Juglas iedzīvotāju pārvietošanos apgrūtina jaunuzsliets žogs ap Juglas mūzikas skolu

Baiba Runce

Autors: Baiba Runce

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kas gatava piedzīvojumiem un avantūrām. Ar tādu pašu kaislību dara arī savu darbu.

2 komentāri

Vasaras vidū ap Juglas mūzikas skolu tika uzstādīts žogs, kas apgrūtina vietējo iedzīvotāju pārvietošanos. Raidījumu “Bez Tabu” uzrunāja Inese, kura uzskata, ka ar steigu vajadzētu rast kādu risinājumu, jo pavasarī kājāmgājējiem nebūs, kur likties. Sniegā iemītās taciņas vietā būs dubļi, un nekas cits neatliks, kā izmantot šauro gājēju ietvi, kurai pa vidu atrodas vairāki apgaismojuma stabi. 

Inese dzīvo Juglas mūzikas skolas tuvumā un ar bērnu regulāri pastaigājas pa rajonu, diemžēl pēdējā laikā šī nodarbe sagādājusi pārāk daudz negatīvu emociju. Šobrīd iedzīvotājiem ir divas iespējas, kā pārvietoties pa Murjāņu ielu.

Pirmais variants: izmantot šauru taciņu, kurai pa vidu uzstādīti vairāki apgaismojuma stabi, tādā veidā padarot pārvietošanos ar bērnu ratiņiem neiespējamu. Otrais variants: izvēlēties pašu iedzīvotāju iemīto taciņu paralēli ietvei, ziemas laikā šāds risinājums strādā, taču, sniegam kūstot, pārvietoties varētu būt problemātiski.

Inese
Juglas iedzīvotāja

Tā ir mīksta, skaista zālīte, pirms gada tika uzbērta melnzeme, jo viņi būvēja žogu un izbradāja zaļo zonu, tāpēc tika uzbērta papildu melnzeme. Pavasarī un rudenī pa šo iemīto taciņu nevarēs pārvietoties.

Žogs ap skolu tika uzbūvēts vasaras vidū, pirms tam iedzīvotāji pārvietojās pa nu jau slēgto teritoriju. “Tieši pa turieni gāja visi cilvēki, ietvi izmantoja vien 5% iedzīvotāju, es te dzīvoju 20 gadus, un vienmēr iedzīvotāji ir staigājuši gar skolu, tagad cilvēkiem ir jāiet vai nu kārtīgs līkums apkārt, vai arī pa šauro, bīstamo ietvi,” norādīja Inese.

Baiba Gailīte
Rīgas domes Īpašuma departamenta pārstāve

Rīgas domes Īpašuma departaments, pamatojoties uz Juglas Mūzikas skolas pieprasījuma, 2018. gadā veica žoga uzstādīšanas darbus teritorijā ap skolu Murjāņu ielā 44 un 44a. Darbi tika veikti, lai nodrošinātu skolas audzēkņu un skolotāju drošību, jo skolas teritorijā mēdza uzturēties nepiederošas personas, kā rezultātā skolā ir notikušas vairākkārtējas zādzības.

Rīgas domes Īpašuma departamenta Komunikācijas nodaļas vadītāja Baiba Gailīte raidījumam “Bez Tabu” arī norādīja, ka par teritorijas lietošanu ir atbildīga izglītības iestāde, un tā ir tiesīga arī noteikt teritorijas lietošanas prasības. Piemēram, skola var lemt dienas laikā vārtus turēt atvērtus.

Juglas mūzikas skolas direktore Sandra Grīnberga raidījumam “Bez Tabu” skaidroja, ka galvenais iemesls, kāpēc žogs uzstādīts, ir rajona pudeles brāļi. Skolas teritorijā regulāri uzturējās dzērāju un narkomānu kompānijas, turpat nokārtoja dabiskās vajadzības, izmētāja pudeles un rupjiem vārdiem aizskāra bērnus un pedagogus.

Juglas mūzikas skolas direktore uzskata, ka bērnus apdraudējusi tieši žoga neesamība, šobrīd situācija esot krietni uzlabojusies. Direktore gan saprot apkārtējo iedzīvotāju sāpi, jo gājēju taciņu par drošu un ērtu būtu grūti nosaukt, bet uzskata, ka pārvietoties mierīgi var pa daudzdzīvokļu māju pagalmu aiz skolas.

Sandra Grīnberga
Juglas mūzikas skolas direktore

Šobrīd mēs jau esam sākuši krūmiņu pārstādīšanu, kas ir gar šaurās ietves malu, mēs domājam, ka būtu saprātīgi rakstīt vēstuli Rīgas domes Satiksmes departamentam, lai šo ietvi paplašina. Ja mēs pārstādīsim krūmus, tad tur būs zāliens, un ietvi paplašināt nebūtu problēmu. Mums nav arī iebildumu, ja ietve tiek izbūvēta tur, kur iedzīvotāji tagad ir paši iestaigājuši taciņu.

Tomēr direktore noraidīja iespēju turēt vārtus atvērtus vismaz dienas laikā, jo nevēlas, lai cauri teritorijai brauktu automašīnas. Bet solīja tuvākajā laikā rakstīt vēstuli Rīgas domes Satiksmes departamentam ar lūgumu ierīkot normālu ietvi gājējiem.