Diāna Logina

Autors: Diāna Logina

Bez Tabu raidījuma producente. Atbild par Bez Tabu saturu un komandas darbu.

45 komentāri
Kas notiek?! “airBaltic” atteicis vietu lidmašīnā smagi slimam zēnam mājupceļā pēc operācijas Minhenē

Bez Tabu redakciju sasniedzis kāda smagi slima puisēna ģimenes vēstījums. Bērnam par saziedotiem līdzekļiem Minhenē tika veikta operācija, taču atpakaļceļā viņš netika ielaists mūsu nacionālās lidsabiedrības lidmašīnā.

Kā redakcijai pastāstīja tuva ģimenes draudzene, pagājušajā nedēļā vecmāmiņa ar mazbērnu, kuram ir invaliditāte, lidojusi uz Minheni, lai veiktu sarežģītu kāju operāciju. Saziedot līdzekļus operācijai un noorganizēt braucienu palīdzējusi organizācija ziedot.lv. Par laimi, operācija noritējusi veiksmīgi, tikai abas kājiņas puisēnam uz laiku tika ieģipsētas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Trešdien vecmāmiņai ar mazbērnu no Minhenes bija jāatgriežas Rīgā. Lidojumam tika izvēlēta nacionālā aviokompānija “airBaltic”. Liels bija vecmāmiņas pārsteigums, kad pilots esot atteicies viņus pārvest, jo bērnam ir ieģipsētas kājas. Ome ar bērnu bija spiesti palikt lidostā Minhenē.

Ģimene norāda, ka biļetes bija iegādātas laikus, uzrādīts arī, ka būs ratiņkrēsls, norādīti tika arī tā izmēri. Aviokompānija nebija uzdevusi nekādus papildu jautājumus, ka nepieciešami vēl kādi dokumenti vai izziņas no slimnīcas.

Šobrīd bērna nogādāšanā uz Latviju iesaistījusies viņa mamma un situācija, visticamāk, veiksmīgi tiks atrisināta. Taču paliek daudz neatbildētu jautājumu, kuru noskaidrošanā iesaistījusies raidījuma Bez Tabu komanda, kas ziņos par situācijas turpmāku attīstību un nacionālās aviokompānijas skaidrojumu.

Foto

PAPILDINĀTA ZIŅA!

Lidsabiedrības “airBaltic” pārstāvji zibenīgi reaģējuši uz ģimenes sūdzību un, sazinoties ar raidījuma Bez Tabu redakciju, ir snieguši šādu skaidrojumu:

“airBaltic” bija informēta par to, ka reisā BT224 no Minhenes uz Rīgu minētais pasažieris ceļos ratiņkrēslā. Kad pasažieris tika nogādāts uz reisu, lidostas pārstāvji un lidsabiedrības apkalpe konstatēja, ka viņa stāvoklis nav atbilstošs, lai droši transportētu uz plānoto galamērķi.

Lidsabiedrības rīcībā nebija informācijas par to, ka pasažierim ir veikta operācija un viņa veselības stāvoklis neatļauj pārvietošanos sēdus pozīcijā.

Pasažieru transportēšana guļus vai pussēdus stāvoklī tehniski nav iespējama “airBaltic” lidmašīnās, kā arī var apdraudēt un pasliktināt pasažiera veselības stāvokli, līdz ar to tika atteikta iekāpšana.

Pasažieru transportēšana ar gaisa kuģi pēc nopietnas operācijas veikšanas ir iepriekš jāsaskaņo ar ārstu, lai saņemtu atbilstošu izziņu, ka konkrētā persona var droši lidot.

Vairāk par lidsabiedrības argumentiem un to, vai tie patiešām ir pamatoti, skatieties Bez Tabu reportāžā jau drīzumā!

TOP komentāri

 • Līga Duncīte Zagorska
  +20 +19 -1

  Līga Duncīte Zagorska

  Pilnīgi normāla rīcība. Ja tas apdraud smagi slimo bērnu, tad kāpēc aviokompānijai uzņemties tādu risku? Ja kaut kas notiks lidojuma laikā, protams, tiks apsūdzēta aviokompānija, un paši vecāki, vai šajā gadījumā, vecmāmiņa, nebūs vainīga pie notikušā, vismaz viņuprāt. Kāpēc riskēt? Var paprasīt ārsta zīmi ar atļauju lidot un aiziet! Uztaisīts tracis par pilnīgi neloğisku rīcību no vecāku puses.
 • hvz
  +14 +14 0

  hvz

  un ja lidojuma laikā bērna veselības stāvoklis pasliktinātos? par to kāds ir padomājis? apkalpei būtu jāvic ārkārtas nosēšānās, kas sagādātu papildus izmaksas aviokompānijai jo tā nav mašīna un nolaišanās lidostā nemaksā 2 EUR, bet gan vairākus tūkstošus un labi ja tas viss beigtos labi, bet ja dēļ spiediena mainas lidmašīnas salonā bērns paliktu par invalīdu uz mūžu, kuru tad vainotu, protams ka aviokompāniju.
  Es protams neaizstāvu aviokompānijas, bet spēju saprast cilvēku (pilotu), kurš nevēlas uzņemties atbildību par to, ka bernam pēc tikko veiktas operācijas nepaliks slikti pārlidojuma laikā, jo lidojums taču nav 5 - 10 minūtes bet vairākas stundas, kā arī kur var apsēdināt cilvēku ar abām ieģipsētām kājām? Avārijas izejā, lai ārkārtas situācijas gadījumā, kad lidmašīnas salons operatīvi jāevakuē un jāglābj dzīvības cilvēki nevarētu izkļūt no salona, jo avārijas izejās sēž kāds ar ieģipsētām kājām, tātad iespējami papildus upuri, par ko atkal vaina tiks uzlikta pilotam un aviokompānijai.

  žēl protams bērnu, bet no drošības viedokļa (pirmām kārtām jau paša bērna drošības) pilots rīkojās pareizi. Jo viena lieta ir vienkārši ratiņkrēslā pārvietojams cilvēks, bet pavisam kas cits ir cilvēks ar ieģipsētām abām kājām pēc tikko kā pārciestas operācijas
 • Ināra Zdanovska
  +10 +10 0

  Ināra Zdanovska

  Ja ir smaga saslimšana, apkalpe nevar uzņemties atbildību par slimnieku! Ir jābūt klāt mediķim. Un kā ar drošības pasākumiem? Tas, laikam, tomēr ir lidmašīnas apkalpes kompetencē! Atļausim lēmumus pieņemt speciālistiem nevis vienkārši emocionāliem cilvēkiem!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl