“Kā cilvēks var tā “salabot” apavus?!” Dobelnieci pārsteidz darbnīcas meistara veikums

Oļegs Visockis

Autors: Oļegs Visockis

4 komentāri

Aleksandra no Dobeles, gatavojoties rudens sezonai, nolemj sakopt savus apavus un dodas uz vietējo darbnīcu. Taču rezultāts nebūt neiepriecina.

Abu zābaku pāriem pie purngala bija atlīmējusies zole. Aleksandra par remontu samaksā astoņus eiro un pēc divām nedēļām dodas uz darbnīcu pēc apaviem.

Aleksandra

Es ieeju iekšā, es vienkārši apstulbu no tā, kā var cilvēks tā “salabot” apavus. Tie tagad ir daudz sliktākā stāvoklī nekā aiznesu. Tas skats, es stāvēju, goda vārds, man turpat asaras sāka birt. Nu, bļāviens, johaidī, vai tiešām meistars…”

“Bez Tabu” ierašanās brīdī apavu remontdarbnīca ir ciet. Uz durvīm nav arī nekādu norāžu par firmas nosaukumu un telefona numuru.

“Ko man iesākt? Es esmu bez diviem pāriem zābaku palikusi,” noteic Aleksandra.

Māris
kurpnieks

Tā ir viņas problēma. Es viņai piedāvāju, lai nes uz ekspertīzi. Tā ir mākslīgā āda. Mākslīgā āda, jūs jau saprotiet, kāda kvalitāte. Nolobījusies plēvīte augšējā. Es neesmu restaurators. Uzreiz es viņai to skaidroju. Es piedāvāju cilvēkam, – lūdzu, nesiet uz ekspertīzi, ekspertīze jums pateiks, vai tur ir mana kļūda, vai nav kļūdas. Nē, cilvēks nāk, skandalējas, kliedz.

Aleksandra saredz divus risinājumus, lai meistars salabo apavus pienācīgi un kārtīgi vai lai izmaksā kompensāciju jaunu apavu sagādei.

Patērētāju tiesību aizsardzības centra (PTAC) pārstāve Santa Zarāne uzsver, ka šis ir strīds, kurā abām pusēm ir jāvienojas par pakalpojuma kvalitāti un atbilstību. Kas attiecas uz zaudējumu kompensēšanu, Zarāne norāda, ka tas jau esot jārisina tiesai.

Abu zābaku pāru fotogrāfijas parādām apavu ekspertam un kurpniekam ar vairākus desmitus gadu pieredzi Ivaram Burakēvičam.

Ivars Burakēvičs
kurpnieks ar stāžu

Faktiski pēc fotogrāfijām nevar secināt, ka meistars būtu uztaisījis kaut kādu fušieri. Kā mēs redzam marķējumā, apavi ir no mākslīgās ādas, tātad – tie ir lēti apavi. Un apavi ir apskrāpēti, nekopti. Tātad tas nozīmē valkātāja attieksmi pret apaviem, tādas pazīmes, ka apavi nav kopti.

Aleksandras izvēlētais meistars, kā pats apgalvo, esot ar atbilstošu kvalifikāciju. Tikmēr Burakēvičs, kurš vadījis kurpnieku biedrību un arī skolojis citus meistarus, norāda, ka šobrīd neesot nekādu striktu prasību.

Patērētāju tiesību sargi un arī kurpnieks Burakēvičs tomēr aicina abas puses vienoties par kompromisu miermīlīgā ceļā.

“Vienīgais, ko kurpnieks varēja izdarīt, kur zole līmēta, to balto maliņu varēja apstrādāt ar krēmu, lai varētu uztaisīt dāvanu savam klientam, nopucē to…, uztaisīt finišu apaviem,” iesaka pieredzējušais kurpnieks.

4 komentāri

Aktuālie Bez Tabu sižeti

"Jūs nopietni?!" Māmiņām ar zīdaiņiem un maziem bērniem liedz iepirkties lielveikalos

Bijusī īrniece šokā, saņemot paziņojumu no tiesas, ka viņai ir sens parāds namīpašniekam

"Jāuzmanās, uzticot bērnus tādām skolām." Vakcīnskeptiķu skolā bez licences sola "saudzīgu vidi" bez Covid-19 ierobežojumiem

"Viņam seko bērni, glābiet viņus, kamēr var!" "TikTok" aktīvists stāsta par netiklībām ar bērniem un bez mitas lamājas

"Ar tādu mašīnu nav problēmu pārsniegt ātrumu arī vecmammai." CSDD tehniskās apskates darbinieks traucas ar 168 km/h

"Jau trīsreiz mēneša laikā!" Nepiestājot pieturā, autobusu šoferi vairākkārt atstājuši bērnu šosejas malā

"Balkoni nenogāzīsies?" Olainē apšauba mājas renovācijas projektu

Rīdzinieki pikti, jo nav apkures un sākuši pelēt pat vasarā nomainītie logi!

Dziedātāja Olga Rajecka sašutusi: Maksāju par trim fāzēm, bet saņemu vienu!

"To summu ir grūti aprēķināt." Rēzekniete pieprasa kompensēt dārziņa noplūdināšanu

"Ja atkal notiks avārija, atkal taisni upē?" Tilts jau gadu bez barjerām, bīstamība uz Bauskas šosejas

Dūru vicināšana un kliegšana jeb cīņa par apsaimniekotāju Rīgas "Ķīnas mūrī"