Skaidrīte Nitiša

Autors: Skaidrīte Nitiša

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ļoti labi orientējas ģimeņu tiesībās un cilvēku savstarpējo konfliktu risināšanā.

6 komentāri

Ieraugot pases derīguma termiņu, Vasilijs sapratis, ka viņa personu apliecinošais dokuments tūlīt būs nederīgs. Pases derīguma termiņš beidzies, bet nedienas tikai sākušās.

Devies uz Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldi pasi mainīt, taču, izrādās, kā gadījies kā ne, mainot īres dzīvokli, jaunajā miteklī nebija deklarējis dzīvesvietu. Mainot pasi, to ierēdņi uzreiz redzot informācijas sistēmā. Sacījuši, ka nu jāsamaksā 350 eiro liels sods, citādi pie pases netikt.

Vasilijs bijis nepatīkami pārsteigts un uzskata, ka tas ir pārāk bargs sods, ja gadījies aizmirst deklarēt dzīvesvietu. Ja naudas nav, nekas cits neatliekot, kā vien dzīvot bez pases.

Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes speciāliste gan bilst, iespējams, noticis pārpratums vai kļūda komunikācijā. Pat ja bez attaisnojoša iemesla dzīvesvieta nav ilgstoši deklarēta, pasi tik un tā izsniedzot. Tiesa gan, sods ir iespējams.

 

Tas var būt līdz 35 eiro, bet, ja persona sniegusi maldinošas ziņas par deklarēto dzīvesvietu, – pat līdz 500 eiro.

 

Lai gan nav bezpajumtnieks, izmisuma dzīts, Vasilijs pat sazinājies ar Rīgas patversmi un lūdzis piedeklarēties tur, jo dzirdējis, tas esot iespējams.

Patversmes pārstāve atzīst, līdz pagājušā gada pavasarim tas tiešām bija iespējams, taču tagad tas mainījies. Tie, kas bija deklarējuši dzīvesvietu patversmē, bieži vien faktiski tajā nemaz nedzīvoja un tagad iespēja deklarēties ir liegta un to varot vien tie, kas patversmē uzturas arī reāli.

Izrādās, ka Latvijā netrūkst iedzīvotāju, kam ir nederīgas pases vai nekad nav bijis personu apliecinoša dokumenta. Šā gada vasarā, pēc pirmsvēlēšanu statistikas datiem, tādi bijuši pat 40 tūkstoši. Tiesa gan, ieskaitot personas, kas tikai īslaicīgi, kaut vai pāris dienas, bijušas bez pases.

Vasilijs šoreiz nav to skaitā, jo, lai izspruktu no soda naudas, steidzami deklarējis dzīvesvietu. Zina, ka līdzīgu bēdu brāļu kā viņš esot daudz un savā pieredzē dalījies, lai citus paglābtu no līdzīgām ķibelēm.

TOP komentāri

  • Ieva Klimasevska
  • nav tā
    +1 +1 0

    nav tā

    Kamēr nav pases, nemaz nevar piedeklarēties, ja nu vienīgi caur internetu. Cik saprotu, tad puisis ir piedeklarējies nevis tur, kur reāli dzīvo, bet tur, kur bijis iespējams. Tātad - sniedzis nepatiesas ziņas...
  • Vilnis Priede

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl