Jumts caurs, lietus gāžas dzīvoklī, apsaimniekotājs nereaģējot. Sašutuši rīdzinieki

Skaidrīte Nitiša

Autors: Skaidrīte Nitiša

TV3 Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ļoti labi orientējas savstarpējo konfliktu un dažādu problēmu risināšanā.

3 komentāri
Jumts caurs, lietus gāžas dzīvoklī, apsaimniekotājs nereaģējot. Sašutuši rīdzinieki

Rīdziniece Līga no Pārdaugavas ir sašutusi par nama apsaimniekotāja bezdarbību. Sak, pildot vien naudas iekasēšanas funkciju, nevis apsaimniekošanas funkciju.

Mājā jumts esot caurs, lietus laikā ūdens līstot dzīvoklī. Cauruļvadi bojāti, netiekot laboti, kā arī esot virkne citu problēmu. Līga kā mājas vecākā daudzkārt klāstījusi mājas problēmu “Rīgas namu pārvaldniekam”, bet bez rezultāta. Mājā parādu neesot, maksājumus veicot regulāri. Neskaitāmas reizes Līga lūgusi vismaz jumtu salabot, taču tas kā caurs, tā caurs.

“Rīgas namu pārvaldnieka” pārstāvis norāda, ka problēmu zinot, nams esot apsekots, bet uzkrāto līdzekļu jumta kapitālajam remontam nepietiekot.

Līgas dzīvoklis ir apdrošināts, ziņojuši par plūdiem dzīvoklī gan pārvaldniekam, gan apdrošinātājam. Apdrošinātāja pārstāvji ieradušies nekavējoties un steiguši jumtu labot, lai gan tas neesot viņu pienākums, bet apsaimniekotāja.

Ivars Kazāks
Jurists

Pats interesantākais, kas mani šajā lietā izbrīnīja, ka apdrošinātāji Rīgā jau veic apsaimniekotāja funkcijas. Nedēļas laikā “Rīgas namu pārvaldnieks” nevar atbraukt un novērst teci jumtam, bet apdrošināšanas kompānija atbrauca divu stundu laikā, noklāja plēvi, atveda sienas žāvētājus. Apsaimniekotājs veic nevis apsaimniekošanas, bet vien naudas iekasēšanas funkciju.

Lai Līga saņemtu apdrošināšanas atlīdzību, nepieciešams defektācijas jeb dzīvokļa saliešanas akts no namu pārvaldnieka.  Sieviete to gaida jau desmit dienas. “Rīgas namu pārvaldnieka” pārstāvis sola, ka tuvākajā laikā speciālisti ieradīsies dzīvokli apsekot un sagatavos nepieciešamo aktu. Tas neesot bijis steidzams darbs un esot jāgaida rindā, līdz akts tiks noformēts.

Līga raida daudz akmeņu apsaimniekotāja lauciņā, tostarp, ka kopš vasaras neesot noslēdzis trīspusējo līgumu ar uzņēmumu, ko dzīvokļu īpašnieki izvēlējušies, lai veiktu nama energoefektivitātes auditu, kāds vajadzīgs, pirms māja startē Eiropas projektā par visa nama renovāciju. Apsaimniekotājam uz visiem pārmetumiem ir pretargumenti, kāpēc kaut ko ir vai nav izdarījis. Visu darot likuma un normatīvo aktu ietvaros un termiņos.

Dzīvokļu īpašnieki esot noguruši cīnīties ar apsaimniekotāju un nolēmuši atteikties no “Rīgas namu pārvaldnieka” pakalpojumiem un māju apsaimniekot pašiem, tādējādi ieekonomējot gan naudu, gan laiku.