Jelgavnieki dusmīgi! Savvaļas zirgi pa pils salu var staigāt, bet cilvēki nē

1 komentārs

Jelgavas pils sala. Aptuveni četrus kilometrus gara. Tai vienā galā atrodas greznā pils, laivu bāzes, bet otrs gals ir cilvēka rokas neskarts, jo tai jau vairākus gadus ir noteikts Natura 2000 jeb dabas lieguma statuss, jo tur manāmi gan daudz putnu ligzdojam, gan retus augus augam.

Ja līdz aprīļa sākumam te cilvēks savu kāju spert drīkstēja, tad tagad uz trim mēnešiem tas liegts. Gan pārvietoties, gan makšķerēt.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Zīmes vēsta, ka putnu ligzdošanas laikā uz trim mēnešiem ieeja un makšķerēšana salā, lai netraucētu perēšanai, ir aizliegta. Bet tai pat laikā uz salas ir zirgu tabūns, kuri tam netraucē.

Rodas jautājums – pilsētas iedzīvotāji, kuri maksā nodokļus, uz salas viņu galu iet nedrīkst, bet zirgi, kurus iedzīvotāji uztur, te var atrasties.

Kopš 2007. gada salā ierīkots aploks, kurā dzīvo savvaļas zirgi. Tas darīts tamdēļ, ka salu ar traktortehniku appļaut nedrīkst un lai novērstu salas aizaugšanu, to nogana. Bērīši te labi iedzīvojušies, kļuvuši par daudzu interesentu apskates objektu. Putniem tie netraucē, jo daudzviet pasaulē tie dzīvo simbiozē.

Tas nozīmē, ka pa salu pastaigāties un zirgus apskatīt var, bet tikai gida pavadībā, lai neietu tur, kur putniem ligzdas.

Zīmju izlikšana ir arī cīņa ar makšķerniekiem, kuri aiz sevis, uz salas, nereti atstāj atkritumu kaudzes, nevajadzīgo nevis aiznesot sev līdzi, bet slaidi ielidinot zālājā.

TOP komentāri

  • Arnis
    0 0 0

    Arnis

    Ir jau jocīgi, ka pilsētas centrā zirgi jāizmitina, kas mums lauku trūkst???

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl