Alberts Dinters

Autors: Alberts Dinters

Bez Tabu raidījuma žurnālists ar specializāciju kriminālstāstu šķetināšanā. Īpaši ass un nesaudzīgs, aizstāvot vides tīrību un dabas saudzēšanu.

3 komentāri

Aptuveni pirms nedēļas Bez Tabu viesojas jurista Edgara Džeriņa birojā, jo jālūdz palīdzība kāda šofera lietvedībā. Policija autovadītāju apsūdz ātruma pārkāpšanā, vīrietis to sauc par rupjiem meliem un gatavs tiesāties. Tikšanās ar likumsargiem sanākusi uz autoceļa Rīga–Liepāja.

Autovadītājs, braucot Liepājas virzienā, ir pārkāpis ceļu satiksmes noteikumus un atļauto 90 km/h vietā traucās ar ātrumu 126 km/h. Tā melns uz balta rakstīts likumsargu noformētajā protokolā. Par grēkāzi uzskatītais autovadītājs tam nepiekrīt un gatavojas taisnību meklēt tiesā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ja iepriekš bija vien zināms tas, kā policija skaidro pieņemto lēmumu par soda piemērošanu, tad nu ir iegūti arī likumsargu automašīnās uzstādīto video novērošanas kameru ieraksti un papildu dokumenti.

Mistiskie ziņojumi

Pirmais, uz ko uzmanību vērš jurists, ir tas, ka policijai palikušā administratīvā protokola eksemplārā ir rakstīts, ka likumsargi ir rakstījuši ziņojumus. Autovadītājam atstātajā protokolā kopijā šādas atzīmes nav.

Edgars Džeriņš
jurists

Tā ir dokumentu viltošana. Sevišķi, ja redzam, kas ir rakstīts policistu ziņojumā un kas ir redzams video ierakstā. Tas ir dienesta pārkāpums, par kuru mēs rakstīsim sūdzību policijas iekšējās drošības birojam.

Viena policista paskaidrojumā lasāms, ka viņš, kad pamanīts, ka kāds pārkāpj ātrumu, kāpis laukā no dienesta auto un devies pārkāpēju stādināt, tas nav apstājies, bet policists pamanījis ij auto numura zīmi, ij modeli, ij kas sēdējis spēkratā. Džeriņš to sauc par muļķībām, jo video redzams, ka tajā brīdī pretējā virzienā garām aizbrauc trīs kravas auto kolonna un busiņš. Krēslā un šādos apstākļos to visu pamanīt nav iespējams.

Kurš ir pārkāpējs?

Policistu video tāpat redzams, ka radars ātrumu 126 km/h ir piefiksējis citam auto. No aizmugures policistiem tuvojas jau piesauktā kravas auto rinda, to apdzen vieglais auto. Tas arī esot patiesais pārkāpējs. Kāpēc likumsargi pārkāpumu piedēvēja citam?

Nekomentētāji

Bez Tabu vēlējās uzklausīt gan Jelgavas puses likumsargu, gan Latvijas galvenā ceļu policista Normunda Krapša komentāru, bet Valsts policijas sabiedrisko attiecību nodaļas pārstāvji intervijas atteica. Vienīgais, ko atbildēja – kungam ir tiesības lēmumu pārsūdzēt tiesā. Viņš to arī darīs. Iesniegums jau uzrakstīts, atliek gaidīt datumu, kad būs sēde.

Foto

TOP komentāri

 • Seniors
  +5 +3 -2

  Seniors

  Ko gan ,seit daudz var komentet !? Kads iekslietu ministrs , tads Policijas prieksnieks , tads Celu policijas prieksnieks , tadi ari - vinu padotie ! Siem kungiem , likumu - NAV !!! Ka grib , ta dara ! Prieks kam tad radars , un kamdel neuzradija - isto vainigo ???Atbrivot no darba policija , un turpmak , sadus negodigus policistus , sodit stingri , lidz atbrivosanai , no Policijas !!!! KAUNS -KAUNS-KAUNS !
 • Lasīt vajaga
  0 0 0

  Lasīt vajaga

  Noskaties video ,un tad paraksti komentu ,vai ari tu esi mentols un aiztavi savejos

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Tests - ko tu zini par alus vēsturi?

Tests - ko tu zini par alus vēsturi? 8

Alus plūdi Londonā – vai tas maz ir iespējams? Izpildi testu par alus vēsturi, uzzini pārsteidzošus faktus un tiec pie sertifikāta! Neizpaliks arī balva.

Lasi vēl