Kā iespējams, ka skvērs pašā Rīgas centrā kļuvis par kauna traipu galvaspilsētai?!

Skaidrīte Nitiša

Autors: Skaidrīte Nitiša

TV3 Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ļoti labi orientējas savstarpējo konfliktu un dažādu problēmu risināšanā.

Pievienot komentāru
Kā iespējams, ka skvērs pašā Rīgas centrā kļuvis par kauna traipu galvaspilsētai?!

Rīdziniece Ilze sašutusi, ka ekskluzīvu vietu Rīgas centrā okupējuši nezināmi ļaundari un pārvērtuši par kauna traipu galvaspilsētai. Pussabrukuši kioski, atkritumu kalni un bezpajumtnieku uzdzīve skvērā ir kā dadzis acī.

Ilzes ikdienas gaitas ved gar skvēru Rīgas centrā, kas izveidojies starp Matīsa, Bruņinieku un Barona ielu. Ir skumji noraudzīties, kāda nekārtība valda skvērā: pussabrukuši kioski, beigti grauzēji, atkritumi un pilsoņi bez noteiktas dzīvesvietas.

Ilze
rīdziniece

Pašā Rīgas centrā ir izveidojusies ļoti neglīta izgāztuve, kas pamatīgi bojā skaisto Barona ielu. Ir nesaprotami, kā Rīgas pašvaldības atbildīgie dienesti “neredz” šo vietu. Šādā stāvoklī skvērs atrodas jau sen, un atkritumi, šķiet, tur netiek vispār vākti. Gribētu, lai tiktu sakārtota šī pilsētu apkaunojošā vieta pašā Rīgas sirdī.

Skvērs varētu būt lieliska atpūtas vieta galvaspilsētas viesiem un rīdziniekiem, bet tagad pat tie, kas apsēžas koka pavēnī, pēc brīža jau mūk prom.

Rīgas domes Mājokļu un vides departaments akcentē, ka teritorija pieder privātīpašniekam, kurš gribējis to apbūvēt, taču tas neesot ļauts, jo skvērā aug aizsargājamie koki, kurus nedrīkst cirst. Īpašniekam ir pienākums sakopt teritoriju. To uzrauga Rīgas pašvaldības policija, kuras pārstāvis Toms Sadovskis ziņo, ka teritorija ir zināma, to regulāri apseko un gatavi to darīt arī turpmāk un veikt pārrunas ar privātīpašnieku. Ja ekskluzīvo teritoriju nesakops, īpašnieks var tikt sodīts.

Pēc tam, kad “Bez Tabu” žurnālisti sazinās ar Rīgas pašvaldības institūcijām, ledus uzreiz sakustas un notiek rosība. Viens no kioskiem uzreiz tiek nojaukts, beigtais grauzējs un cita šmuce aizvākta. Ilze lēš, būtu lieliski, ja skvērs tiktu lietderīgi izmantots, piemēram, atjaunota ja ne ziedu tirgotava, tad ierīkota kāda vasaras kafejnīca vai bērnu rotaļu laukums, tad nelūgtie viesi, kas tur rada antisanitārus apstākļus, pazustu.