Kas notiek? Bērni aizvien biežāk ģībst arī skolā, ne tikai bēdīgi slavenajos Dziesmusvētkos!

9 komentāri
Kas notiek? Bērni aizvien biežāk ģībst arī skolā, ne tikai bēdīgi slavenajos Dziesmusvētkos!
Foto: Ekrānuzņēmums

Raidījums Bez Tabu saņem ziņu no Dobeles skolēna mammas, ka skolā 1. septembrī svinīgā pasākuma laikā noģībis viņas bērns, jo nācies ilgi stāvēt kājās. Bērns pat aizvests uz slimnīcu, jo krītot sasities. Turklāt viņš nebijis vienīgais.

Aizbraucot uz Dobeli, žurnālisti apmeklē turienes lielāko mācību iestādi, Dobeles 1. vidusskolu, kuras direktore neslēpj, ka pirmajā mācību gada dienā pusstundu garā svinīgā pasākuma laikā sešiem bērniem nācās sniegt medicīnisko palīdzību, jo sareibusi galva.

Kāds bērns gandrīz vai nokritis, citam iekodusi lapsene. Iztikuši ar skolas medmāsu palīdzību, kuras jau bijušas gatavībā.

No citas Dobeles skolas svinīgā mācību gada atklāšanas pasākuma divi bērni pat nogādāti slimnīcā, jo, zaudējot samaņu, sasitušies.

Kāpēc bērns zaudē samaņu?

Dobeles slimnīcas galvenā ārste stāsta, ka 1. septembrī katru gadu tiekot atvesti skolēni, kas pasākuma laikā noģībuši. Tā notiekot arī izlaidumos. Bērni īslaicīgi zaudē samaņu, jo ir stress, nav paēduši un katra organisms uz to reaģējot dažādi.

Foto

Izrādās, skolēni ģībst ne tikai Zemgalē. Raidījums Bez Tabu sazinās ar skolu vadītājiem Vidzemē, Latgalē un Kurzemē, kuri atzīstas, 1. septembrī bērni ģībst arī pie viņiem. Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta pārstāve Ilze Bukša stāsta, ka piecos gadījumus uz dažādām skolām Latvijā traukusies pat “ātrā palīdzība”, jo, stāvot kājās, bērniem bijis īslaicīgs samaņas traucējums.

Bērnu veselība pasliktinās

Slimību profilakses un kontroles centra pārstāve Iveta Pudule gan stāsta, ja 1. septembrī bērns noģībst, ilgi stāvot kājās, tas vēl neesot ļaunākais par ko uztraukties. Varot noģībt arī tad, ja kāds blakus jau zaudējis samaņu. Tā esot kā ķēdes reakcija un savdabīga nervu darbība.

Galvenais, par ko būtu jāskandē trauksmes zvani, ir fakti, ka mūsu bērnu veselība jo gads, jo pasliktinās. Kopš deviņdesmitajiem gadiem trīskāršojies to bērnu skaits, kam ir sāpes mugurā. Aizvien biežāk ir stājas problēmas, aptaukošanās un liekais svars, kas rada kopējā veselības stāvokļa pasliktināšanos.

Tam ir divi galvenie iemesli: mazkustība un neveselīgs, nepilnvērtīgs uzturs.

9 komentāri