”Kauns aizgājēju priekšā,” kapsēta Imantā pārvērsta izgāztuvē

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

Pievienot komentāru

Lāčupes kapsētā Imantā ik pēc pārdesmit metriem izveidota atkritumu kaudze. Nelielās izgāztuves atrodas turpat blakus kapu kopiņām, kas rada īpaši nepatīkamas izjūtas dzīvi palikušajiem radiniekiem, kuri dodas kapavietas apkopt.

Atkritumu kaudzes redzamas visā kapsētas teritorijā. Sākoties siltajam laikam un cilvēku aktivitātei kapsētā, kaudzes ar katru dienu kļūst aizvien lielākas. Atkritumiem jau sen vairs neatrodas vieta konteineros, tie krājas kaudzē turpat blakus. Citviet sakrātā kaudze ir tik liela, ka ar grūtībām izdodas saskatīt speciāli atvestos atkritumu konteinerus.

Gūrijs
Kapu apmeklētājs

”Esam sašutuši un nesaprašanā. Katrus 20-30 metrus kapos ir kalni ar neizvestiem atkritumiem. Spriežot pēc redzētā, tie nav izvesti no pagājušā rudens. Palīdziet tikt skaidrībā kāpēc un kad kas mainīsies. Kauns aizgājēju priekšā.”

Sazvanītā kapu pārvaldniece stāsta, ka atkritumu apsaimniekotājs esot visus spēkus mobilizējis ”Lielās talkas” atkritumu savākšanai. ”Vakar, aizvakar, aizaizvakar zvanīju. 2 nedēļas zvanu,” stāsta atbildīgā par Lāčupes kapsētu Nora Zvaigzne, kurai tā arī nav izdevies panākt atkritumu izvešanu. Pārvaldniece par ilgstoši neizvestiem atkritumiem uzrakstījusi dienesta ziņojumu.

Kapsētā sastaptie iedzīvotāji raidījumam ”Bez Tabu” norāda, ka Līčupes kapos regulāri ir nekārtība. Atkritumu apsaimniekotājs SIA ”Pilsētvides serviss” jau otro gadu atbildīgs par atkritumu izvākšanu no Rīgas kapsētām. Uzņēmuma pārstāvji neatrod laiku, lai ar raidījuma komandu tiktos klātienē, tā vietā tiek nosūtīts rakstisks komentārs. ”Tas [atkritumu uzkrāšanās – red.] skaidrojams ar lielo cilvēku pieplūdumu svētku dienās un garajās brīvdienās, kā dēļ strauji palielinājās atkritumu apjoms kapu teritorijā,” ar uzņēmuma sabiedrisko attiecību speciālistes starpniecību pauž valdes loceklis Jurģis Ugors.

Kapsētu pārvaldes vadītājs stāsta, ka atkritumu daudzums strauji palielinās pavasarī un rudenī, tādēļ pārvalde, runājot iestādes vadītāja vārdiem, nosaka kapu svarīgumu. Prioritāte esot Meža kapi, pēc to sakopšanas atkritumu savākšanas tehnika tiek novirzīta uz pārējām kapsētām.

Pēc raidījuma ”Bez Tabu” intereses arī Lāčupes kapi beidzot esot sakopti.

Foto