Karstais ūdens zelta vērtē. Apkures sezona beigusies, bet Iļģuciema iedzīvotājiem par siltumpadevi jāmaksā par simts eiro vairāk 

Skaidrīte Nitiša

Autors: Skaidrīte Nitiša

Pieredzējusi TV3 "Bez Tabu" žurnāliste, kura ļoti labi orientējas savstarpējo konfliktu un problēmu risināšanā. Veido sizetus par dažādām tēmām. Rūpīgi iedziļinās katrā stāstā un rod risinājumus pat sarežģītām konfliktsituācijām. Palīdz novērst netaisnību.

2 komentāri

Apkures sezona Rīgā beidzās jau aprīlī un dzīvokļu īpašnieki Pārdaugavā nopriecājās, ka vasarā varēs uzelpot, jo rēķini būs mazāki. Ziemā lauvas tiesu jāmaksā par apkuri.

Lilijas ielas dzīvokļu īpašnieki, saņemot jūnijā rēķinus, neticējuši savām acīm. Biuši šokā, ieraugot ciparus, kas norādīti kā maksa par siltumpadevi, kas iztērāta tikai par ūdens uzsildīšanu. Vidēji tas esot par simts eiro vairāk katram dzīvoklim, kas ir četras reizes vairāk kā iepriekšējos mēnešos. Rēķinos norādīts, ka jāmaksā 20 eiro bez PVN par vienību, kas esot par kubu.

Rēķiniem vajadzēs būt mazākiem arī tamdēļ, ka maijā vienu nedēļu tika veikti remontdarbi, kamdēļ karstā ūdens vispār neesot bijis.

AS “Rīgas siltums” pārstāve Agnete Bušta skaidro, ka tarifi par siltumenerģijas padevi neesot paaugstināti kopš pagājušā gada aprīļa un tos negarasoties paaugstināt. Apstiprina, ka nolasot skaitītāja rādījumus, secinājuši , ka namā esot bijis liels patērētās siltumenerģijas daudzums, tāpēc arī jāmaksā patiešām daudz. Kālab tā, tā esot namu pārvaldnieka kompetence. AS “Rīgas Siltums” atbildība esot līdz ēkas sienām.

“Rīgas namu pārvaldnieks” pārstāvis Krists Leiškalns skaidro, ka maijā bijusi siltumvada avārija, kamdēļ notikusi karstā ūdens noplūde. Siltumenerģija ūdens uzstādīšanai esot patērēta.

Lai novērstu līdzīgas avārijas un siltumpadeves nelietderīgu izmantošanu, iesaka veikt nama renovāciju, kuras laikā tiktu savests kārtībā nama siltumtīkls. Vēl joprojām namu renovācijai pieejams 50 procentu liels Eiropas līdzfinansējums. Dzīvokļu ipašnieki esot tie, kas tiesīgi lemt par šādu iespēju. Esot otrs variants, veikt uzkrājumus siltumvadu sistēmas nomaiņai. Tam nepieciešami 45 tūkstoši eiro. Ja šim nolūkam izmantotu uzkrājumu, ko iedzīvotāji pašlaik veic remontdarbiem, būtu nepieciešami 15 gadi, lai sakrātu minēto summu. Kamēr nenotiks siltumvadu sistēmas nomaiņa, iespējams, avārijas atkārtosies un Lilijas ielas nama iedzīvotājiem atkal nāksies neparedzēti plaši atdarīt makus.

Foto

2 komentāri