“Kaut tu nosprāgtu!” Gvido sāpīgā vilšanās, meklējot mīlu internetā un aizdodot iecerētajai lielu naudas summu

Skaidrīte Nitiša

Autors: Skaidrīte Nitiša

Pieredzējusi TV3 "Bez Tabu" žurnāliste, kura ļoti labi orientējas savstarpējo konfliktu un problēmu risināšanā. Veido sizetus par dažādām tēmām. Rūpīgi iedziļinās katrā stāstā un rod risinājumus pat sarežģītām konfliktsituācijām. Palīdz novērst netaisnību.

11 komentāri

Gvido iepazinies ar savu sapņu sievieti iepazīšanās portālā. Sākumā likusies viņam kā radīta. Drīz vien pēc iepazīšanās lūgusi aizdot naudu. Kā gadījies, kā ne, Gvido tieši tobrīd tā bijusi, jo bija pārdevis tēva dzīvokli.

Daudz nedomājot, aizdevis savai jauniegūtajai draudzenei četrus tūkstošus eiro. Esot vienojušies, ka viņa atdošot, tiklīdz Gvido to vajadzēs.

Gvido drīz vien lūdzis naudu atdot, jo attiecības izjukušas. Kundze izvairījusies. Jau gandrīz gads apkārt, bet viņa atdevusi vien dažus simtus.

Raidījumam Bez Tabu sieviete stāsta, ka naudu atdod pa daļām. Alga nav tik liela, lai varētu atdot visu uzreiz. Apgalvo, neesot bijusi vienošanās, kad nauda jāatdod:

Atbilstoši rakstiskai vienošanai es esmu viņam katru mēnesi maksājusi un maksāšu tālāk. Es nevaru uzreiz atdod. Tie būs vismaz vēl pāris gadi!

Es viņam uzrakstīju dokumentu, kurā es esmu aizņēmusies no viņa naudu. Viņš man šo naudu labprātīgi aizdevis, un ka es naudu atmaksāšu pa daļām.

Jābrīdina sievietes, lai ar viņu pat neiepazīstas. Viņš mani visādi sauc gan par krāpnieci, gan par zagli, gan par afēristi. Viņš mani nolād. Es cenšos, lai pēc iespējas ātrāk viņam atdotu. Jā, tiklīdz man būs radusies iespēja kaut kur aizņemties un viņam atdot, lai man miers.

Gvido nav ar mieru gaidīt, grib visu summu uzreiz, jo tagad pašam iekrājušies parādi un neesot kur dzīvot. Raida pārmetumus sievietes virzienā, ka viņa viņu nolādot un kavējoties ar parāda atmaksu, kaut pati ir labi materiāli nodrošināta, esot automašīna utt.

Zvērinātu notāru padomes loceklis Jānis Skrastiņš atzīst, ka naidīgajam pārim, visticamāk, nebūtu tik sparīgi jāvicina kara cirvji, ja būtu pareizi sastādīta privātā parādzīme. Ir uzteicami, ka naudas aizņēmēja rakstveidā apstiprinājusi, ka ir parādā un ka gatava līdz katra mēneša noteiktam datumam naudu pārskaitīt, taču nav norādījusi, ne cik lielu summu un ne cik ilgā laikā atdos visu naudu.

Ja naudas summa ir nozīmīga, ko noteikti gribētu atgūt, vislabāk sagatavot aizdevuma līgumu pie notāra, tad naudas neatdošanas gadījumā nebūšot problēmu, nevajadzēšot tērēt laiku tiesājoties, bet notārs uzreiz nodos lietu parādu piedzinējam.

Ja aizdevuma summa ir 4 tūkstoši eiro, pēc valsts noteiktā tarifa notāram par aizdevuma līguma sagatavošanu jāsamaksā 77 eiro, ja aizdevuma summa mazāka, jāmaksā mazāk.

Gvido par došanos pie notāra nav iedomājies, taču tik un tā ir apņēmības pilns savu naudu atgūt ātrāk, nekā aizņēmēja gatava to atdod, un jau uzrakstījis iesniegumu Valsts policijā.
11 komentāri