un Tatjana esam šī īpašuma kopīpašnieces ar domājamām daļām, robežu noteikšanu dabā nav notikusi.

Jēkabpils pilsētas pašvaldībā informē, ka Būvvalde informēta par starpsienas nojaukšanu, tomēr neprecizē, kā vietvara vai un kā vietvara var iejauties, lai risinātu strīdu.

1 komentārs