“Kaimiņš draudēja nošaut manu bērnu!” Kašķis starp kaimiņiem pārvērtis ģimenes dzīvi par elli

Alise Kubiloviča

Autors: Alise Kubiloviča

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ar lielu rūpību un uzmanību iesaistās sadzīvisku konfliktu un nebūšanu risināšanā.

2 komentāri

Pirms divdesmit gadiem Diāna kopā ar dēlu pārcēlusies uz dzīvi vecmāmiņas mājās netālu no Siguldas. Māja atrodas uz privātas zemes – nomas maksa tiek dota “uz rokas”, čeka vietā pretī saņemot papīra lapeli. Sieviete nolēmusi, ka situācija jāsaved kārtībā juridiski. Viņa vēlējusies noslēgt zemes nomas līgumu.

Protams, ne jau Diāna zemes nomas līgumu vēlējusies noslēgt bez iemesla. Viņa ar katru dienu arvien vairāk izjutusi kaimiņu negācijas, kuras vērstas viņas virzienā. Līdz pienāca diena, kad tajā piedzīvotais pielicis punktu nebeidzamajām cerībām, ka situācija uzlabosies…

Diāna
jūtas apdraudēta

Mans bērns rotaļājās pagalmā un spēlējās ar rotaļu pistolīti. Kaimiņš gāja viņam garām un draudēja viņu nošaut.

Šo sarunu piefiksēja puikas mamma. Nevilcinoties Diāna devusies pie mājas vecākās un izklāstījusi, ka jūtas apdraudēta, tāpēc vēlas sakārtot zemes jautājumu. Taču mājas vecākā vien atbildējusi, ka savstarpēji kašķi neesot viņas darīšana!

Mirklī, kad sieviete uzsākusi vākt nepieciešamo dokumentāciju, lai zemes līgums tiktu noslēgts, apkārtējiem spuras bijušas gaisā un, pēc Diānas sacītā, dzīve pārvērtusies par elli.

“Pēc mana lūguma savest kārtībā zemes jautājumu sākās represijas pret mani un manu bērnu. Man ir nospļaudīti logi, durtas automašīnas riepas.”

Diāna sapratusi, ka pati saviem spēkiem šīs nekārtības apturēt nevar, tāpēc ar neskaitāmiem iesniegumiem vērsusies policijā, Siguldas pašvaldībā. Taču bez rezultātiem. Kā Diāna saka, – reakcijas nekādas.

“Visa šī situācija man liek domāt par to, ka tur apakšā ir kāda savstarpēja draudzība, tāpēc arī man netiek palīdzēts.”

Bez Tabu komanda uzrunā arī mājas kaimiņus. Viņi dzied pavisam citu dziesmu un stāsta, ka Diānas sacītais ir tikai un vienīgi viņas pašas rīcības rezultāts.

Kaimiņš stāsta, ka Diāna sākusi “diktēt savus noteikumus”, novietojusi automašīnu tā, ka neviens cits nevar tai tikt garām un izturējusies negatīvi pret apkārt esošajiem. Tāpēc arī radusies situācija, ka apkārtējie izturoties nepatīkami. Taču par riepu duršanu un citiem “nesmukumiem” gan kaimiņš nemācējis teikt.

Zemes īpašniece mitinās vien nepilna kilometra attālumā no jandāliņa vietas! Viņa no kameras prožektoriem neizvairās un atklāj iemeslu, kāpēc ir pret zemes nomas līgumu.

Danuta
zemes īpašniece

Neviens nevēlas zemes nomas līgumu. Neviens kaimiņš to nevēlas! Visi ir apmierināti ar šā brīža situāciju, neviens nevēlas līgumu. Kāpēc pārējiem kaimiņiem jāmaksā, ja viņi tagad nemaksā un izmanto zemi tāpat?

Siguldas novada domes būvniecības kontroles nodaļas teritorijas plānotājs Roberts Lipsbergs atzīst, ka šīs situācijas pamatā ir civilstrīds starp zemes īpašnieku un būvīpašniekiem. Viņi savā starpā nespēj vienoties par zemes lietošanas kārtību.

Vaicājot par variantiem, kā situāciju atrisināt, Roberts Lipsbergs ir pārliecināts, ka situāciju iespējams atrisināt tikai un vienīgi vēršanās tiesā.

“Abas iesaistītās puses ir vairākas reizes vērsušās pašvaldībā. Arī pašvaldība ir aicinājusi uz abpusējām sarunām, bet tās nav vainagojušās panākumiem.”

Zemes īpašniece ir atvērta sarunām, lai kašķis beigtos. Ja saruna nespēs atrisināt abu pušu konfliktu, to spēs izdarīt tikai un vienīgi vēršanās tiesā.

2 komentāri