”Kāpēc mums ar maziem bērniem jāsēž putekļos?” Pacienti Pļavnieku poliklīnikā spiesti uzturēties telpās, kurās paralēli notiek remonts

Alberts Dinters

Autors: Alberts Dinters

Bez Tabu raidījuma žurnālists ar specializāciju kriminālstāstu šķetināšanā. Īpaši ass un nesaudzīgs, aizstāvot vides tīrību un dabas saudzēšanu.

0 Komentāru

Noplēstas tapetes, nošpaktelētas sienas, betona grīda bez seguma, spuldzītes, kuras no griestiem karājas vados. Apstākļi, kādos nu jau vairākas nedēļas nākas uzturēties pacientiem, kuriem ir nepieciešama vizīte pie ģimenes ārsta.

Kosmētiskā remonta darbi pilnā sparā rit poliklīnikas ceturtajā stāvā, kurā atrodas tieši ģimenes ārstu kabineti. Tas nozīmē, ka šajās telpās uzturas visa vecuma cilvēki, kā arī māmiņas ar bērniem. Kad attiecīgajā stāvā ierodas “Bez Tabu”, redzam, ka skatītāja apraksts atbilst patiesībai. Visa telpa ir viens liels remonta laukums, dažos stūros salikti spaiņi ar špaktelēm un citiem materiāliem.

”Pirmais iespaids? Šoks! Te ir mūsu bērna ārsts. Mums ir zīdainis. Kur mums tur sēdēt? Ārsti turpina strādāt. Parasti te ir pilns ar cilvēkiem, tagad tukšs. Tā nevajadzētu būt. Tai pat laikā, kur atrast tik daudz telpu, lai pārceltu ārstus? Tas arī nav reāli. Ir jāatrod vidusceļš. Mums, protams, tas ir nepatīkami. Varbūt kaut kā pa zonām varēja remontēt. Augšā ir tukšas telpas.”

Veselības centra pārstāve Līga Ribkinska skaidro, ka pacientiem šādās telpās jāuzturas, jo ārsti nav bijuši gatavi uz remonta laiku pārcelties uz citiem kabinetiem. Tas esot saistīts ar pacientu konfidencialitāti, jo tad jāpārvieto arī visas cilvēku veselības kartītes.

”Kad bija zināms, ka remonts būs, mēs par to informējām ārstus. Tas bija viņu lēmums, ka telpu remonta laikā viņi turpinās darbu tajās pašās telpās.”

Iestādes vadītāja esot vienojusies ar strādniekiem, ka netīrie darbi tiks veikti vēlās vakara vai nakts stundās, lai klientiem nebūtu jāelpo putekļi. Attiecīgais stāvs pastiprināti tiek tīrīts, lai cilvēkiem nebūtu jāsmērē drēbes. Arī Veselības inspekcija ir saņēmusi sūdzību no pacientiem, bijuši pārbaudēs.

Konstantija Reinfelde
Veselības inspekcijas pārstāve

”Nepieteiktās pārbaudes laikā mēs pārliecinājāmies, ka nekādu pārkāpumu nav. Poliklīnikas vadība dara visu, lai gan izremontētu telpas, gan arī cilvēki nepaliktu bez ārsta pakalpojumiem.”

Pēc inspekcijas ieskatiem nekādu pārkāpumu poliklīnikā nav. Visi darbiem nepieciešamie materiāli ir novietoti aiz aizslietņiem, gružu kaudzes nekur nav, par apmeklētājiem tiek turēta rūpe. Tiek piebilsts, ka tas, kā telpas izskatīsies pēc remonta, atsver pagaidu neērtības.

Foto

0 Komentāru