Kašķis Carnikavā! Kaimiņš liedz apkārtējiem izmantot ceļu un pašrocīgi būvē žogus ap svešiem īpašumiem

Alise Kubiloviča

Autors: Alise Kubiloviča

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ar lielu rūpību un uzmanību iesaistās sadzīvisku konfliktu un nebūšanu risināšanā.

1 komentārs

2012. gadā rīdzinieki Olga un Oļegs iegādājās zemi Carnikavā, lai brīvdienās būtu iespēja atpūsties pie dabas. Laikam ejot, teritorijā ierīkojuši pirti un pārvietojamo namiņu ar terasi. Blakus ģimenes īpašumam atrodas arī citi – ar visiem kaimiņiem bijušas labas attiecības, bet ar laiku viens no apkārtnes iedzīvotājiem sācis nepamatotus strīdus.

Olga

Sākas strīdu ar galveno kaimiņu, no kura zemi iegādājāmies. Viņš mums aizliedza izmantot ceļu, kas ved uz mūsu atpūtas vietu. Sāka prasīt lielu naudas summu par ceļa izmantošanu. Mēs nevaram katru gadu maksāt, nesaprotot par ko. Pēc laika kaimiņš ap mūsu zemi uzbūvēja žogu.

Problēmas pastiprinājušās, kad Carnikavas būvvalde piefiksējusi, ka Olga un Oļegs savā teritorijā izbūvējuši pirti un pārvietojamo namiņu. Izrādījies, ka konkrētā teritorija skaitās kā dabas parks, kurā aizliegts nodarboties ar būvniecību. Notikusi tiesa. Olga un Oļegs tiesu zaudējuši, tāpēc šobrīd ģimenei jāpilda tiesas lēmums – jānojauc sabūvētais. Taču Olga jūtas kā nonākusi bezizejā, jo nevar nojaukt žogu.

Olga

Mēs netiekam savā dārzā, tāpēc mēs nevaram aizvest savu namiņu un nojaukt pirti. Mēs ne tikai nevaram aizvest savas lietas, mēs pat ar mašīnu tur nedrīkstam braukt. Kā mēs varam izpildīt tiesas lēmumu?

Carnikavas būvvaldes vadītājs Ainārs Grikmanis informē, ka jau tālajā 2012. gadā, kad ģimene sākusi interesēties par konkrēto zemes gabalu, viņi informēti, ka tur nekad nevarēs neko būvēt. Šajā gadījumā vadītājs nesaprot, kāpēc notiek kavēšanās ar tiesas lēmumu. Jāpiebilst, ka Olgas ģimene jau saņēmusi 50 eiro lielu sodu par tiesas lēmumu nepildīšanu.

Ainārs Grikmanis
Carnikavas būvvaldes vadītājs

Masīvākais žogs ir pašas ģimenes uzstādīts, otrais ir kaimiņa žogs. Abi žogi ir atbrīvojami tādā apmērā, lai varētu izpildīt demontāžas darbus. Ceļu, kas šobrīd atrodas teritorijā drīkst izmantot arī Olgas ģimene. Apkārtējie par to nevar iebilst.