“Jūs nopietni?!” Māmiņām ar zīdaiņiem un maziem bērniem liedz iepirkties lielveikalos

59 komentāri

Jau pirmajā dienā, kopš valstī atkal izsludināja ārkārtējo situāciju un ieviesa jaunus ierobežojumus, viss process sagrozīja lielveikalu vadītāju prātus, kas uzreiz atspēlējās uz pašu klientiem. Aiz veikala durvīm palikt bija spiesti vecāki ar bērniem, un tas viss, par spīti tam, ka vecākiem bija derīgs Covid-19 sertifikāts.

“Bez Tabu” skatītāja Elīna atminas, kā kopā ar 10 mēnešus veco bērnu 11. oktobra rītā devās uz tirdzniecības centru “Akropole” un palika ar garu degunu. Uzrādot apsargam vakcinācijas sertifikātu, kā zibens no skaidrām debesīm atskanējusi prasība to pašu uzrādīt arī zīdainim. Elīnu pārsteigusi veikala apsardzes darbinieka rīcība, vienlaikus radot gan dusmas, gan arī smieklus.

Pirmdienā “Bez Tabu” saņem pat vairāku skatītāju vēstules, kurās izklāstīta identiska situācija – dokumenti kārtībā, taču ar bērnu iekšā nelaiž.

Skatītājas vēstule

Ar četrus mēnešus vecu zīdaini atbraucu uz ”Akropoli” saņemt pasūtīto kūku. Cik jauki uzzināt, ka zīdainim vajag QR kodu par pārslimošanu vai vakcināciju. Manā situācijā bija vīrs blakus, kurš palika ar bērnu gaidīt. Bet – ko darīt vientuļiem vecākiem. No informācijas centra sapratu, ka tā apsardze izpratusi jaunos noteikumus.

Ekonomikas ministrijas pārstāvis Didzis Brūklītis skaidro, ka nedrošajā vidē turpina darboties pārtikas veikali, aptiekas, optikas veikali, dzīvnieku barības veikali, preses tirdzniecības vietas, higiēnas preču veikali, telekomunikācijas pakalpojumu vietas un degvielas uzpildes stacijas. Šajos veikalos pašreiz var iepirkties visi. Savukārt pārējās tirdzniecības vietas, kas ir “zaļajā režīmā”, var apmeklēt tikai, uzrādot sadarbspējīgu Covid-19 – vakcinācijas vai pārslimošanas – sertifikātu.

“Bez Tabu” nolemj apmeklēt vairākas tirdzniecības iestādes Rīgā, lai pārliecinātos, kā un vai tiek ievēroti valdībā noteiktie ierobežojumi. “Akropole” ir sadalīta “sarkanajā” jeb visiem pieejamā zonā un zaļajā, kur iekļūt var tikai ar sadarbspējīgiem Covid-19 sertifikātiem. Arī XXX “Maximā” Deglava ielā pārliecināmies, ka viens no veikaliem, kas neatbilst sarkanās zonas izņēmumiem, ir norobežots ar lenti. Pie ieejas informācija, ka juvelierizstrādājumus var iegādāties klienti ar derīgu sertifikātu. Lenta novilkta arī “Rimi” veikala Dzelzavas ielā esošajā puķu tirgotavā. Ziedus var nopirkt tikai vakcinētie vai Covid-19 pārslimojušie klienti.

Zane Kaktiņa
”Akropole” vadītāja

Valdības noteiktie ierobežojumi līdz pirmdienas pusdienlaikam liedza bērniem iekļūšanu zaļajā zonā. Taču pārrunu laikā ar ministriju pārstāvjiem tika panākta vienošanās par bērnu līdz 12 gadu vecumam ielaišanu zaļajā zonā kopā ar vecāku vai pavadoni, kuram ir sadarbspējīgs vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts, un uzrādot personas apliecinošu dokumentu – pasi vai ID karti.

Ministrijas pārstāvis uzsver, ka noteikumi esot izstrādāti korekti, un noliedz, ka ierobežojumi kādā brīdī attiektos arī uz bērniem līdz 12 gadu vecumam. “Šī situācija nav korekta,” tirdzniecības iestāžu interpretētos ierobežojumus komentē Brūklītis.

59 komentāri

Aktuālie Bez Tabu sižeti

"Ir notikusi loterija." Daudzbērnu ģimenes tēvu pārsteidz rēķins par elektrību

Ātri, lēti un garšīgi- iecienīta latviešu kūka

"Mirušais ir kails, ar zilumiem uz sejas!" Saņemot mirušo no Vidzemes slimnīcas morga, tuviniekus pārņem izmisums!

"Pa info tālruni atbildēja, - izbraucot no Jūrmalas, nekas nav jāmaksā!" Rīdzinieces nezināšana neatbrīvo no soda!

Situācija Ķekavā: lai "iešmauktu" veikalā bez pārbaudes, izmanto izejas durvis

Bīstamākajā krustojumā Rīgā notikusi kārtējā avārija

LMT ilgstoši nespēj palīdzēt ilggadējam klientam

Vai zaļu kartupeļu lietošana uzturā ir bīstama veselībai?

"Zēni vēl aizvien gaida vēstules!" Ceļā no Valkas uz Valmieru gaisā izkūp 40 eiro!

Ceļu uzturētāji pie Mālpils “pazaudē” piecus kilometrus

"Suns tika žņaugts!" Terjera saimniece uzskata, ka suņu frizētavā lietota vardarbība

"Ļoti labi, ka viņam nav "TikTok"" Stilistes Indras Salcevičas ģimenē ir savi noteikumi