Jūrmalā zilā karoga pludmalē uzieta caurule, no kuras plūst ”smakojošs ūdens”!

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

15 komentāri

Iedzīvotāji pirms dažām dienām liedagā pamanījuši celtniekus, kuri vienu pēc otras saskrūvējuši caurules, lai jau pēc dažām stundām sāktu sūknēt šķidrumu no kāpas otras puses.

Celtnieku ierīkotā caurule uzieta zilā karoga pludmalē Dzintaros. Iedzīvotāji nobažījušies par nodarījumu dabai, jo šķidrums brīžiem nelabi ož.

Ieva
jūrmalniece

Jūrmalā, Dzintaros, pāri pludmalei stiepjas caurule, no kuras jūrā ietek it kā gruntsūdens.

Vakar gan šis gruntsūdens smirdēja pēc kanalizācijas. Vai tiešām mūsdienās zilā karoga pludmalē tas ir pieļaujams?

Arī aukstajos gada mēnešos liedags ir iecienīta pastaigu vieta, tādēļ caurules parādīšanos iedzīvotāji konstatējuši ļoti ātri. Apzinīgākie garāmgājēji vērsušies Jūrmalas pašvaldības policijā, taču tur saņēmuši atbildi, ka viss esot saskaņots.

Bez Tabu secina, ka caurules ved no kāda būvobjekta kāpas otrā pusē, kur iecerēta ekskluzīva daudzdzīvokļu nama celtniecība. Celtnieki gan ir nerunīgi un aicina vērsties pie uzņēmuma vadības. Arī Jūrmalas aizsardzības biedrība par celtnieku izdarībām zilā karoga pludmalē saņēmusi zvanu, taču vēl nav paspējusi pieprasīt paskaidrojumus.

Uldis Kronblūms
Jūrmalas aizsardzības biedrības valdes priekšsēdētājs

Stāvot šeit, sajūtu pat nelielu smaku. Pumpējot ūdeni uz šejieni, visas daļiņas, kas ir būvbedrē, nonāk šeit. Var redzēt, ka šeit viss kļuvis melns. Nedomāju, ka tā ir laba prakse.

Ar bezpilota lidaparātu pārlidojot līča piekrastei, redzams, ka vēl vismaz trīs vietās liedagā ierīkotas caurules, pa kurām ūdens tiek pludināts Baltijas jūrā. Ja pie šīm caurulēm norādīts, ka tas ir ”nepiesārņots lietus ūdens un gruntsūdens”, tad Dzintaru pludmalē šāda uzraksta nav.

Jūrmalas domes Vides nodaļas vadītājs Jānis Artemjevs norāda, ka būvniekam arī pie šīs caurules liks uzstādīt informatīvu zīmi. Būvniecības darbi ir saskaņoti, arī dokumentācija par caurules atrašanos pludmalē un gruntsūdeņu novadīšana Rīgas jūras līcī ir iesniegta pašvaldībā, taču vēl nav apstiprināta.

Objektu apsekojis arī Valsts vides dienesta inspektors, kurš norāda, ka kaitējums videi nav nodarīts.
15 komentāri