Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

1 komentārs

Pašvaldību vēlēšanas Latvijā norisināsies 3. jūnijā, un Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP) izsūtījusi 1 419 856 informatīvus paziņojumus. To sagatavošana izmaksājusi 139 500 eiro + PVN, toties to izsūtīšana 372 000 eiro + PVN.

Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes pārstāvji uzskata, ka drukātu paziņojumu izsūtīšana joprojām ir efektīvākais paņēmiens, lai uzrunātu vēlētājus.

Par šāda paziņojuma saņemšanu savā pastkastītē ir pamatīgi samulsis kāda dzīvokļa īpašnieks Rīgā, kurš dzīvojamo platību iznomājis Vācijas pilsonim.

Igors
dzīvokļa īpašnieks

Kā Vācijas pilsonis var nokļūt pašvaldības vēlētāju sarakstā? Pielikumā nosūtu PMLP vēstuli – paziņojumu par vēlēšanu iecirkni un viņa ID kartes kopiju.

Šis kungs kādu brīdi strādāja Latvijā par skolotāju, pēc tam 2016. gada sākumā atgriezās Vācijā, jo līgums tika pārtraukts – tagad, izrādās, viņam ir tiesības vēlēt pašvaldību.

Dzīvokļa īpašnieks norāda, ka Vācijas pilsonis Latvijā uzturējies mazāk nekā pusgadu. To apstiprina arī skolā, kurā vīrietis strādājis. Līgums ar vācu valodas skolotāju tika noslēgts uz diviem gadiem, taču sarežģījumi privātajā dzīvē skolotājam lika dzimtenē atgriezties ātrāk.

Atklāts paliek dzīvokļa īpašnieka uzdotais jautājums, kādēļ Vācijas pilsonis drīkst piedalīties Latvijas pašvaldību vēlēšanās.

Santa Jonāte
Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes pārstāve

Tiesības piedalīties pašvaldību vēlēšanās ir Latvijas un Eiropas Savienības pilsoņiem, kuri sasnieguši 18 gadu vecumu. Tāpat ir nosacījums, ka Eiropas Savienības pilsoņiem jābūt iekļautiem iedzīvotāju reģistrā ne vēlāk kā 90 dienas pirms vēlēšanām.

Jonāte uzsver, ka PMLP izsūtījusi 15 053 paziņojumus Eiropas Savienības dalībvalstu pilsoņiem, kuri bija iekļauti iedzīvotāju reģistrā. Tas gan automātiski nenozīmē, ka ārvalstnieki joprojām dzīvo Latvijā un izmantos iespēju piedalīties pašvaldību vēlēšanās.

Foto

TOP komentāri

  • Kristiāna
    0 0 0

    Kristiāna

    Absurds ir arī Talsu novada Ģibuļu pagasta Spāres ciema iedzīvotājiem, jo, saņemot vēstuli ar norādi par vēlēšanu iecirkni lasām: Kareivju iela 7,Talsi!!!! Kāpēc man jāmēro 22km garš ceļš līdz Talsiem, ja vēlēšanu iecirknis būšot Spāres muižā? Līdz šim neesam nekur saņēmuši skaidrojumu, kaut gan pat uz Rīgu ir zvanīts, kur nošausminājās par tādu sajukumu. Ko darīt 3.jūnijā?

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl