Roberts Blass

Autors: Roberts Blass

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

Komentāri

Liepājas daudzdzīvokļu nama iedzīvotāji satraucas par savu drošību, jo gadiem ilgi novēro jumta problēmas un bažījas par plaisām nesošajās konstrukcijās. Uzskata, ka nama apsaimniekotājs un dome problēmas risina virspusēji.

Liepājā Aisteres ielas 7. nama iedzīvotāji saka, ka jau 10 gadu viņus dara bažīgus jumts, jo augšstāva dzīvokļos griestus klāt ūdens atstātie pleķi, mitrums un pelējums. Iemītniece

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Silvija stāsta, ka vairākkārt vērsusies Liepājas pilsētas Būvvaldē un “Liepājas namu apsaimniekotājā”, tomēr tur, kā pati uzskata neredz vai negrib saskatīt draudīgo situāciju.

“Viņi pateica, ka guļamistabā man ir sapelējis stūris, jo es pieelpoju telpu, uzskatīja, ka ar jumtu viss kārtībā,” atminas liepājniece Silvija, kurai atbildīgās iestādes pat iedevušas pamācību, ko darīt mājsaimniecībā, lai cīnītos ar pelējumu, nevis risinājuši jumta problēmu.

Kā stāsta iedzīvotāji, tikai pēc uzstājīgāka pieprasījuma esot uzsākta nopietnāka problēmas izzināšana. Neatkarīgs būvinženieris, apsekojot nama bēniņus, secinājis, ka situācija ir bīstama.

Ivars Silacērps, neatkarīgs būvinženieris

Kad es tur oktobrī uzkāpu, tur vairs nebija, ko darīt. Metāls bija iesācis korodēt, tad jau tas process ir milzīgi ātrs, neatgriezenisks. Bija pārtrūkušas stiegras.

Pēc speciālista apsekojuma jumts steigā balstīts ar koka balstiem, tomēr notikusi nākamā nelaime – slodzes, ko radīja balsti, dēļ ieplaisājuši augšstāva dzīvokļa griesti-panelis.

“Kad sāka plaisāt griesti, es reāli izjutu bailes. Es pat saslimu,” atminas iedzīvotāja Silvija.

Liepājas pilsētas Būvvalde gan nekomentē, vai drīkstēja balstīt jumtu ar koka balstiem, tādējādi radot slodzi uz paneļiem, tomēr mierina, ka pēc defektu konstatēšanas, balsti noņemti un plaisāšana neturpinās.

Pēc neizdevušās balstīšana noņemtas draudīgās jumta sekcijas un uzmontēta jumta pagaidu versija. Atbildīgie gan noraida iedzīvotāju pārmetumus par problēmas kūtro risināšanu, jo jumta balstīšanas projekts ticis izstrādāts pēc tam, kad vēl pirms vairākiem mēnešiem apsekošanā konstatētas problēmas.

Turklāt, kā informē SIA “Liepājas namu apsaimniekotājs” pārstāvis, problēmas apzinātas vēl tālajā 2012. gadā, kad bija plānots uzsākt nama renovāciju.

Gints Vīksna, SIA “Liepājas namu apsaimniekotājs” tehniskās daļas vadītājs

Projektu dažādu iemeslu dēļ tas apstājās. Kopsapulce nenolēma par labu renovācijai, arī māja nebija pašā labākajā situācijā pēc finanšu rādītājiem, bija lieli iedzīvotāju parādi par komunālajiem maksājumiem. Tas viss darīja bažīgu banku, tāpēc netika izdalīta nauda.

Tomēr nu nama apsaimniekotājs iecerējis atkārtoti piedāvāt iedzīvotājiem renovācijas projektu, ko iemītniekiem iesaka atbalstīt. Tomēr iedzīvotāji uz piedāvājumu raugās bažīgi, jo uztrauc daudzās plaisas nesošajās konstrukcijās gan dzīvokļos, gan ārpus tiem.

“Tagad mēs ietīsim šo kaku smukā papīrīti un domāsim, ka tā ir konfekte un būs lietojama. Man šķiet, ka nebūs tā. Mēs te ieguldīsim daudz naudas, bet, nedod Dievs, māja sabruks.”

Taujāts, vai Būvvalde ir apsekojusi plaisas, tās galvenais būvinženieris Jurijs Strižņovs stāsta, ka “Būvvaldei nav pienākums apsekot dzīvojamās ēkas, Būvvaldei ir tiesības to darīt. Ja cilvēki zvana prasa, mēs neatsakāmies.”

Būvvaldes pārstāvis mierina iedzīvotājus, ka pirms renovācijas tiks vērtēta arī nesošo konstrukciju izturība, kā to paredz likums.

Foto

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl