Alberts Dinters

Autors: Alberts Dinters

Bez Tabu raidījuma žurnālists ar specializāciju kriminālstāstu šķetināšanā. Īpaši ass un nesaudzīgs, aizstāvot vides tīrību un dabas saudzēšanu.

1 komentārs

Daudzu Latvijas iedzīvotāju sapņu dzīvesvieta – Jūrmala. Bet ir zināms, ka tur dzīvošana nav tā lētākā, jo katru gadu maksājamais zemes nodoklis ir pietiekami augsts. Dome tālajā 2012. gadā noteica, ka kūrortpilsētas iedzīvotāji, kuriem tur pieder zeme un ir tur deklarējušies, var saņemt 70% atlaidi nekustamā īpašuma nodoklim. Skan skaisti, bet kā ir patiesībā?

Jūrmalā, Olgas ielā, ir kāda maza, necila mājiņa, kurā līdz pērnā gada nogalei dzīvo Bez Tabu skatītājas Kristīnes tēvs. Tā kā viņš ir jūrmalnieks, tad zemes nodokli viņš maksā par 70% mazāk nekā ne jūrmalnieki.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Novembrī viņš aiziet viņsaulē, meita, kura arī ir kūrotpilsētas iedzīvotāja, deklarēta blakus īpašumā, mantojumam oficiāli piesakās februārī. Kā mantiniece no domes saņem rēķinu par nekustamā īpašuma nodokli un ir nesaprašanā, kāpēc no viņas tiek prasīta pilna maksa.

Pašvaldība augsto maksu pieprasa par šā gada janvāri. Sievietei nav skaidrs, kāpēc, ja jau viņa arī ir Jūrmalas iedzīvotāja, pagasts nedod atlaidi.

Vēršamies Jūrmalas domē un prasām skaidrojumu. Tur visiem daudz darba, atbilde tiek sūtīta rakstveidā. Ierēdņi skaidro, ka:

Ja fiziskā persona ir mirusi, tā automātiski zaudē tiesisko pamatu dzīvesvietas deklarēšanai. Tādējādi līdz brīdim, kad mantojuma lietā piesakās un tiek apstiprināti mantinieki, nekustamā īpašuma nodoklis tiek aprēķināts mantojuma masai, nepiemērojot nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumus.

Mantojuma masa – viss īpašums kopumā, zeme, ēkas. Meitai rēķinu par tēva īpašumu piestāda, jo tā nosaka Civillikums. Kamēr zeme nav pārrakstīta uz mantinieka vārda, dome atlaidi nepiemēro. Tas nekas, ka jau esi pilsētas pamatiedzīvotājs.

Ja šajā gadījumā sieviete būtu nokārtojusi formalitātes laikus, viņa atlaidi saņemtu par visiem gada mēnešiem.

Foto

TOP komentāri

  • un
    0 0 0

    un

    tapēc vissirsnīgajais paldies carnikavas domes priekssēdētajai par lojālu pieeju ciema iedzīvotajiem !!!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl