“Kaimiņi ir tādi cūkas, ka virtuvē pat nevar ieiet!” Ģimenei Gaujienā nav iespējams uzturēties komunālajā dzīvoklī

Diāna Urbāne

Autors: Diāna Urbāne

14 komentāri

Lailai ar ģimeni šoziem nācās meklēt jaunu dzīvesvietu, tāpēc pārcēlās uz pašvaldības ierādīto dzīvokli komunālajā mājā Gaujienā. Vairākas telpas, tostarp labierīcības, ir jādala ar otrā stāva kaimiņiem!

Virtuve Lailai ir kopīga ar pretī dzīvojošo ģimeni, taču lielās nekārtības dēļ viņa nespēj tur uzturēties. Neesot vērts kārtot, jo pēc dažām nedēļām kaimiņu trauku kaudzes ir atpakaļ.

Lāsma
apnikusi kaimiņu nevīžība

Koplietošanas telpas ir diezgan kritiskā stāvoklī. Ir dienas, kad tualetē ūdeni pat nevaram nolaist, smaka ir ļoti jūtama. Taču virtuvē nepatīkamais aromāts ir vēl vairāk. Šī ir telpa, kur man būtu jānāk un jābaro sava ģimene – virtuvē zem izlietnes mēnešiem ilgi stāv spaiņi ar ēdienu paliekām. Puikam ir 21 gads, taču meitenei laikam 18 vai 19.

Laila dzīvo divistabu dzīvoklī, viena ir guļamistaba, taču bērnam paredzēto telpu ierīkojusi kā virtuvi, kur pagatavot ģimenei siltu ēdienu. Sieviete kategoriski atsakās doties uz virtuvi, kamēr tā nebūs savesta kārtībā.

Jaunajai ģimenei vienīgajai nav miskastes, kur mest atkritumus, tāpēc visu sanesuši uz malkas šķūni, nepatīkamā smaka jau jūtama pa gabalu. Arī malku visai bieži lūdz no kaimiņiem.

Arī pārējie iedzīvotāji ir noguruši no nekārtības, kas darās mājā. Vienīgā, kas apņēmusies aiz jauniešiem savākt, ir Zeltīte.

Zeltīte
uzņēmusies ieviest kārtību

Ja es to visu nedarītu, es nezinu, kas te darītos kāpņu telpā, tualetē. Ne kāds papīrus samet krāsnī un sadedzina, ne podu pieskata, neviens nemazgā. Visu es daru, jo esmu vienīgā, kas katru dienu ir mājās, nav ko darīt.

Savukārt no pensionāres Lūcijas sieviete ir vēlējusies aizņemties naudu, jo vīram nav darba.

Dienā, kad ierodamies Kolonas mājā, ģimene nav uz vietas. Pašvaldība ar sociālā dienesta darbiniekiem vairākas reizes ir apsekojuši dzīvokļus, taču nekas nemainās.

Inese Lukjanoviča
Gaujienes pagasta pārvaldes vadītāja

Esam iedevuši divām jaunām ģimenēm samērā labā vietā labus dzīvokļus, pārcēlām viņus uz normāliem dzīves apstākļiem. Tas, ka viņi tagad neprot to izmantot, man tiešām ir ļoti žēl. Vairākas reizes esam bijuši, aizrādījuši. Tajā pašā laikā, protams, tur ir nekārtība, bet bērniņš ir aprūpēts. Runājot par atkritumiem – viņiem ir jānoslēdz līgums ar “ZAAO”, jāpaņem maisi, ko viņi apsolīja izdarīt. Ja viņi apsolīja, nav pašvaldības spēkos iet katrā dzīvoklī un kaut ko darīt.

Pagasta vadītāja apsola vēlreiz doties apskatīt, ko lietas labā var darīt.

14 komentāri