Alise Kubiloviča

Autors: Alise Kubiloviča

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ar lielu rūpību un uzmanību iesaistās sadzīvisku konfliktu un nebūšanu risināšanā.

51 komentārs

Situācija, kad pasažieris paliek ar iespiestu galvu trolejbusa durvīs, reāla patiešām šķiet tikai multfilmu un komiksu scenārijā. Tomēr izrādās, ka Rīgas sabiedriskajā transportā iespējams viss. Šoreiz nelaime piemeklējusi četrgadīgu bērnu, kurš kopā ar māmiņu Baibu mēroja ceļu mājup.

Mamma Baiba stāsta, ka ar bērnu steidzās uz Rīgas 15. trolejbusu. Cilvēku apkārt bija daudz, un visi centās tikt iekšā transportā. Māmiņai rokas bija aizņemtas ar iepirkuma maisiem, tāpēc viņa meitu droši palaidusi pa priekšu. Tomēr mirklī, kad Baibas meita ar vienu kāju jau bijusi iekšā transportā, durvis vērušās ciet.

“Es uzskatu, ka šoferis neskatījās spogulī, jo, kā var neredzēt, ka bērns ir jau iekāpis ar vienu kāju transportā.”

Asinis, zilumi, nobrāzumi un meitiņas asaras. Tā situāciju raksturo četrgadīgās meitenes mamma. Sieviete situācijā vaino nevērīgo šoferi, kurš vainīgs neesot juties itin nemaz…

“Māmiņa Baiba, iekāpjot transportā, pieskrēja pie šofera un prasīja viņam, vai viņš vispār skatās, kad taisa durvis ciet…Viņš atbildēja, ka mans bērns pats esot ielēcis aiztaisītās durvīs!”

SIA “Rīgas satiksme” pārstāve Baiba Bartaševiča-Feldmane uzsver, ka pasažieriem ir jāņem vērā, ka mirklī, kad atskan durvju aizvēršanās signāls, nekādā gadījumā nedrīkst no sabiedriskā transporta izkāpt vai iekāpt.

Interesanti, ka māmiņa apgalvo, ka konkrētajam transportam skaņas signāla neesot bijis.

“Rīgas satiksme” savus transportlīdzekļus ir aprīkojusi ar durvju reversācijas principu – mirklī, kad transportlīdzeklī iespiežas jebkas, kam tur nav jābūt, durvis nostrādā un atveras vaļā.

Baiba Bartaševiča-Feldmane informē, ka par jebkuru traumu ir jāziņo transportlīdzekļa vadītājam.

Savukārt vadītājs par negadījumu ziņo dispečeram, kurš konkrēto atgadījumu izskata un vērtē. Nepieciešamības gadījumā tiek iesaistīta arī Neatliekamā medicīniskā palīdzība.

Jāpiebilst, ka mammas Baibas gadījumā vadītājs tiešām esot ziņojis centrāldispečeram par situāciju. Tomēr saruna esot viņu pārsteigusi!

“Vadītājs pa telefonu teica, ka ir iespiests bērns durvīs un māte pa visu transportu psihojot. Vai, pēc viņu domām, tas ir normāli?”

Divi viedokļi, divas atšķirīgas versijas par notikušo. Galu galā, pasažierei ir savi pierādījumi un arīdzan “Rīgas satiksme” transportlīdzeklī izvietotās kameras varētu likt lietā, lai pēc iespējas ātrāk būtu skaidrs, kuram jāatbild par šo starpgadījumu.

Foto

TOP komentāri

 • Dainis Rēpiņš
  +3 +3 0

  Dainis Rēpiņš

  Ieva Ieva Ieviņa citreiz tās kameras neko nedod...eij un skaidrojies kā muļķis..
 • ome
 • visi izlasiet
  +1 +1 0

  visi izlasiet

  neadekvaataa rigassatixmes wadiiba lai nosleeptu visu to vaajpraatu kas notiek vinu transportos, ko savaarijushi zeki-vinju shofferi-alkaani nariiki. DZEESH suudzibas internetaa. lai neviens neko neuzinaatu.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl