Alise Kubiloviča

Autors: Alise Kubiloviča

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ar lielu rūpību un uzmanību iesaistās sadzīvisku konfliktu un nebūšanu risināšanā.

16 komentāri

Mērsraga iedzīvotāja Ausma ar smaidu atceroties laiku, kad teritoriju starp viņas un kaimiņu māju dalījuši vien izziedējušie ziedi. Runa par to, ka starp abām dzīvojamajām mājām varētu uzcelt žogu likusies pavisam nevajadzīga.

Taču līdz brīdim, kad par Ausmas kaimiņu kļuvis kāds kungs. Viņš esot uzstājis- zeme ir jānodara. Rezultātā, pēc Ausmas domām, atklājies kāds interesants fakts- informācija zemes grāmatā nesakrīt ar realitāti. Protams, tas seko strīds, jo jautājums par to- cik liela ir katra zeme, paliek aktuāls.

Nelikumīgi uzcelts žogs, noteikumu uzstādīšana un pat draudēšana ar nazi. Fakti, kurus sauc Ausma, stāstot par piedzīvoto pēcgaršu pēc strīda sākšanās ar kaimiņu.

Kaimiņš esot uzstājīgs un stāstot, ka daļa Ausmas zemes esot viņa. Taču pēc sievietes domām, informācija zemes grāmatā nesakrītot ar realitāti.

Ausma
Mērsraga iedzīvotāja

Man ir jautājums- kur viņš ieguva zemi, lai paplašinātos uz manu pusi? Man zeme nav atsavināta, es to neesmu pārdevusi. Manas zemes robežas paliek tādas kā tās ir.

Bez Tabu vizītes laikā Mērsragā, klauvējam arī pie kaimiņa durvīm. Taču bez rezultātiem- caur aptuveni 2 metrus augsto žogu pat grūti saredzēt vai namā deg gaisma. Taču vārtus tā arī neviens neatver…

Bez Tabu sazinās ar kungu telefoniski. Viņš stāsta, ka gala atbilde no mērnieka sekos jau pavisam drīz.

Vladimirs
Ausmas kaimiņš

Jūs ar Putinu varētu kaut ko sarunāt? Viņa ir tāda pati. Man drīz no mērnieka būs gala slēdziens. Pēc tam es viņu sūdzēšu tiesā. Veselu gadu jau viņa te “ņemās”.

Mērsraga novada domes izpilddirektore Agnese Kreicberga apstiprina, ka pašvaldība ir lietas kursā par konfliktu.

“Pašvaldība ir ieteikusi vērsties tiesā, lai atrisinātu strīdu. Līdz šim nekādas darbības nenotiek. Tikai turpinās savstarpējo attiecību risināšana.”

Skaidrības labad ar jautājumiem kabatā dodamies Valsts zemes dienesta virzienā. Pārstāvji vairākas dienas rosījušies par un ap situāciju, kā rezultātā atklājies kas interesants- Valsts zemes dienesta rīcībā neesot nekādas informācijas par to, ka konkrētajā īpašumā ir kādas problēmas ar robežām. Pārstāvis Oskars Gabrusenoks iesaka vērsties pie mērnieka, kurš varētu konstatēt kādas nepilnības.

Taču Mērsraga novada domes pārstāve māk teikt, ka tuvākajā apkārtnē esošie mērnieki nevēlas ar abiem iesaistītajiem sadarboties. Iemesls tam ir fakts, ka abi neiziet uz kompromisu un nevar rast savstarpēju vienošanos.

Risinājumu spējot rast tikai un vienīgi vēršanās tiesā. Taču zemes dienests atgādina, ka abām iesaistītajām pusēm ir iespēja pieteikt vizīti un aplūkot visu dienesta rīcībā esošo arhīva informāciju.

TOP komentāri

 • juris
  +3 +3 0

  juris

  Te nu ir tā cilvēku alkatība, kur viens ar otru neko nevar sarunāt .Zemes pleķīša dēļ, viens otru gatavs gabalos saraut.
 • Juris Kragis
 • Māris Norkus
  0 0 0

  Māris Norkus

  Juris Kragis aha un tev pašam arī ar viņu ir siltas attiecības :D :D

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl