Kauns! Nesamaksājot algas, Mucenieku uzņēmums atbrīvo vienu darbinieku pēc otra…

2 komentāri

Dažu gadu laikā Mucenieku pusē esošā uzņēmuma darbinieku dzīves mainījušās par 180 grādiem. Nesamaksājot algas, firma atlaidusi vienu pēc otra un šobrīd cilvēki ir pamatīgā neziņā par savu nākotni. Kas notiek?

Piecus gadus senā video materiālā par Mucenieku pusē esošu uzņēmumu redzams, ka tolaik tur darbi ritēja pilnā sparā un produkcija tapa. Uzņēmuma vadībai plāni lieli, tiek ņemti kredīti, bet šobrīd vienīgā skaņa ražotnes teritorijā ir svilpojošs vējš. 11. aprīlī administrācija atlaida pati sevi. Neatlaista palika apsardze, darbinieki, kuriem bija slimības lapas. Galveno tehnoloģi arī neatlaida. Cilvēki burtiski “karājas gaisā”.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Lai arī ražošana ir pārtraukta, uzņēmumam nav ne ierosinātu maksātnespējas, ne bankrota procesu. No visām datubāzēm ir pazuduši valdes locekļu vārdi. Kas ir patiesie uzņēmuma saimnieki, neviens nezina. Naudas summas, kuras nav izmaksātas darbiniekiem, ir dažādas. Darbinieki, saprotot, ka tiek ignorēti, dodas uz Valsts darba inspekciju un tās Jelgavā esošajā filiālē uzsāk lietvedību. Uzsākas uzņēmuma īpašnieku meklēšana, tie vairākas reizes tiek saukti uz inspekciju sniegt paskaidrojumus, bet neviens neierodas.

Foto

Izrādās, ka uzņēmuma īpašnieki šajā gadījumā ir Kiprā reģistrētas ofšoru kompānijas, un Darba inspekcija pieprasīt maksātnespēju nevar, jo uz Kiprā reģistrētajiem ofšoriem Latvijas likumi neattiecas. Rūpnīcas īpašumiem, iekārtām ir uzlikta bankas komercķīla, tos aiztikt nevar. Situācija izveidojusies tāda, ka darbinieki ir sprukās.

Tieslietu ministrija, kura atbild par likumdošanu, kura attiecas uz uzņēmumu reģistrēšanu Latvijā, rakstveidā skaidro, ka citu valstu fiziskajām vai juridiskajām personām nav ierobežojumu, kuri attiektos uz investīcijām, Latvijā dibinot kapitālsabiedrības. Lai arī valde pati sevi atlaidusi, tā tomēr juridiski atbild par saistībām pret darbiniekiem. Tiek minēts, ka 2017. gada vidū spēkā stāsies jauna Eiropas Savienības direktīva, uzņēmumu īpašniekiem vairs nebūs iespējams slēpties ofšoros, izmantojot Eiropas Savienības dalībvalstu regulējumu. Bet ko tas dod tiem cilvēkiem, kuriem alga vajadzīga tagad, jo ēst gribas tagad? Neko.

Video

TOP komentāri

  • aaa
  • D
    0 0 0

    D

    Pie mums Gulbenē notika tieši tas pats,vācu firma,algas nesamaksāja,piespieda parakstīt ''uz pušu vienošanos'' ar ieganstu,ka cehu slēdz ciet un grāmatvedes vairs nebūs,kas atdod dokumentus, paši iesniedzām tiesā,lai pasludina maksātnespēju.Kamēr neuzzināja pašvaldība, mūsu vadība visu laiku mums meloja un slēpa īsto situāciju. Esam iegrūsti parādos un nezinam,kad saņemsim nopelnīto algu.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl