Autors: Skaidrīte Nitiša

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ļoti labi orientējas ģimeņu tiesībās un cilvēku savstarpējo konfliktu risināšanā.

6 komentāri

Skandāls Ogres pirmsskolas izglītības mācību iestādē par nesmukumu naudas lietās samilza jau pirms pāris gadiem. Bērnudārzā veica pārbaudi Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja darbinieki, tika veikts audits un prettiesiskas darbības no mācību iestādes grāmatvedības dokumentiem līda kā īlens no maisa. Rezultātā tagad arī Prokuratūra izvirzījusi apsūdzību pieciem darbiniekiem un iestādes vadītājai, kura, tiekoties ar Bez Tabu, notikušo komentē nelabprāt, jo pašlaik notiekot tiesvedība.

Ogres novada domes izpilddirektors atzīst, ka pašvaldība veikusi auditu bērnudārzā un secinājusi, ka fiktīvas darbības tikušas veiktas: gan viltoti paraksti, gan dokumenti. Tas gan esot darīts tālab, lai uzlabotu bērnudārzā strādājošo darbinieku materiālo stāvokli. Iestādes vadītājai dome izteikusi rājienu un lieta ir Prokuratūrā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Atkarībā no tiesas sprieduma domnieki lems, vai bērnudārza vadītāja nav pelnījusi bargāku sodu. Kālab jau agrāk neesot pamanījuši, ka prettiesiski tiek tērēti novada budžeta līdzekļi, nekomentē, jo tas noticis iepriekšējā sasaukuma laikā.

Prokuratūra apsūdz vadītāju un darbiniekus mantkārībā un ļaunprātīgā dienesta stāvokļa izmantošanā. Bērnudārzā noformētas darbā vairākas faktiski šeit nestrādājošas personas: skolotāja, sargs, dārznieks, veļas mazgātāja, uz kuru kontiem vairāku gadu garumā no Ogres novada pašvaldības budžeta līdzekļiem tikuši pārskaitīti gandrīz 44 tūkstoši eiro.

Vadītāja nenoliedz, kad pirms septiņiem, astoņiem gadiem bērnudārzs atklāts, bijis grūti atrast labus darbiniekus ar tik zemu atalgojumu, kāds tolaik bijis. Tagad darbinieku materiālais stāvoklis uzlabojies un tik lielu problēmu arī vairs neesot. Viņa mīlot savu darbu un darījusi visu, lai bērni, viņu vecāki un darbinieki viņas vadītājā iestādē justos labi.

Domes izpilddirektors atzīst, ka lieta esot nepatīkama, jo apsūdzētā bērnudārza vadītāja esot labs darbinieks. Bērnu vecāki vēlas, lai viņu atvases mācītos tieši šajā iestādē, uz kuru esot vislielākās rindas, taču likumpārkāpums neesot attaisnojams nevienā gadījumā, vēl jo vairāk, ja to pārkāpj pedagogi, kas māca mūsu bērnus.

Latvijas izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības priekšsēdētāja Inga Vanaga piekrīt, ka problēmas ar bērnudārza algām esot joprojām Ja kopumā izglītības sektorā strādājošiem vidējais atalgojums pirms nodokļu nomaksas ir 675 eiro, tad pirmsskolas pedagogu atalgojums joprojām ir vēl zemāks. Ogres novadā bērnudārzu skolotāju atalgojums gan neesot zemāks kā vidējais valstī.

Foto

TOP komentāri

  • Anna
    +2 +2 0

    Anna

    Pārdevējām veikalos ir vēl zemāks atalgojums un ļoti garas darba stundas,tad ko darīt jāsāk zagt?Izskatās Ogrē gan ir zelta krimināla dzīve !
  • Ješka
  • Rita

Pievienot komentāru

Ienāc ar sociālo tīklu profilu vai ievadi savu vārdu

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl