6 komentāri

Reti kurš rīdzinieks vai galvaspilsētas viesis nebūs pamanījuši daudzos zivju zvejas tīklus Daugavā, pašā pilsētas centrā. Daļa no tiem ir komerciālās, daļa-  zinātniskās zvejas rīku. Reti kuram var ienākt prātā tas, ka, iespējams, te notiek nelikumīga zivju ieguve!

TV3 raidījums Bez Tabu informāciju par nelegālo zveju saņem e-pastā:

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Labdien. Nolēmām informēt jūs par notiekošo. Jau vairākus gadus zvejnieki nesodīti nodarbojas ar nelikumīgu zveju Daugavā no Salu tilta līdz jūrai. Tas jau vairākkārt tika pierādīts, filmējot nelikumīgi ievietotos zvejas rīkus Daugavā.

Mēs braucām ar laivu no Salu tilta līdz Voleriem un saskaitījām vairāk nekā 30 mazos karodziņus. Apakšā zem katra šā karodziņa eholots rādīja 20 līdz 30 nēģu murdus. Bail iedomāties, kas notiek tālāk, līdz pat ietekai jūrā.

Ir zināms, ka šiem zvejniekiem licence izdota tikai 126 nēģu murdiem, bet ir skaidrs, ka viņi šo skaitu ir pārsnieguši.

Tālākā Bez Tabu rīcība – operācija Daugavā, pretī Voleriem, kur atrodas zivju inspektoru mītne.
Te startējam kopā ar puišiem no mobilās brigādes dodamies baudīt, vai zvejnieki, kuri zvejo Daugavā, nepārkāpj likumu.

Sākotnējā informācija, par tik lielu nelegālo murdu daudzumu puišiem liekas maz ticama. Ir reizes, kad zvejnieks papildu atļautajiem zvejas rīkiem pieliek klāt pārīti, bet ka nelegālo murdu skaits var sasniegt teju vienu tūkstoti???

Pārsteigums!!!!

Dodamies pie stoderēm un lūkojam, ko rādīs modernās eholotes ekrāns. Ierīce puišiem ir nesen, tā iegādāta par projektu naudu. Ekrānā parādās vairākas murdu rindas, kas liekas neticami. Sākotnēji ir aizdomas, ka elektroniskais aparāts rāda nepareizi.

Paralēli grunts tiek pārbaudīta ar seno metodi. Ūdenī ielaiž speciāli sagatavotu āķi. Tas kaut ko aizķer. Aizķertais objekts ir tik smags, ka līdz laivai ar roku spēku to nepacelt. Lūkojam nākamo vietu. Tur skeneris uzrāda tādu pašu ainu.

Murdi vairākās rindās. Ir moderno tehnoloģiju gadsimts, vīri attēlu nosūta eholotu speciālistam. Tas apstiprina, ka redzamais ir murdu rindas. Bez Tabu arī sazinās ar ekspertu, viņš intervijai nepiekrīt, bet arī mums kungs apstiprina vides inspektoriem teikto.

Turpinām pārbaudi. Tiek pacelta vieno stoderēm, atsaites apstiprina, ka zem ūdens, visticamāk, ir redzētās astoņas murdu rindas.

Neko nezinu!

Kopā ar vides inspektoriem pārlūkojam vismaz trīs vietas, visās aina viena un tā pati. Saskaitot redzēto murdu skaitu, jau ir pārsniegts izsniegtās atļaujas skaits. Zem ūdens ir vairāk nekā 126 murdi. Sazvanām zvejnieku kooperatīva Vecdaugava pārstāvi.

Kristaps Rausis, ”Vecdaugava” pārstāvis

Nu jā, man jāsaka, ka es nezinu. Mums ir 126 nēģu murdi un tālāk neko nevaru pateikt.

Pārbaudes šobrīd vēl turpinās. Vides inspektori sīki un smalki pārlūkos visus punktus, kur zvejo šīs kooperatīvs, un tad būs zināms precīzi ir un par cik, vai nav pārsniegts nēģu zvejas murdu skaits un kas notiks tālāk.

Foto

TOP komentāri

 • Vārds
  +2 +2 0

  Vārds

  Laikam tam vides dienestam nav īsti laika nodarboties ar murdu pārbaudi dabā ... vai arī kādam ir ļoti izdevīgi skatīties ''uz citu pusi'' :(
 • Einārs
  +2 +2 0

  Einārs

  Paldies par parādīto nelikumību, kas valda rūpnieciskās zvejas jomā. Domāju, ka vides dienestam tas nav pārsteigums. Kad martā sacēlu trauksmi par Sausās Daugavas aizšķērsošanu ar rūpnieciskās zvejas tīkliem, tā liedzot līdakām tikt uz nārsta vietām, tieši VVD pārstāvis samelojās, ka tie tīkli ir domāti vaislas zandartu ķeršanai, kaut gan līdz zandartu nārstam būtu jāgaida vismaz divi mēneši.
  http://ltv.lsm.lv/…/19.03.2016-aicina-aizliegt-rupniecisko…/
 • !!!
  +1 +1 0

  !!!

  Vai tik pati Kolegova nav ieintereseta šajā malu zvejniecībā, redzot kā viņa aizstāv šos maluzvejniekus. Un tā viņas bagatība arī tāda interesanta sāk likties saistībā ar šo. Ka tikai iespejams kāds nav viņai atmaksājis par šādu aizstāvību.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Šī būs klasiska ragū recepte, kuras pamatā izmantosim truša gaļa. Jārēķinās, ka ragū pagatavošana prasīs salīdzinoši ilgu laiku, taču nekā sarežģīta šī ēdiena pagatavošanā nav, un zemāk esošajā video Uģis Veits no ”Gatavo 3” to parādīs.

Lasi vēl