Jūrmalnieki divus mēnešus dzīvojuši bez karstā ūdens. Kā izdevies problēmu atrisināt?

Skaidrīte Nitiša

Autors: Skaidrīte Nitiša

Pieredzējusi TV3 "Bez Tabu" žurnāliste, kura ļoti labi orientējas savstarpējo konfliktu un problēmu risināšanā. Veido sizetus par dažādām tēmām. Rūpīgi iedziļinās katrā stāstā un rod risinājumus pat sarežģītām konfliktsituācijām. Palīdz novērst netaisnību.

7 komentāri
Jūrmalnieki divus mēnešus dzīvojuši bez karstā ūdens. Kā izdevies problēmu atrisināt?

Kad pagājušajā vasarā un rudenī jūrmalnieki, tostarp gan sirmgalvji, gan zīdaiņi, gan cilvēki ar īpašām vajadzībām, divus mēnešus bija spiesti mazgāties aukstā ūdenī, kūrortpilsētas iedzīvotāji neizturēja un sauca palīgā “Bez Tabu”.

Jūrmalas iedzīvotāji lepojas, ka dzīvo kūrortpilsētā, taču Dubultos, Slokas ielā, dzīvojošie sūrojās, kas nu tā par kūrortpilsētu, kurā jau divus mēnešus nav karstā ūdens?! Vismaz desmit daudzdzīvokļu namiem karstā ūdens padeve tika liegta jau kopš pagājušā gada 3. augusta līdz pat septembra beigām. Sākoties jaunajam mācību gadam, pat nav varējuši nomazgāt bērnus, lai tīrus palaistu uz skolu, un iedzīvotājiem neesot bijis informācijas, kad karstā ūdens padeve tiks atjaunota? Tik vien zinājuši, ka siltumvadu nomaiņa esot iekavējusies, lai gan bija plānots to pabeigt līdz 1. septembrim.

Anžela
jūrmalniece

Kā tā drīkst?! Ir 21. gadsimts! Cik var ņirgāties?! Divus mēnešus mums nav ūdens.

Esot arī dīvaini, ka karstā ūdens nav, bet rēķins jūrmalniekiem par šo pakalpojumu tika atsūtīts tik un tā. Jūrmalnieku neapmierinātība bija samilzusi, un pārmetumi  “Jūrmalas siltuma” virzienā bira kā no pārpilnības raga.

-”Mājās visiem ir pelējums, mitrums. Ne dvieļu žāvētāji, nevienam nekas neapsildās. Tās mājas jau tā ir sliktā stāvoklī, tagad vispār drausmīgā.”

-”Mazgājamies, kā nu kurais. Ar katliņiem lejam virsū. Pie draugiem braucam.”

-”Man ir vecmāmiņa, kurai ir 95 gadi, kura ārā neiet. Mazgāties aukstā ūdenī mājās nav normāli.”

SIA ”Jūrmalas siltums” vadītājs skaidroja, ka karstā ūdens padeves neesot, jo Jūrmalā tiekot realizēta siltumvadu nomaiņa un tiekot realizēti ļoti apjomīgi ar Eiropas fonda dalību siltumtrašu rekonstrukcijas projekti. Tik vērienīgs projekts notiekot reizi 30-40 gados. Saprotot iedzīvotāju neapmierinātību, sola pēc iespējas ātrāk pabeigt remontdarbus un atjaunot karstā ūdens padevi. Slokas ielas desmit namos tas notikšot jau pēc dažām dienām.

Tikmēr būvnieka personu apvienības ”ABD” pārstāvis nenoliedza, ka siltumvadu nomaiņa iekavējusies. Bija plānots līdz septembra sākumam pabeigt, bet bijuši vairāki faktori, kas to neesot ļāvuši izdarīt. Daudzdzīvokļu namu pagalmā par saviem līdzekļiem būvnieks uzstādījis duškabīnes, kurās bijis karstais ūdens un visiem esot bijusi iespēja nomazgāties.

Iedzīvotājos pagalmā uzstādītās  duškabīnes raisīja neizpratni, jo neesot privātuma, nevarot tās aizslēgt un mazgāties tādās duškabīnēs esot mulsinoši.

Kad “Bez Tabu” ierodas Jūrmala vēlreiz, secina, ka SIA “Jūrmalas siltums” pārstāvji raidījumam “Bez Tabu” doto solījumu – atjaunot karstā ūdens padevi dažu dienu laikā – tiešām turējuši, lai gan vietējie iedzīvotāji neticējuši, ka tas būs iespējams, un pateicas televīzijai.

“Jūrmalas siltuma” tehniskais direktors lēš, ka izpildīt vēl vienu mājas darbu – samazināt vai vismaz nepaaugstināt rēķinus par karsto ūdeni – gan nebūšot viegli, bet ne neiespējami.

7 komentāri