2 komentāri

Pensionāra “Rīdzinieka kartē” iemaksāta naudiņa, kas paredzēta konkrētam mērķim – braukšanai mikroautobusos. Tomēr šī opcija izmantota ļoti reti, tāpēc ģimene lēmusi atlikušo naudu pārformēt uz citu “Rīdzinieka karti”.

“Rīgas satiksmes” klientu apkalpošanas centrā atklājies, ka naudai beidzies derīguma termiņš. Pasažieri pārsteigti – kā tas iespējams? Uz kartes vēl bijuši 17 eiro un 60 centu, bet ar to rīkoties vairs nevar. Bez Tabu skatītājai radies loģisks jautājums – kur šī nauda paliek Rīgas budžetā? Kā tā tiek kontēta? Kā rīdziniekiem atņemtā nauda?

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Skaidro “Rīgas satiksme”

“Rīgas satiksme”, izanalizējot konkrēto situāciju, secina, ka iegādāta 20 braucienu biļete, kura maksājusi 20 eiro un 70 centu. Un jā, braucieniem jau kopš e-talonu sistēmas ieviešanas noteikts derīguma termiņš – 12 mēneši.

Arī Ministru kabineta noteikumos paredzēts, ka biļetēm ir derīguma termiņš. Tas esot saistīts arī ar finanšu plūsmu, ja pasažieris biļetes ir iegādājies, tās nevarot bezjēdzīgi ilgi ”karāties gaisā”. Šī nauda tiekot norakstīta. Ja pasažieris paspēj klientu apkalpošanas centrā ierasties pirms derīguma termiņš beidzies, viņam šī nauda tiekot apmaksāta.

Savukārt, ja e-talonā tiek ieskaitīta skaidra nauda, lai veiktu autostāvvietu apmaksu, tad gan naudai neesot derīguma termiņa. Kāpēc gan tāda pati sistēma kā norēķiniem autostāvvietās nevarētu būt arī braukšanai sabiedriskajā transportā?

Kā ir ārzemēs?

Citās valstīs pasažieru maciņi ir vairāk pasargāti. Piemēram, Londonas Oyster kartei nav derīguma termiņa, tātad arī naudai, kas tajā iemaksāta. Arī Maskavas Troika kartei nav derīguma termiņa, bet noteikumos minēts, ka kartē uzkrātie līdzekļi derīgi piecus gadus.

Briseles sabiedriskā transporta kartes derīguma termiņš ir pieci gadi. Pēc tam karti, samaksājot 5 eiro, var nomainīt, un pasažieris nezaudē uzkrātos līdzekļus. 12 mēnešu termiņš noteikts Ņujorkas MTA kartei, taču noteikumi paredz – divu gadu laikā pēc derīguma termiņa beigām naudu, kas palikusi kartē, ir iespējams pārvietot uz jauno karti.

Foto

TOP komentāri

 • Jānis V.
  +3 +3 0

  Jānis V.

  Arī mani tā apzaga Rīgas satiksme par kādiem deviņiem Eiro. Tāpēc es vairs šīs biļetes nepērku. Braucu ar savu auto uz darbu, bet pilsētas centru neapmeklēju, jo tas man nav izdevīgi. Lai Ušakovs un visa tā viņa blēžu varza aizrijas. To viņiem novēlu Jaunajā gadā.
 • qwe
  +1 +1 0

  qwe

  Nu atkal mūsu valdošā elite parāda kā var apiet likumu!
  Nauda tiek norakstīta kādam kabatā, vecos cilvēkus čakarē atkal!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 3

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl