Kāpēc pasta balodis vairs nelido uz māju grupu “Strautiņi” Stopiņu novadā?

Skaidrīte Nitiša

Autors: Skaidrīte Nitiša

Pieredzējusi TV3 "Bez Tabu" žurnāliste, kura ļoti labi orientējas savstarpējo konfliktu un problēmu risināšanā. Veido sizetus par dažādām tēmām. Rūpīgi iedziļinās katrā stāstā un rod risinājumus pat sarežģītām konfliktsituācijām. Palīdz novērst netaisnību.

3 komentāri
Kāpēc pasta balodis vairs nelido uz māju grupu “Strautiņi” Stopiņu novadā?

Katru dienu Alta dodas ielūkoties savā pastkastē Stopiņu novadā cerībā, ka beidzot būs piegādāts vismaz kāds sūtījums, bet nekā, pastkastē vējš vien svilpo.

Pēc pastnieka vizītes ilgojas arī Altas meita, jo, iespējams, arī viņai kāds adresēts  sūtījums gājis secen. Pasta baloža kā nav, tā nav.

“Latvijas Pasts” uz māju grupu “Strautiņi” nepiegādā sūtījumus jau kopš septembra.  Iedzīvotāji ir neizpratnē. Ja dzīvotu meža vidū vai vietā, kur sarežģīti piebraukt, tad Līču iedzīvotāji varētu saprast, ka pastniekiem sūtījumus piegādāt ir sarežģīti, bet  māju grupa atrodas Rīgas pievārtē un ceļš, kas turp ved, ir gana labs.

“Latvijas Pasts” pārstāvis Kārlis Udrass akcentē, ka saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem Altai pastkaste jāizvieto nevis pie mājām, bet vietā, kas ir atbilstoša noteikumiem. Ja uz māju neved valsts vai pašvaldības ceļš, kā tas ir vietā, kur dzīvo Alta, tad pastkaste jāizvieto pie valsts vai pašvaldības ceļa. Šajā gadījumā tas ir aptuveni 700 metrus no mājas.

Alta gan ir neizpratnē, ka kaimiņu ciemā “Amatnieki” pastu joprojām ved pie mājām un pastkastes nav jāizvieto kaut kur pie ceļa.

Gundega Vārpa
“Latvijas Pasta” pārstāve

Klientes adresei ir cita apkalpes teritorija – Ulbroka, un to attiecīgi apkalpo Ulbrokas pasta nodaļa. Savukārt ciemats ”Amatnieki” atrodas Garkalnes novadā, un to apkalpo Garkalnes pasta nodaļa. Ciematā ”Amatnieki” piekļuvei līdz klientu mājām ved ielas – Rutku iela, Vecliepiņu iela, Upmalas iela – , un līdzko ceļam ir ielas statuss, “Latvijas Pastam’ sūtījumi ir jāpiegādā līdz pastkastītei, kas atrodas pie mājas šajā ielā.

Alta uzskata, ka pastkasti varētu novietot daudz tuvāk, vien kādus 200 metrus attālāk no mājas, kas arī būtu pie pašvaldības ceļa.

Gundega Vārpa
“Latvijas Pasta” pārstāve

Ceļš, kurš ved uz māju grupu ”Strautiņi”, pa posmiem daļēji ir pašvaldības ceļš un citos posmos nav pašvaldības ceļš. Mūsu speciālisti sazinājās ar Stopiņu novada zemes plānotāju, un viņa šo informāciju apstiprināja. Tāpēc, lai varētu izvietot pastkastīti tuvāk savam īpašumam, klientei Stopiņu novada pašvaldībā ir jānoskaidro ceļa statuss konkrētajā posmā, kā arī zemes īpašuma statuss, vai iecerētajā vietā drīkst izvietot pastkastīti?

3 komentāri

Aktuālie Bez Tabu sižeti

Bijusī īrniece šokā, saņemot paziņojumu no tiesas, ka viņai ir sens parāds namīpašniekam

"Vajadzēs atbraukt, darījums tikai skaidrā naudā!" "Bez Tabu" pieķer mediķi, kas kolēģu grupā viltojusi Covid-19 sertifikātus

"Maluzvejnieki mēdz būt agresīvi, nākas izvairīties no atvēzētiem airiem!" Līvānu novada vides sargi - pārkāpēju bieds

"Sajūta, ka esmu Brekte-2!" Latgalieša ābolu rakstos Krievija saskata nacisma slavināšanu

Blogeris Pipars aicina ziedot piecgadīgās Betijas rehabilitācijai, iegādājoties viņa maiznīcā picu!

"To summu ir grūti aprēķināt." Rēzekniete pieprasa kompensēt dārziņa noplūdināšanu

"Par šiem svētkiem rakstīs vēstures grāmatās!" Latgalieši par "e-dziesmu un deju svētkos" piedzīvoto

"Vai komandantstundā var iziet ārā uzpīpēt?" satraucas dzīvokļa iemītniece

Kategoriski atsaka kompensāciju autovadītājam, kura mašīnai uzkrita koks

"Jūs nopietni?!" Māmiņām ar zīdaiņiem un maziem bērniem liedz iepirkties lielveikalos

Jahtklubs Jūrmalā izbūvē žogu un atkārtoti bloķē tauvas joslu; vietējie pikti

Kas un kāpēc Engures "Spārītē" dzīvo zaļi?