“Jūtos apliets ar aukstu ūdeni!” Savācot citu cilvēku atkritumus, Tīnūžu iedzīvotājs saņem 70 eiro sodu

Alise Kubiloviča

Autors: Alise Kubiloviča

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ar lielu rūpību un uzmanību iesaistās sadzīvisku konfliktu un nebūšanu risināšanā.

21 komentārs

Brīvajā laikā Andris iecienījis skriet krosu dabas parkā “Ogres Zilie kalni”. Nereti apvieno patīkamo ar lietderīgo, skrējiena laikā salasot apkārtnē izmētātos atkritumus. Arī gada nogalē labo darbu izdarījis un salasīto atkritumu maisu izmetis pie kādas daudzdzīvokļu mājas Ogrē. Par to viņam atgādinājusi saņemtā vēstule no pašvaldības policijas.

Andris
saņēmis sodu

Biju pārsteigts, ka mani izsauca uz pašvaldības policiju par to, ka es esmu izmetis savus atkritumus – privātā konteinerā. Es uzrakstīju savu paskaidrojumu, kurā izskaidroju situāciju, bet administratīvā komisija neizskatījās ieinteresēta.

Neņemot vērā to, ka Andris atkritumu konteinerā neizmetis privātos, bet gan savāktos atkritumus, administratīvā komisija bijusi nepielūdzama. Rezultātā Andris saņēmis 70 eiro lielu naudas sodu.

Ogres novada pašvaldības policijas priekšnieks Uģis Ulmanis atklāj, ka pie mājas, kur Andris izmetis atkritumus, bijusi uzstādīta video novēršanas kamera. To pilsētas dome iegādājusies ar mērķi, lai fiksētu nelikumīgu atkritumu izmešanu. Kopumā policija fiksējusi teju 50 gadījumus, kad cilvēki izmetuši atkritumus konkrētajā konteinerā. Liela daļa no tiem arī saņēmuši soda protokolus.

Ogres novada pašvaldības policijas priekšnieks norāda, ka “Ogres Zilajos kalnos” ir gana daudz atkritumu tvertņu, kurās Andris būtu varējis izmest salasītos atkritumus. Uz jautājumu, kāpēc Andris neizmantojis dabas parkā pieejamos konteinerus, aktīvā dzīvesveida piekritējs norādījis, ka tas bijis pilns. Jebkurā gadījumā Ogres novada pašvaldības policijas priekšnieks uzskata, ka sods ir pamatots.

Šobrīd konkrētās atkritumu tvertnes ir marķētas un skaidri norādīts, ka tās paredzētas konkrētās mājas iedzīvotājiem. Taču gada nogalē, kad Andris pēdējo reizi tās izmantojis, – marķējuma neesot bijis.

Administratīvā komisija norāda, ka jebkuram ir tiesības sodu pārsūdzēt, ja tiek uzskatīts, ka tas ir nepamatots.

21 komentārs