“Kāds nebija padomājis!” Absurda situācija Imantā: gar topošo tirdzniecības veikalu nav izbūvēta gājēju ietve!

Baiba Runce

Autors: Baiba Runce

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kas gatava piedzīvojumiem un avantūrām. Ar tādu pašu kaislību dara arī savu darbu.

5 komentāri

Imantas iedzīvotājs Jānis priecīgs par apkaimē notiekošajām pārmaiņām, līdz ar jaunā tirdzniecības uzņēmuma “Lidl” ienākšanu Latvijā beidzot kārtībā savests arī Zentenes ielas un Anniņmuižas bulvāra krustojums. Taču Jānis norāda, ka par vienu gan visi aizmirsuši: gājējiem uz piebraucamā ceļa.

“Pirms jaunā lielveikala uzbūvēšanas tas bija bedrains ceļš, pa kuru brauca piecas automašīnas dienā, bet tagad tā būs braucamā iela, pa kuru brauks gan piegādes transports, gan klientu automašīnas,” norāda Jānis. Viņaprāt, ietve konkrētajā vietā ir ļoti nepieciešama, jo tas ir tuvākais ceļš, kā iedzīvotājiem no daudzdzīvokļu mājām nokļūt līdz Anniņmuižas parkam, bērnu laukumam un sporta skolai.

Jānis
norāda uz ietves nepieciešamību

Sāksies strīdi vai arī negadījumi, to negribētos pieļaut, ceru, ka lielveikala pārstāvji vai Rīgas domes Satiksmes departaments nāks pie prāta un darīs visu, lai līdz veikala atklāšanai šeit būtu ierīkota ietve.

Jāni arī saniknojusi Satiksmes departamenta atbilde, ka iela paredzēta tikai veikala piegādes transportam, lai gan redzams, ka to izmantos arī pircēji, un vēl absurdāku situāciju padara, ka iela vienā brīdī pārtop gājēju ceļā. Rīgas domes Satiksmes departamenta pārstāve sarunā ar “Bez Tabu” tomēr atzīst, ka iedzīvotājiem taisnība un ietve šajā vietā ir nepieciešama.

Ilze Dimante
Rīgas domes Satiksmes departamenta pārstāve

Piekrītam iedzīvotājam, ka situācija diemžēl ir absurda, apsekojot Zentenes ielu, secinājām, ka būvniecības procesā nav paredzēta ietves izbūve, lai nodrošinātu kājāmgājējiem drošu nokļūšanu uz sporta laukumu, mēs apzināmies šo situāciju un šobrīd izskatām risinājumus, kā novērst šo problēmu, veicam pārrunas ar būvprojekta izstrādātāju un autoru, lai šo te ietvi izbūvētu.

Kur tieši ietve tiks izbūvēta, to izvērtēs būvprojekta autors, arī termiņu šobrīd esot grūti prognozēt, taču departamenta pārstāve pieļauj, ka to iespējams īstenot vēl šajā gadā.