Kauna traips! Nepabeigtais nams Koknesē pārtapis par vietējo iedzīvotāju biedu

Skaidrīte Nitiša

Autors: Skaidrīte Nitiša

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ļoti labi orientējas ģimeņu tiesībās un cilvēku savstarpējo konfliktu risināšanā.

6 komentāri

Postpadomju gados iesāktā būve – daudzdzīvokļu nams Koknesē, gandrīz pašā centrā, šosejas malā, jau gadu desmitiem ir gan garāmbraucēju, gan vietējo iedzīvotāju bieds. Turklāt nepabeigtais, sašmucētais nams atrodas Parka ielā, pa kuru visi dodas uz skaisto dabas parku un Kokneses pilsdrupām.

Vietējie stāsta, ka namu kā pajumti izmanto gan bezpajumtnieki, gan pusaudži, gan apreibināties gribētāji. Baidās, ka tik neatgadās kāda nelaime. Turklāt tā iekšpuse pārtapusi par milzu atkritumu tvertni.

Vietējo iedzīvotāju sūdzības par šausmu namu Kokneses novada domnieki pirmo reizi saņēmuši jau pirms sešiem gadiem. Brīdinājuši īpašnieku, lai graustu saved kārtība. Viņš norobežojis iekļuvi namā, aizvēris logus un durvis, taču drīz vien tas viss atkal izdemolēts un norobežojumi nopostīti.

Gadu gaitā par Parka ielas graustu domē esot sakrāta mape ar dokumentiem. Pirms pusotra gada domnieki īpašnieku vēlreiz aicinājuši uz pārrunām un uzdevuši veikt pasākumus nama konservācijai un norobežošanai.

Īpašnieks gan joprojām to nav izdarījis, taisnojies, ka viņam esot apnicis kārtot šo ēku, ko paši vietējie vien postot un piemēslojot. Kas ir nama īpašnieks, domnieki neesot tiesīgi izpaust, datu aizsardzības likums to liedzot. Zvanot uz tālruņa numuru, kāds norādīts uz nama, Bez Tabu saņem atbildi, ka tas nav īpašnieka tālruņa numurs. Sola nodot  viņam ziņu, lai sazinās, taču nekāda atbilde neseko.

Domes priekšsēdētājs cer, ka ēkai uzradīsies pircējs un pārveidos to, piemēram, par viesnīcu, kādas Koknesē neesot. Potenciālajam investoram no pašvaldības puses sola visu nepieciešamo atbalstu.

TOP komentāri

 • V.S.

  V.S.

  LŪDZU ATBRAUKT UZ PĻAVIŅĀM,TIK TUVU KOKNESEI, TUR VĒL LIELĀKAS ŠAUSMAS!!! APSKATIET LŪDZU UN PARĀDIET LATVIJAI-KĀ TE SAIMNIEKO !!! VISA LATVIJA IK DIENU BRAUC GARĀM PĻAVIŅU VIZĪTKARTEI-TAUTĀ SAUKTAJAM ,,PĻAVIŅU CIETUMAM"!!!!!
 • Talsu puse
  +7 +7 0

  Talsu puse

  Lūdzu apciemojiet arī Talsu novadā Dižstendi. Slavenās janvāra vētras piemineklis bīstama kūts grausta veidolā rotā pašu Dižstendes centru. Līdzās daudzdzīvokļu mājas, kur dzīvo ģimenes ar maziem bērniem. Ik brīvlaiku - vai tā ziema vai vasara, vecākiem par saviem bērniem jābaidās. Bērni ir ziņkārīgi. Var sagribēt šo spoku tuvāk apskatīt. Arī pie skoliņas/pirmsskolas nepabeigts daudzstāvu grausts jau entos gadus brūk pa gabalam. Atbrauciet un būsit pārsteigti !
 • Āris Ramats

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl