10 komentāri

Valsts amatpersona uzglabā un pārvadā lielu daudzumu nelegālā alkohola, bet Jelgavas tiesa piever acis un izbeidz krimināllietu.

Valsts policijas (VP) darbinieki Jelgavā pieķer Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) amatpersonu Jevgēniju Kovtunu automašīnā pārvadājam 56 litrus nelegālā alkohola.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Uzsāk krimināllietu par nelegālās dziras glabāšanu un pārvietošanu lielā apmērā, par ko draud līdz pat četriem gadiem aiz restēm, naudas sods, īslaicīgu brīvības atņemšana vai piespiedu darbs.

Pēc kriminālvajāšanas lieta nodota Jelgavas tiesā, kur kriminālprocess izbeigts, kas izbrīna likumsargus.

Raitis Pavlovs, VP Zemgales reģiona pārvaldes Organizētās noziedzības apkarošanas nodaļas priekšnieka vietnieks

No prokuratūras šī lieta netika saņemta atpakaļ papildizmeklēšanai, trūkumu novēršanai, tāpēc uzskatu, ka esošie pierādījumi bija pietiekami, lai personu sauktu pie kriminālatbildības.

Zināms, ka Jelgavas prokuratūras prokurore Inita Križevica tiesā pieprasījusi piemērot amatpersonai vismaz piespiedu darbus.

Jelgavas tiesā norāda, ka tiesātā persona atzīta par vainīgu un savu vainu nenoliedz.

”Krimināllikuma 58. panta pirmā daļa nosaka, ka no kriminālatbildības var atbrīvot personu, kas izdarījusi noziedzīgu nodarījumu, kuram gan ir šajā likumā paredzētā noziedzīgā nodarījuma pazīmes, bet ar kuru nav radīts tāds kaitējums, lai vajadzētu piespriest kriminālsodu.”

Tāpat šādu spriedumu pamatojot tas, ka darba devējs, proti, VUGD, pozitīvi raksturojis amatpersonu.
Prokurore I. Križevska spriedumu nav pārsūdzējusi. Taujāta, vai analogs spriedums netiktu pārsūdzēts, ja tiesātais nebūtu amatpersona, prokurore skaidro, ka ”nav tā, ka mums pieņemts valsts amatpersonas sodīt pēc citiem principiem.”

Foto

Tomēr fakti norāda uz pretējo. Laika posmā no 2015. gada 1. janvāra līdz 2016. gada 2. oktobrim Jelgavas tiesā tapis 31 spriedums par līdzīgiem pārkāpumiem. Visās lietās piemēroti kriminālsodi, izņemot divās, kad iestājusies tiesātā nāve.

Līdz ar to secināms, ka amatpersona sodīta krietni maigāk nekā citi likuma pārkāpēji. To nenoliedz arī Jelgavas tiesas tiesnese Daiga Daniša.

”Tas ir izņēmuma gadījums, jo parasti tiek piemērots sods, bet viss ir izvērtēts,” skaidro tiesnese.
Maigais tiesas spriedums paglābis amatpersonu no nepatikšanām, jo, ja tiktu krimināli sodīta, vairs nevarētu pildīt dienestu iekšlietu struktūrā.

VUGD darbinieks Jevgēnijs Kovtuns, pildot dienesta pienākumus, glābis cilvēkus arī pēc veikala ”Maxima” sagrūšanas 2013. gada nogalē, par ko saņēmis apbalvojumu. Tiesā skaidro, ka ņēmusi vērā arī šo faktu, veidojot personības raksturojumu.

TOP komentāri

 • ome
  +10 +10 0

  ome

  Kad vienreiz beigsies tas bardaks!To kas pieņēma lēmumu ,pašu jāatbrīvo no darba un jāsoda vainīgais bez nekādām atlaidēm!
 • Es
  +4 +4 0

  Es

  Es tā domāju,uz kurieni mēs ejam?Kas tas par bardaku?Kur skatās augstāk stāvošas instances?Vai tiešām korupcija jau tik dziļi iesakņojusies un nav neviena kas viņu aptur....
 • Sventa
  +4 +4 0

  Sventa

  Nu skaisti.Lai noziedznieks varētu turpināt strādāt iekšlietu struktūrā,viņu nesoda.Absurds kaut kāds.Un tagad jājautā,vai tāda tiesnese,drīkst būt tiesnese?!Viņiem paredzēts budžetā algas paaugstinājums.Par noziedzīgu sava darba nepildīšanu?Cik viņa par to saņēma kukulī?

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Šī būs klasiska ragū recepte, kuras pamatā izmantosim truša gaļa. Jārēķinās, ka ragū pagatavošana prasīs salīdzinoši ilgu laiku, taču nekā sarežģīta šī ēdiena pagatavošanā nav, un zemāk esošajā video Uģis Veits no ”Gatavo 3” to parādīs.

Lasi vēl