Kaimiņu kašķis Rēzeknes pusē! Iedzīvotāji viens otru vaino neadekvātā dzīvesveidā

Alise Kubiloviča

Autors: Alise Kubiloviča

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ar lielu rūpību un uzmanību iesaistās sadzīvisku konfliktu un nebūšanu risināšanā.

9 komentāri

Rēzeknes novada Ozolaines pagasta iedzīvotāja Irina nespēj atrisināt radušās problēmas ar kaimiņu ģimeni. Iedzīvotāja norāda, ka viņi regulāri izmetot atkritumus pagalmā un neveic nekādus remontdarbus, tādējādi laižot postā pašu māju.

Irina
nevar sadzīvot ar kaimiņiem

Es strīdos ar kaimiņiem. Neviens neko nedara, neviens par neko neatbild!

Pavasari gaidot, Irina rīta kafiju labprāt bauda dārzā pie pašas iekoptā dārziņa, tomēr prieku par sakopto pagalmu bojājot kaimiņu ģimenes paradumi.

Irina
nevar sadzīvot ar kaimiņiem

Viņi met atkritumus visur – kaut kas saplīst, izmet aiz stūra, spainis saplīst, izmet aiz stūra. Cik ilgi es varu to izturēt? Es nezinu, kam pasūdzēties, es vienkārši gribu dzīvot normālos apstākļos.

Irina nav apmierināta ar kaimiņu dzīvesveidu – regulāri izmestie atkritumi vēl būtu nieks, visvairāk sievieti satrauc nerūpēšanās par pašu ēku, kas, viņasprāt, apdraud arī viņu. “Tur dzīvo divi bērni, neviens neko neremontē. Es aizeju uz darbu un baidos atnākt mājās, ārā var būt 30 vai 40 grādu, viņi visu cauru gadu kurina krāsni ar atkritumiem,” stāsta Irina. Jāpiebilst, ka blakus Irinai dzīvo arī Ozolaines priekšsēdētājs. Tātad arī viņam būtu jābūt informētam par konkrēto situāciju.

Priekšsēdētājs piekrīt Irinas teiktajam, ka remontdarbi būtu nepieciešami, arī ģimene to saprotot un vēlētos, tomēr lieku līdzekļu viņiem nav. Ģimene nonākusi arī sociālā dienesta redzeslokā, darbinieki vairākkārt dzīvokli apsekojuši.

Silvija Strankale
Rēzeknes novada pašvaldības sociālā dienesta vadītāja

Jāsaka, ka no vēstulē minētajiem pārkāpumiem, kurus viņa [Irina] rakstījusi sociālajam dienestam, mēs neesam konstatējuši. Jā, mājā nav kanalizācijas, bet Latvijā dzīvo tūkstošiem ģimeņu, kuras vēl joprojām izmanto āra labierīcības. Jā, nav ūdensvada, bet ģimene nevar atļauties šo ūdensvadu ievilkt. Viņi pērk ūdeni, nes ūdeni no kaimiņu akas. Šajā gadījumā gribētos teikt, ka tur ir kaut kas cits zem šā visa.

Arī pati ģimene no “Bez Tabu” kamerām neizvairās, atzīstot, ka nesaskaņas ar Irinu ir, taču par saviem dzīvošanas apstākļiem nesūdzas.

Normāli dzīvojam. Mēs viņai [Irinai] vienkārši traucējam dzīvot, jau kopš te atbraucām.

Priekšsēdētājs uzskata, ka Irinai būtu jāsaprot esošā situācijā un fakts, ka ģimenei piešķirts maznodrošināto statuss, tāpēc skaidrs, ka lielus remontdarbus viņi atļauties nevar.