Kas notiek? Spiesti pamest savas mājas, jo dota zaļā gaisma rakšanas darbiem Gaujas Nacionālajā parkā!

3 komentāri
Kas notiek? Spiesti pamest savas mājas, jo dota zaļā gaisma rakšanas darbiem Gaujas Nacionālajā parkā!
Foto: ekrānuzņēmums

Laimīgs ir tas cilvēks, kurš nedēļas nogalēs grib un var doties uz lauku īpašumu, lai atvilktu elpu no trakā darba dienu skrējiena. Šāda vieta visu laiku bijusi arī Lielstraupes puses iedzīvotājiem, bet nu pār to sāk savilkties melni mākoņi. Jau pavisam drīz, neskatoties uz protestiem, pārdesmit metru no mājas sāksies pamatīgi rakšanas darbi.

”Jāņem kājas pār pleciem un jāmūk prom no vietas, kur iecerēts pavadīt atlikušo mūžu!”

Tā, skarbi, par nākotnes izredzēm saka Lielstraupes pusē dzīvojošie cilvēki, kuru skaistie nākotnes plāni draud izplēnēt kā pelni. Pāri ceļam iecerēts uzsākt grants ieguvi. Tas ir tikai 50 metru no mājām. Neapmierinātību ar ieceri pauž ne tikai vienu māju iedzīvotāji, bet arī pārējie kaimiņi, jo kravas auto, visticamāk, sagandēs ceļu.

Ļaudis ir neizpratnē, kā pagasts var dot zaļo gaismu Limbažu ceļiem tik tuvu mājām uzsākt apjomīgos darbus? Grants ieguves vieta te ir bijusi jau sen, taču, kas notiks, kad izrakumu vietu paplašinās? Jautājumu ir vairāk nekā atbilžu.

Iedzīvotājiem liek priekšā pētījumu, kurā teikts, ka viss būs kārtībā, ikdienas dzīvi darbi neietekmēs. Bet cilvēki rakstītajam netic.

Foto

Sazināmies ar Dabas pārvaldi, jo te ir Gaujas Nacionālā parka teritorija. Mums paskaidro, ka rakšanas atļaujas izsniedz Valsts vides dienests. Tur saka, ka viņi dod atļaujas uz zemes dzīlēs iegūstamajiem derīgajiem izrakteņiem. Viss ir atkarīgs no teritoriālā plānojuma, par kuru atbild pašvaldība.

Braucam uz pagastu. Tur noskaidrojas, ka teritoriālajā plānojumā vieta atzīmēta kā lauksaimniecības zeme ar iespēju iegūt granti, īpašas aizsargjoslas nav vajadzīgas. Rakšanu uzsācis iepriekšējais īpašnieks, kurš bankrotējis. Tagad zemi nopircis uzņēmums Limbažu ceļi.

Jaunnedēļ pagasta pārstāvji kopā ar Limbažu ceļa darbiniekiem apsola vietu apsekot dabā, lai redzētu, ko vēl var darīt, lai rakšanas process netraucētu apkārtnes iedzīvotājiem.

Acīmredzot vēl līdz galam nav skaidrs, vai viss notiks tā, kā ir ieplānots un atliek novēlēt pagasta pārstāvjiem uz vietas pārliecināties, vai tomēr nebūtu jānosaka grants racējiem stingrāki ierobežojumi attiecībā un izstrādes darbiem šai vietā.

Video

3 komentāri