“Jebkuru no mums var sadurt kā nākamo!” Dreiliņos aizturētā uzbrucēja jau nākamajā dienā atgriežas mājās

Oļegs Visockis

Autors: Oļegs Visockis

2 komentāri

Daudzstāvu namu masīvā Dreiliņos liela daļa iedzīvotāju ir pārbijušies. Viena no kaimiņienēm regulāri terorizējot citus iedzīvotājus un liek lietā pat aukstos ieročus.

“2017. gadā, ja nemaldos, viņai bērnus atņēma, un tad viņai arī “aizvērās”. Viņa visu laiku dzer. Visu laiku! Un tagad ir tā, ka viņa ar nažiem staigā apkārt. Viņa sadzeras, viņai “aizveras”, viņai kaut kas nepatīk, pudeli neviens neuzsauks, to neiedos… Tad viņa sāk durstīties. Es zinu vismaz astoņus gadījumus. Pēdējais bija 18. februārī, viņa sirds rajonā iedūra. Nezinu, ir izdzīvojusi, nav izdzīvojusi,” stāsta viena no iedzīvotājām, kura pati savulaik izvairījusies no ļaunās kaimiņienes uzbrukuma.

Vietējie izvairās no runāšanas kameru priekšā, baidoties par iespējamo atriebību. Dzilnas ielas nama iemītniece nazi jau esot triekusi pudelesmāsas ķermenī. Un abu dāmu starpā šis nebūt nebija pirmais konflikts. Policija pie iedzīvotājus biedējošās sievietes ierodas visai regulāri. Teju visi izsaukumi saistīti ar alkohola lietošanu un agresiju.

Pensionāre Elza apstiprina, ka ir redzējusi konkrēto sievieti, kura itin bieži atrodas alkoholisko dzērienu ietekmē.

Iedzīvotāji uzskata, ka šāds cilvēks esot jāizolē no sabiedrības. Sliktākajā gadījumā – jāapcietina, kamēr notiek lietas izmeklēšana. Kaimiņi gan pārmet, ka policija nerūpējoties par iedzīvotāju drošību.

anonīmā iedzīvotāja

Viņi vispār neiesaistās tāpēc, ka pēc katra gadījuma, kad ir sadurts cilvēks, viņa ir tajā pašā dienā mājās. Tagad arī viņu savāca – 18. februārī, bet jau nākamajā dienā viņa jau atkal mājās un pudeles turpina cilāt.

Jebkurš var būt nākamais no mums, kas būs sadurts. To vispār nevar paredzēt.

Dūrējas kaimiņš Francis stāsta, ka pēc notikušā kāpņutelpā palikuši asiņu pleķi. Savukārt, pieklauvējot pie sievietes mitekļa, Bez Tabu jau sarunājas aiz aizvērtām durvīm.

saruna ar dūrēju

Bez Tabu: Tad tas, ko stāsta par uzbrukumiem, duršanām un citām lietām?

Viss ir meli. Tāpēc, ka policijā viss jau paskaidrots, kā tur viss bija, tāpēc, ka tas nebija uzbrukums.

Valsts policijas Teikas iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas priekšnieks Ivo Mezītis gan norāda, ka notikušajā incidentā cietušajai konstatēta viena durta brūce krūšu kreisajā pusē. Abas personas esot bijušas vairāk nekā 3 promiļu reibumā.

Ivo Mezītis
Valsts policijas Teikas iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas priekšnieks

Agrāk viņa nav tiesāta. Šogad viņai nav neviena administratīvā pārkāpuma. Līdz ar ko arī policija, to visu kopumu izvērtējot, pieņēma tādu lēmumu – nepiemērot bargāko soda līdzekli – arestu.

Turpinot sarunu ar Dreiliņu dūrēju, visas aizdomīgās un agresīvās darbības tika noliegtas. “Galīgi meli. Es dzīvoju ar savu puisi jau kā divus gadus. Viņš ir liecinieks, ka galīgi meli. Nu, ja kādreiz es arī iedzeru, tad tikai ar savu puisi. To, ko apkārtējie runā, man galīgi vienalga.”

Daudzstāvu nams Dzilnas ielā pieder Rīgas pašvaldībai. Te atrodas tā saucamie sociālie īres dzīvokļi. Mājas apsaimniekotāji jau esot informēti, par aizturētās dūrējas nedarbiem.

Ivo Kiršblats
SIA ”Rīgas pilsētbūvnieks” pārstāvis

Pamatā viss ir dzeršana. Tikko tajos dzīvokļos notiek dzeršana, tā arī kaimiņi sūdzas, jo tā dzeršana jau izvēršas ne tikai konkrēti pa dzīvokli, bet arī kāpnēm, pie kaimiņiem… Un tas viss balagāns ir vienkārši neizturams. Tādēļ mājas iedzīvotāju reakcija uz to, ka viss ir slikti, ir pamatota. Un mēs savu iespēju robežās izdarījām visu, ko varam izdarīt, proti, iesūdzējām tiesā. Lauzīsim īres līgumu, ja tiesa mums to atļaus.

Kiršblats apstiprina, ka tā vienkārši ņemt un izmest cilvēku no pašvaldības mitekļa nemaz nevar – ir nepieciešams tiesas lēmums. “Mēs tagad pasākām slēgt terminētos īres līgumus uz sešiem mēnešiem. Ja to pusgadu nemaksā īres naudu vai ir kaut kādas sūdzības, tad nepagarinām.”

Iedzīvotājus biedējošā dāma ar pašvaldību vēl 2005. gadā esot noslēgusi beztermiņa īres līgumu, kas situāciju krietni sarežģī, tāpēc atliek gaidīt tiesas lēmumu vai arī paļauties, ka agresīvā pudeles cilātāja piekops mierīgāku dzīvesveidu.

Jāpiebilst, ka Dzilnas ielas nami patiešām ir viena liela bēdu ieleja. Pagājušajā gadā vien kāda sieviete izdarīja pašnāvību, izlecot pa piektā stāva logu, bijušas vairākas tīšas dedzināšanas, no ģimenēm nošķirti bērni un daudzas citas nelaimes.