Jēkabpilieši regulāri traucē strādāt apkopējai; viņa atsakās turpmāk strādāt šajā mājā

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

22 komentāri

No šī gada sākumā Nameja ielas 34. Nama koplietošanas telpas Jēkabpilī uzkopj jauna apkopēja. Septembrī nama apsaimniekotājs pieņēma lēmumu pārtraukt telpu uzkopšanu, jo iedzīvotāji traucējuši apkopējai strādāt.

Četrās nama kāpņu telpās septembrī ēkas apsaimniekotājs piestiprinājis paziņojumus, kuros norādīts uz nesaskaņām starp iedzīvotājiem un apkopēju.

Apsaimniekotāja paziņojums

Informējam, ka turpmāk koplietošanas telpas Nameja ielā 34 netiks uzkoptas, jo iedzīvotāji neļauj apkopējai veikt savus tiešos darba pienākumus. Turpmāk iekasētā nauda par koplietosānas telpu uzkopšanu tiks novirzīta uz mājas uzkrājuma sadaļu.

Bez Tabu darba dienas vidū dzīvokļos sastop vairākus iedzīvotājus, viņu domas par izveidojušos situāciju ir dažādas. Piektā stāva iedzīvotāja Jevgānija norāda, ka jaunā apkopēja nav pietiekami labi tīrījusi kāpņu telpas augšējos stāvus: ”Ja cilvēks atnāk, sāk slaucīt no otrā, nevis piektā stāva, kā arī nemazgā logus. Mēs par to nemaksāsim. Saprotami?”

Marika šajā namā dzīvo ceturto gadu. Izlasot paziņojumu, viņa bijusi pārsteigta par tur lasāmo informāciju. Sieviete norāda, ka, pārrunājot paziņojumu, vienīgais, kā iedzīvotāji varētu traucēt apkopējai ir atrasties kāpņu telpā, kad notiek uzkopšana. ”Vienmēr esmu pasveicinājusi, novēlējusi veiksmīgu dienu, veiksmīgu darbu. Viss bez problēmām vienmēr bijis,” raidījumam atklāj Marika.

Pirmā stāva iedzīvotājs Modris zina stāstīt, ka blakus kāpņu telpā dzīvojot bijusī mājas vecākā, kurai ar apkopēju izcēlies konflikts: ”Viņa tāda riebīga, kasīga ir. Dzirdēju, ka viņa sakasījusies ar apkopēju, vairāk neko nezinu.”

Nameja ielas iedzīvotāji par apkopējas darbu maksā piecus centus par katru sava dzīvokļa kvadrātmetru. Jaunā apkopēja darbu namā uzsāka šī gada janvārī.

Apsaimniekotāja darbinieki veikuši pārrunas ar ēkas iedzīvotājiem un noskaidrojuši, ka iebildumi pret jauno apkopēju ir trīs dzīvokļu iemītniekiem. Tas ir absolūts mazākums, taču viņu rīcība apkopējas darbu padara neciešamu.

Iveta Skolniece
”Jēkabpils namu pārvalde” pārstāve

Ir neliela grupiņa, trīs cilvēki, kuri mūsu apkopējai traucē strādāt. Dažādi aizrādījumi, staigāšana pakaļ, kritizēšana. Ir bijis pat tā, ka mūsu apkopēja atnākt tīrīt kāpņu telpu, bet tur jau viss ir izdarīts. Apkopējai ir psiholoģiski un emocionāli, kā arī fiziski grūti pildīt savu darbu. Tas notiek regulāri. Kā nāk tīrīt, tā cilvēki staigā pakaļ.

Nama apkopēja uzkopj vēl trīs citas ēkas, tur par viņas darbu sūdzības nav saņemtas.  Iedzīvotājiem jāpieņem lēmums, ko darīt turpmāk- izmantot apkopējas pakalpojumus, vai arī atteikties no tiem un par pakalpojumu vairs nemaksāt.

22 komentāri

Aktuālie Bez Tabu sižeti

"Tie “saltiņi” ātri ienāca modē!" taisnojas pie skolas Rīgā "pieķertas" skolnieces

"Vai komandantstundā var iziet ārā uzpīpēt?" satraucas dzīvokļa iemītniece

Kategoriski atsaka kompensāciju autovadītājam, kura mašīnai uzkrita koks

"Vajadzēs atbraukt, darījums tikai skaidrā naudā!" "Bez Tabu" pieķer mediķi, kas kolēģu grupā viltojusi Covid-19 sertifikātus

Jahtklubs Jūrmalā izbūvē žogu un atkārtoti bloķē tauvas joslu; vietējie pikti

"Sajūta, ka esmu Brekte-2!" Latgalieša ābolu rakstos Krievija saskata nacisma slavināšanu

Tikai katrs trešais Saeimas deputāta palīgs var uzrādīt Covid-19 sertifikātu

"Lokdauna" laikā CSDD turpina apkalpot sarkanajā zonā; aicina nedrūzmēties

"Varēja beigties letāli!" Uzbrauc uz ietves, ietriecas skolas vārtos: avārija Salaspilī aktualizē gājēju apdraudējumu

Bijusī īrniece šokā, saņemot paziņojumu no tiesas, ka viņai ir sens parāds namīpašniekam

Blogeris Pipars aicina ziedot piecgadīgās Betijas rehabilitācijai, iegādājoties viņa maiznīcā picu!

"Maluzvejnieki mēdz būt agresīvi, nākas izvairīties no atvēzētiem airiem!" Līvānu novada vides sargi - pārkāpēju bieds