Kauguros ģimene ar maziem bērniem spiesta dzīvot daudzdzīvokļu nama gaitenī. Kā tas iespējams?

Skaidrīte Nitiša

Autors: Skaidrīte Nitiša

Pieredzējusi TV3 "Bez Tabu" žurnāliste, kura ļoti labi orientējas savstarpējo konfliktu un problēmu risināšanā. Veido sizetus par dažādām tēmām. Rūpīgi iedziļinās katrā stāstā un rod risinājumus pat sarežģītām konfliktsituācijām. Palīdz novērst netaisnību.

52 komentāri

Sidonija ar visu savu ģimeni, kopā 15 cilvēki, tostarp zīdainis un mazi bērni, mitinās Kauguros daudzdzīvokļu nama gaitenī. Pirms nedēļas tiesu izpildītājs izpildījis tiesas spriedumu un izlicis ģimeni no dzīvojamām telpām. 

Sidonija stāsta, ka pēc pusnakts dodas gulēt gaitenī uz matrača, bet jau sešos no rīta ceļoties un dodas prom, lai netraucētu kaimiņus. Visu iedzīvi gan izvietojuši gaitenī. Bērniem jādodas uz skolu, bet nomazgāties nav kur.

Jūrmalas domes pārstāve apstiprina, ka jau pagājušajā gadā bijis tiesas spriedums, kas norādījis izlikt īrnieci no pašvaldībai piederošās telpas.

Dzīvojamās telpas īres līgums beidzies jau pirms pieciem gadiem, taču īrniece, kurai esot divi nepilngadīgi bērni, dzīvokli neesot pametusi, turpinājusi tur dzīvot un neesot maksājusi. Viņai iekrājies 9 tūkstošus eiro liels parāds.

Piedāvājuši pieaugušajiem palikt patversmē, bet bērniem krīzes centrā. Sidonija tam neesot piekritusi, jo nevēlas dzīvot šķirti no bērniem, tāpēc labāk mīt pašvaldības nama gaitenī.

Kad īres līgums beidzies, pašvaldības pārstāve teic, esot aicinājuši īrnieci rakstīt iesniegumu, lai varētu izskatīt iespēju līgumu pagarināt, taču īrniece to neesot darījusi.

Ja vēlas saņemt palīdzību no pašvaldības, jāiesniedz dokumenti, kas apstiprina, ka īrniece ir tiesīga izmantot pašvaldības palīdzību, un dokumenti ar iesniegumu jāadresē Sociālajam dienestam un dzīvokļu daļai, un tiks izskatīta iespēja sniegt palīdzību.

Foto

52 komentāri