Jaunos vecākus brīdina par latviešu gultiņu ražotāju, kurš savāc naudu un pazūd

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

1 komentārs

Dvīnītēm Bellai un Stellai no Jūrmalas spiestā kārtā jāguļ vienā gultā ar saviem vecākiem. Kaut jau pirms diviem mēnešiem zīdainīšiem pasūtītas gultiņas, to ražotājs kopš naudas saņemšanas vairs nav sasniedzams.

Gultiņu pirms diviem mēnešiem ģimene izvēlējās “Facebook” lapā ”Montessori beds”. Lai veiktu pasūtījumu, ģimene iemaksājusi pusi gultiņas cenas – 182 eiro. Uzņēmums vairs neatbild arī “Facebook” sarakstē, kā arī sazvanīt gultiņas pārdevējus neesot iespējams.

”Montessori beds” iepriekšējais nosaukums bija ”Eco kids furniture”. Kompāniju pārstāv uzņēmums SIA ”Guli”. TV3 raidījums ”Bez Tabu” periodiski saņēmis vairākus signālus no skatītājiem, kuri arī samaksājuši par gultiņas izgatavošanu, taču ne naudu, ne preci tā arī nav saņēmuši.

Ļubova
MAMMA DVĪNĒM, SAMAKSĀJUSI PAR GULTIŅU

Visvairāk uztrauc tas, ka viņus nevar sazvanīt. Šī pusotra mēneša laikā ne reizi nav atbildējuši. Ilgu laiku neatbildēja, nosūtīju ierakstītu vēstuli. Atbildēja, ka būs šonedēļ. Tā arī tas palika – šonedēļ, šonedēļ, šonedēļ.

Raidījuma filmēšanas komanda dodas gan uz uzņēmuma juridisko adresi, kas norādīta kādā daudzdzīvokļu namā Pārdaugavā, taču tur nevienu uzņēmuma pārstāvi neizdodas sastapt. ”Montessori beds” savā “Instagram” konta sekotājus aicina apmeklēt veikalu Bruņinieku ielā. Norādītajā adresē atrodas matraču veikals, kura telpās tiešām var atrast minēto gultiņu, taču veikala īpašniece norāda, ka viņai nav nekādas saistības ar SIA ”Guli”.

Matraču pārdevēji par saviem līdzekļiem iegādājušies divas gultiņas, lai tās tirgotu. SIA ”Guli” apkrāptie klienti taisnību meklējuši arī šajā veikalā. ”Pie mums vērsusies sieviete, kā arī kāds vīrietis atbrauca uz veikalu. Bet es viņiem nemācēju neko atbildēt, tādēļ sūtīju atpakaļ pie Riharda,” stāsta veikala īpašniece Santa.

SIA ”Guli” valdes loceklis ir Rihards Meijers, kurš uzņēmumu dibinājis kopā ar bērnības draugiem, futbolistiem Rihardu un Jorenu Gorkšiem. Futbola federācijas prezidenta Kaspara Gorkša brāļi kopā uzņēmumā ieguldījuši 2 tūkstošus eiro, taču tajā darbojušies vien četrus mēnešus un ne centu neesot nopelnījuši. Sarunā ar žurnālistu Rihards Gorkšs ir atklāts: ”Ar brāli nolēmām, ka tas nav veids, kā gribam strādāt, saistīt savu vārdu.”

Bijušais biznesa partneris regulāri saņem signālus no neapmierinātiem ”Montessori beds” klientiem, kuri par preci samaksājuši, taču gaidīto gultiņu tā arī nav saņēmuši!

”Bez Tabu” cenšas sazināties ar uzņēmuma valdes locekli Rihardu Meijeru, taču sākotnēji nesekmīgi – viņš neatbild uz tālruņa zvaniem. Arī “Facebook” sarakste nevainagojas ar panākumiem un intervija tiek atteikta. ”Bez Tabu” rīcībā esošā informācija liecina, ka uzņēmuma valdes loceklis Rihards Meijers kopā ar savu draudzeni nupat atpūtušies Polijā, kur slēpojuši.

Meijera draudzene raidījumam norāda, ka visas ceļojuma izmaksas segusi viņa. Uzņēmējs savai sirdsdāmai neesot atklājis, ka gultiņu bizness nesokoties tā, kā vajadzētu, tādēļ jaunatklātā informācija viņu pārsteigusi: ”Es viņam pateikšu, lai noteikti atrisina šo situāciju. Esmu diezgan šokēta.”

Ļubovas ģimene ar iesniegumu jau vērsusies Valsts policijā un aicina arī citus rīkoties.