Roberts Blass

Autors: Roberts Blass

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

5 komentāri

Nepārdomātu ielas renovācijas darbu dēļ rēzeknieši vairākus mēnešus spiesti dzīvot neapskaužamos apstākļos: pārvietoties pa dubļainu masu, bez ielas apgaismojuma, baidoties iekrist kādā no daudzajām izraktajām bedrēm un tranšejām.

Dziļi grāvji, rakumi, vietām neizbrienama dubļu masa, cietais ielas segums, ietves un apgaismes stabi noārdīti – šāds skats paveras Bukmuižas ielā, Rēzeknē, kur iedzīvotāju dzīve teju paralizēta jau kopš pērnā gada rudens.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Briesmīgi. Es dažreiz eju apkārt pa paralēlo ielu,” stāsta iedzīvotāja Sandra.

Dzīve gluži vai karalaukā – 21. gadsimta realitāte Rēzeknē

Aleksandrs
rēzeknietis

Visi apavi netīri, jo iegrimst dubļos 10 centimetru dziļumā. Protams, ka nevar šādi dzīvot 21. gadsimtā. Cilvēki brauc mājās, ciemos, novieto automašīnu, kas loģiski, bet citi izspraukties nevar, jo apkārt viss uzraksts. Cilvēki pat nevar pievest malku,” sašutis ir rēzeknietis Aleksandrs.

Šeit pagājušogad uzsākta ielas renovācija, kas paredz komunikāciju un seguma nomaiņu. Bukmuižas ielas iedzīvotāji sašutuši, ka visu ziemu bijusi dīkstāve. Rēzeknes pilsētas domē informē, ka darbus nevarēja turpināt, jo tos nevarot veikt aukstajos gada mēnešos.

“Absurds! Zināja, ka būs ziema, ka neko ziemā nedarīs. Varētu viņi tagad, pavasarī, sākt rakties. Kāpēc visu ielu uzraka, izdemolēja, ietves un apgaismojumu noņēma, pametot to tā vairākus mēnešus?” dusmīgi vaicā iedzīvotājs Vladislavs.

Domnieks nezina, kāpēc nevarēja strādāt gudrāk

Taujāts, kāpēc ielas renovācijas darbus nevarēja uzsākt pērn vai šogad piemērotākā laikā, lai cilvēkiem nebūtu jāpārziemo līdzās rakumiem un postam, Rēzeknes pilsētas domes Pilsētas saimniecības pārvaldes pārstāvis Roberts Adamovičs, norausta plecus neziņā.

Bukmuižas ielas iedzīvotāji dusmojas, ka gada tumšākajos mēnešos bijuši spiesti dzīvot ne vien teju ierakumos, bet arī tumsā, jo demontēti pērn rudenī demontēti apgaismes stabi.

“Rudenī un ziemā staigājām ar lukturīšiem. Ja ar automašīnu šeit kaut kā varēja izbraukt, bet, ejot kājām, lietus un atkušņa laikā mocījāmies visu ziemu. Jau pulksten 16.00 pēcpusdienā bija tāda tumsa, ka tālāk par metru nevarēja redzēt. Šeit staigā arī mazi bērni, bet, tā kā nav apgaismojuma, jebkurš var iekrist grāvī un nolauzt kaklu,” sašutis ir iedzīvotājs Aleksandrs.

Nenorobežoti grāvji, tajos tumsā var iekrist jebkurš

Vīrietis demonstrē pavisam nesen uzņemtu video, kurā redzams, ka dziļās tranšejas ielas malās nav norobežotas. No iekrišanas tajās ļaudis nosacīti esot pasargāti vien aptuveni nedēļu, kad pēc iedzīvotāju uzstājības un sūdzībām vietējā medijā, uzstādītas barjeras. Tomēr arī pašreizējais risinājums iedzīvotājus neapmierina.

Aleksandrs

Kur skatās būvuzraugi, kuriem darbi jāuzrauga? Viņš taču uzvarēja konkursā un saņem par to naudu? Kā var pamest tādas bedres uz visu ziemu, turklāt bez apgaismojuma?

Būvdarbu uzraudzība konkursa rezultātā uzticēta firmai SIA “Consultants”, un par pakalpojumu, kas, pēc iedzīvotāju domām, ir nekvalitatīvs saņem 12,5 tūkstošus eiro.

Naudas kumoss tiks arī Rēzeknes mēra brālim

Ielas posma renovācijas darbi izmaksā vairāk nekā 700 tūkstošus eiro, informē Rēzeknes pilsētas domē. Tos uzticēts veikt AS “Ceļi un tilti”, kas, savukārt, kā apakšuzņēmēju noalgojusi SIA “Latgalija”. Šā uzņēmuma priekšnieks ir Mihails Bartaševičs, Rēzeknes mēra Aleksandra Bartaševiča brālis.

Ielas renovācijas darbi jāpabeidz līdz šā gada 1. augustam.

Foto

TOP komentāri

 • anjansons
  0 0 0

  anjansons

  Zin, var daudz ko teikt par Bartaševiču, bet atšķirībā kaut vai no SC partijas ''brāļa'' Ušakova Rīgā viņš vismaz dara un dara daudz. Viss ir zināms, kādi projekti būs pilsētā, iedzīvotāji var iesniegt savus priekšlikumus, iedzīvotājos ieklausās... Protams ir vērojams zināms autoritārisms un savējo pabalstīšana, bet arī ar tiem iepirkumiem... man svarīgāk ir tas, lai darbi tiek padarīti atbilstošā kvalitātē un par daudz maz atbilstošu cenu (un ja tā neatbilstu, tad ES fonu uzraugi jau sen būtu klāt). Arī ārzemēs, pamēģini kaut kur Eiropā vinnēt kādus vietējos iepirkumus, kaut arī tu par 100 eiro lētāk piedāvāsi ko uzbūvēt... lai kādi likumi, bet visur ir savs protekcionisms atbalstot vietējos. Galvenais, lai cena un kvalitāte lielā mērā no tā neciestu. Galu galā no tā, ka tur Bartaševiča brāli paņem kā apakšuzņēmēju- tur darbs arī cilvēkiem reģionā ir. Un par to kā Bartaševičs ir strādājis ar infrastruktūru pilsētā, var pārliecināties jebkurš, kas tur ir bijis teiksim 2007. gadā pēdējo reizi un kas atbrauks tagad.
 • martins
  0 0 0

  martins

  Ko jus tur dirsat ta nav taisniba es taja skola jau macos 7 gadus tur vis nav taisniba un saunu var izmantot ar atlauju
 • Latvietis

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl