Kaislības nelielajā Pastendē! Bērnu apmeklētā sporta namā alkohols, ziņo arī par intīmsakariem

Roberts Blass

Autors: Roberts Blass

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

41 komentārs

Talsu novadā, Pastendes sporta centrā, kur fizkultūras nodarbības aizvada bērni no vietējām izglītības iestādēm, darbiniece mēdz būt alkohola reibumā. Iedzīvotāji ziņo, ka sporta centra darbiniecei ir romantiskas attiecības ar iestādes vadītāju. Kā stāsta iestādes apmeklētājs, pat dzirdētas intīma rakstura darbības sporta centra telpās, abu darbavietā.

Pastendes sporta centrs ir Talsu novada pašvaldības iestāde, kurā sporta nodarbības aizvada bērni no vietējām izglītības iestādēm. Tāpat šeit par maksu var sportot jebkurš. Sporta centra darbiniece, kura pie iestādes durvīm sagaida apmeklētājus, iekasē naudu un ir atbildīga par telpu tīrību, darbavietā mēdz būt alkohola reibumā.

“Vienu dienu iesāk, tad līdz pat nedēļai. Tad divas, trīs dienas nekas, bet tad atkal sākas [alkohola lietošana]. Pie bērniem tādam cilvēkam nevajadzētu atrasties. Tāpat nāk taču citi apmeklētāji. Kāpēc viņiem uz to jāskatās? Man pat stāstījuši, ka šī sieviete it kā nejauši, iespējams, alkohola reibumā iet dušu telpās, lai kaut ko tur lūrētu,” stāsta bijušais iestādes darbinieks.

Draudzība ar “zaļo pūķi” pašvaldības sporta namā

Viņš arī piebilst, ka ir bijušas situācijas, kad darbiniece sporta centra durvis aizslēdz vēl pirms darba laika beigām, tādējādi liedzot apmeklētājiem piekļuvi telpām. Esot bijis gadījums, kad nu jau bijušais iestādes darbinieks pieķēris telpās nepiederošu personu – vīrieti, kurš kopā ar darbinieci, vizuāli novērtējot, esot bijis alkohola reibumā.

“Jau darba laikā un darba laika beigās notika šādas izdarības. Iedzeršanas. Pats esmu pieķēris. Viņiem abiem bija jūtama alkohola smaka,” stāsta bijušais darbinieks, kurš norāda, ka reiz nezināmo vīrieti ieslēdzis kabinetā un izsaucis sporta centra vadītāju Valdi Kalderauski, lai viņš noskaidro, kāpēc persona atrodas pašvaldības iestādē pēc darba laika.

Interesanti, ka nedz Talsu novada domes, nedz Ģibuļu pagasta amatpersonas par šādu situāciju neko nezinot, savukārt Valdis Kalderauskis Bez Tabu atzīst – nepiederoša persona patiesi bijusi sporta centra telpās.

Ko persona darījusi iestādē kopā ar darbinieci? Vai lietojusi alkoholu? Kāpēc par to nav ziņojis priekšniecībai? Uz šiem jautājumiem nespēj atbildēt.

Sporta centra vadītājs Valdis Kalderauskis noliedz, ka viņa padotā darbavietā mēdz būt alkohola reibumā.

Valdis Kalderauskis
Sporta centra vadītājs

Es, liekot roku uz sirds, neesmu to [būšanu alkohola reibumā] konstatējis. Es gan nevaru 24 stundas diennaktī te būt. To, vai es spēju izkontrolēt, kas te notiek, man ir ļoti grūti teikt, bet to, ka es kontrolēju, tā ir.

Dažādos nenoteiktos laikos. Arī pēc pulksten 17.00, arī sestdienās, svētdienās apskatos. Tā ir tā kontrole, ja tā varētu izteikties.

Sazvanīta, sporta centra darbiniece pārmetumus noliedz un kameras priekšā stāties atsakās. Tiesa, Bez Tabu uzzina, ka sporta centra darbinieci alkohola reibumā darbavietā pieķēruši Talsu novada pašvaldības policisti pēc tam, kad saņemts ziņojums no iestādes apmeklētāja.

“Ģibuļu pagasta pārvaldes vadītāja, kura ir darba devējs konkrētajai darbiniecei, pieņēma lēmumu sodīt darbinieci ar rājienu. Viņa atkārtoti iepazīstināta ar visiem iekšējās kārtības noteikumiem. Veiktas pārrunas. Viņa ir informēta, ka tas ir nepieņemami. Ja pārkāpums atkārtosies, darbs tiks uzteikts,” informē Talsu novada domes priekšsēdētāja vietniece Ilze Indriksone.

Citi savstarpēji nesaistīti avoti stāsta, ka konkrētajai darbiniecei ir problēmas ar alkoholu. Vietējā veikalā stāsta, ka viņa alkoholiskos dzērienus pērkot regulāri, arī rītos, pirms darba. Tāpat darbinieces draudzību ar zaļo pūķi netieši apstiprina arī pašreizējais iestādes darbinieks.

Vai iespējams, ka par iestādē notiekošo nezina tās vadītājs Valdis Kalderauskis? Vai zina, bet nevēlas, lai par pārkāpumiem uzzina citi? Iedzīvotāji norāda, ka savulaik periodiski darbiniece pat dzīvojusi sporta centrā, to atļāvis arī Valdis Kalderauskis.

“Viņa tur ar pārtraukumiem dzīvoja apmēram pusgadu. Tajās naktīs, protams, signalizācija bija atslēgta [lai viņa tur varētu uzturēties]. Ja tajā brīdī kaut kas notiktu? Kad viņa ir “stāvoklī”, var atstāt ieslēgtu kādu elektroierīci. Var izcelties ugunsnelaime. Skaidrs, ka viņa lietoja arī elektrību un ūdeni pašvaldības telpās,” sašutis ir bijušais darbinieks.

Iestādes vadītājs Valdis Kalderauskis vaļsirdīgi atzīst – ļāvis darbiniecei dzīvot telpās, par spīti tam, ka tas nav atļauts. “Es negribēju nevienu par to informēt, lai kāds cits par to būtu atbildīgs. Es visu atbildību par to, ka viņa šeit mitinājās, uzņemos uz sevis,” stāsta sporta centra vadītājs V. Kalderauskis, kurš par darbinieces izmitināšanu neko nav stāstījis priekšniecībai (Ģibuļu pagasta pārvaldes un/vai Talsu novada domes ierēdņiem).

Ziņo par romantiskām attiecībām. Arī darba vietā

Uzklausītie iedzīvotāji stāsta, ka neziņošana par neatļautām darbībām un labvēlība pret darbinieci saistāma ar romantiskām attiecībām, kas, kā stāsta iedzīvotāji, abus – 77 gadus veco V. Kalderauski un viņa 50 gadus veco padoto – saista. Vīrietis stāsta par novēroto sporta centrā, kas izraisījis riebumu.

“Darba dienā aizbraucu uz treniņu, gāju iekšā. Pa ceļam uz garderobi sadzirdēju nepārprotamas skaņas no vadītāja kabineta. No sākuma ieklausījos, lai būtu pārliecība, ka tas ir tas, ko es dzirdu. Es speciāli sāku kājas skaļāk šļūkāt, lai viņi mani sadzirdētu.

Ejot gar kabinetu, viss bija apklusis, bet redzēju, kā tiek atrautas vaļā žalūzijas. Tur nodarbojās ar seksu. Darba laikā,” stāsta vīrietis, kurš pēc šādiem novērojumiem vairs nevēlas atgriezties sporta centrā.

Valdis Kalderauskis šos iedzīvotāja izteikumus sauc par muļķībām. Talsu puses iedzīvotājs savus un citu iedzīvotāju novērojumus ( sporta centra darbinieces jaušamo būšanu alkohola reibumā, romantisko attiecību izpausmes darba vietā un citus) aprakstījis iesniegumā Talsu novada domei.

Ģibuļu pagasta pārvalde, kā jau iepriekš minēts, sporta centra darbiniecei izteikusi rājienu, savukārt vadītājam V. Kalderauskim – aizrādījumu.

Talsu novada domes priekšsēdētāja vietniece Ilze Indriksone teic, ka “mans personīgais viedoklis ir tāds, ka es darbinieku [sporta centra dežuranti] būtu atbrīvojusi nekavējoties. Arī likumdošana to atļauj. Pārvaldes vadītāja ir izteikusi rājienu. Iespējams, mēs izvērtēsim šo argumentāciju, kāpēc pārvaldes vadītāja tieši šādu rīkojumu izdevusi.”

Ģibuļu pagasta pārvaldes vadītāja, kura ir tiešā sporta centra darbinieku darba devēja, ir iestādes vadītāja Valda Kalderauska meita. Viņa Bez Tabu norāda, ka ar tēvu saistītos darba jautājumus izskata cita amatpersona.

TOP komentāri

 • hm
 • talsi
  +18 +15 -3

  talsi

  ja gribēja no onkuļa tikt vaļā, varēja to izdarīt arī zolīdākā manierē. cilvēks visu mūžu veltījis sportam un viņa ieguldījums ir liels. bet ko nu, mūsu novada nummur 1 pie varas tika ar šādām melnām metodēm un tagad vecos niķus turpina. jāsāk likt likmes,kurš partijnieks nāks vietā.
 • Alvis Avots-Avotiņš

  Alvis Avots-Avotiņš

  Skumji,ja kaut kas ir,tad jāaptaisa,tagad tas modē.Ja esi ko teicis,tad parādi seju.Kaut ko nomuld, a pierādījumi .... neticu,ka nebūtu nobildējis..laikam atteica:)

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl