Vai iespējams palīdzēt jaunajai māmiņai, kuru darba devējs atstājis bez iztikas?

Skaidrīte Nitiša

Autors: Skaidrīte Nitiša

Pieredzējusi TV3 "Bez Tabu" žurnāliste, kura ļoti labi orientējas savstarpējo konfliktu un problēmu risināšanā. Veido sizetus par dažādām tēmām. Rūpīgi iedziļinās katrā stāstā un rod risinājumus pat sarežģītām konfliktsituācijām. Palīdz novērst netaisnību.

5 komentāri
Vai iespējams palīdzēt jaunajai māmiņai, kuru darba devējs atstājis bez iztikas?

Kad jaunajai māmiņai aprīlī beidzies bērna kopšanas atvaļinājums, radušās veselības problēmas. Bija darba nespējas lapa divus mēnešus, taču slimības pabalsts netiekot izmaksāts.

Covid-19 pandēmija skārusi daudzus uzņēmumus, un, ja tiek pārtraukta saimnieciskā darbība, var gadīties, ka cietēji ir darba ņēmēji. Tieši tā noticis jaunajai māmiņai, raidījuma “Bez Tabu” skatītājai, kura darba devēja dēļ palikusi ar tukšu naudas maku.

Jaunā māmiņa
palikusi bez iztikas

Man ir ļoti neordināra situācija sakarā ar negodprātīgu darba devēju, attiecībā pret darba ņēmēju. Valsts institūcijas nevar palīdzēt nekādi. Tas viss velkas ļoti ilgi, atstājot mani (sociāli apdrošinātu personu ar mazu bērnu) bez jelkādiem ieņēmumiem. Valsts ieņēmumu dienests, Valsts darba inspekcija, VSAA, Tiesībsargs, Labklājības ministrija saprot, ka šī situācija nav darbinieka vainas dēļ, bet neviens nespēj rast risinājumu un tikai atrakstās.

Izrādās, uzņēmums, kura nosaukumu sieviete nevēlas izpaust, jau martā pārtraucis saimniecisko darbību. Tas arī radījis problēmas.

Jaunās sievietes darba devējs nebija veicis atzīmi par darbinieces statusa maiņu, ka viņai beidzas bērna kopšanas atvaļinājums. Ja šādu atzīmi darba devējs nav veicis, likums neļaujot izmaksāt slimības pabalstu, skaidro ierēdņi, taču piedāvā risinājumu, kas noder arī citiem, kas nokļuvuši līdzīgās situācijās.

Kad “Bez Tabu” iesaista institūcijas, sižeta varone ziņo, ka bez iztikas nepaliks, jo viss esot atrisinājies.

5 komentāri