“Karantīnas palātā bērnam nācās pavadīt nakti uz kušetes!”; māmiņa apšauba gatavību koronavīrusam

Skaidrīte Nitiša

Autors: Skaidrīte Nitiša

TV3 Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ļoti labi orientējas savstarpējo konfliktu un dažādu problēmu risināšanā.

26 komentāri
“Karantīnas palātā bērnam nācās pavadīt nakti uz kušetes!”; māmiņa apšauba gatavību koronavīrusam

Dace kopā ar nepilnus trīs gadus veco dēlu bijusi slēpot Ziemeļitālijā. Kad braukusi slēpot, par vīrusa epidēmiju Itālijā Latvijā vēl nebija informācijas, bet, vēl esot ceļojumā, abiem ar bērnu parādījušās koronavīrusam līdzīgas pazīmes.

Pēdējā ceļojuma dienā puikam sācies drudzis un bijusi 40 grādu temperatūra, bet Dacei jau dienu iepriekš sācies klepus un iesnas. Tā kā bijuši līdzās koronavīrusa skartajam karantīnas reģionam, kad ieradušies Latvijā, Dace vedusi mazo uz Bērnu slimnīcu.

Ieradušies slimnīcā vakarā, bet testa rezultātus jāgaida vismaz sešas stundas. Dace sašutusi, ka izolācijas palātā nebija padomāts par mazajiem pacientiem un viņu māmiņām. Puikam karantīnas palātā nācies gulēt uz šauras cietas kušetes, bez norobežojuma, bet pašai gultas vispār neesot bijis un nācies nakti pavadīt uz cieta krēsla bez iespējas apgulties. Savā pieredzē Dace dalās arī sociālajos tīklos.

Dace
slimā bērna mamma

“Mūsu ierēdņi apgalvoja, ka koronavīrusa ienākšanai ir sagatavojušies. Pastāstīšu par realitāti. Nonākot BKUS, ar bērnu tikām ievietoti karantīnas telpā. Slimnīcā bijām septiņos vakarā, līdz deviņiem mediķi lasīja protokolu un vadlīnijas, sazvanījās ar dienestiem, domāja ko darīt? Mazajam uzlika sistēmu. Mani šokēja, ka bērnam visu šo laiku bija jāguļ uz šauras, cietas kušetītes. Drudzī nemierīgi grozoties, viņš varēja no kušetes nokrist. Puikam bija pievienota sistēma. Es nedrīkstēju pat iesnausties! Bērnu slimnīcā gultiņa ar bortiņiem ir drošības pamatnoteikums.

Kad Dace lūgusi mazajam gultiņu, lai viņš, drudzī grozoties, nenokristu no kušetes, un nevarot garantēt, ka visu laiku spēs bērnu uzmanīt neiesnaužoties (arī pati bija slima), māsiņas atbildējušas, ka ”nav paredzēts”. Māmiņa prāto, nez vai personāls nākamajā dienā saņemtu rājienu, ja gultiņu tomēr sagādātu?

Dace uzsver, ka mediķu attieksme un profesionalitāte kopumā bijusi visnotaļ nevainojama, bet viņas galvenā pretenzija pret apstākļiem, kādi bijuši karantīnas palātā. Labā ziņa, – koronavīrusa tests bijis negatīvs un uzreiz pēc tam, kā “Bez Tabu” informēja slimnīcas vadību par notikušo, karantīnas palātā mazajiem pacientiem tika nodrošināta gultiņa ar redelītēm.

Savukārt “Bez Tabu” skatītāja Linda pārmet atbildīgajiem dienestiem, ka kavējušies ar informācijas izvietošanu oficiālajās vietnēs, ka Itālijā vairākos reģionos jau pāris dienas bija izsludināta karantīna, līdz ar to mūsu ceļotāji to uzzinājuši, vien ierodoties Itālijā, un nav bijusi iespējas izvēlēties, vai turp doties. Linda ar ģimeni noteikti ceļojumu būtu atlikusi.