Kaijas, kuras knābā cilvēka smadzenes, asiņainas kāpnes, galvaskausa fragmenti uz ielas. Atbildīgie nesteidz sakopt traģēdijas vietu

Alberts Dinters

Autors: Alberts Dinters

Bez Tabu raidījuma žurnālists ar specializāciju kriminālstāstu šķetināšanā. Īpaši ass un nesaudzīgs, aizstāvot vides tīrību un dabas saudzēšanu.

24 komentāri

Šausminošs rīts izvērties Rīgā esošā Biķernieku ielas 102. nama iedzīvotājiem, kuriem, lai tiktu uz darbu vai aizvestu savas atvases uz bērnudārzu, no ēkas iziešana ved pāri masai, kura sastāv no cilvēka asinīm un smadzenēm. Naktī no ēkas sešpadsmitā stāva balkona nolec vīrietis, bet atbildīgie nesteidzas vietu sakopt.

No ēkas pēdējā stāva vīrietis izlēcis ap pulksten 4.00 no rīta. Ka stāsta aculieciniece, stundu vēlāk vietu norobežojusi policija, vēlāk mirušais vīrietis aizvests, bet traģēdijas vieta palikusi šausminošā paskatā. Par to “Bez Tabu” pārliecinās, kad ap pulksten 9.00 ierodamies pie daudzstāvu ēkas. Kāpņu telpas priekša ir asinīs, tām nedaudz uzbērta melnzeme. Apkaimē mētājas neskaitāmi cilvēka smadzeņu lielāki un mazāki pārpalikumi, galvaskausa daļas. To visu savām acīm var redzēt gan pieaugušie, gan bērni, kuri vai nu dodas no, uz ēku, iet garām.

Aculieciniece

”Jūs redzat, visas durvis ir ar asinīm. Es piezvanīju pārvaldniekam un pajautāju, kurš tīrīs durvis. Tas taču nav normāli. Cikos Jūs zvanījāt pārvaldniekam? Ap pulksten 8.00, un līdz šim brīdim nekas nav nomazgāts.”

Kuram vieta jāsatīra? Sazinoties ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu noskaidrots, ka, ja uz ceļa noticis nelaimes gadījums, tad par brauktuves sakārtošanu atbild ceļu uzturētājs. Ja runa ir pār ēku, tās priekšu, tad tas jādara apsaimniekotājam. Ir zināms, ka ar nama apsaimniekotāju ir sazinājušies arī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta operatīvā tālruņa darbinieki. Tas noticis ap pulksten 10.00. Māju apsaimnieko ”Rīgas namu pārvaldnieks”. “Bez Tabu” sazinās ar pašvaldības uzņēmuma pārstāvi Kristu Leiškalnu. Viņš skaidro, ka uz notikuma vietu jau bijusi izsūtīta tīrītāju brigāde, bet tā iekūlusies ceļu satiksmes negadījumā, nācies nosūtīt otru auto. Tas būtu darāms nekavējoties, jo redzam, ka virs traģēdijas vietas riņķo kaiju bari, daži no putniem metas knābāt un ēst cilvēka smadzenes. Tas viss notiek gan pieaugušo, gan bērnu acu priekšā. Vai citiem mājas iedzīvotājiem šīs šausmas ir jāredz?

Krists Leiškalns
RNP pārstāvis

”Sāksim ar to, ka no uzņēmuma pirmais cilvēks, kurš uzzināja par šo situāciju, bija sētniece, kura notikuma vietā bija pulksten 5.00. Ja mēs tālāk pēc būtības raugāmies uz šo specializēto brigādi, tās darba laiks sākas krietni vēlāk, tā nav diennakts brigāde, kura izbrauc jebkurā situācijā. Šī ir neordināra situācija un jāsaka, ka mūsu uzkopšanas darbu meistari sāk darbu pulksten 9.30, un jāsaka, ka pēc tam sākās visi sagatavošanās darbi, lai varētu veikt vietas uzkopšanas darbus.”

Sētniece, izvērtējot situāciju, izmantoja viņai pieejamos līdzekļus asiņainajai vietai uzklājusi melnzemi. Lai veiktu uzkopšanas darbus ir vajadzīgi specializēti tērpi un specializēts aprīkojums, kurš atrodas specializētā noliktavā. Mājas iedzīvotāji cer, ka šī situācija apsaimniekotājam iespējams liks pārdomāt, vai attiecīgajai brigādei nav jāpārskata darba laiks, jo, lai arī šāda veida gadījumi ir reti, tie tomēr ir un ir jāsaprot, kā reaģēt jebkurā, arī neordinārā situācijā, jo, cilvēku prāt, arguments, ka darbiniekiem vēlāk sākas darbs, neiztur nekādu kritiku.

Foto

24 komentāri