Alberts Dinters

Autors: Alberts Dinters

Bez Tabu raidījuma žurnālists ar specializāciju kriminālstāstu šķetināšanā. Īpaši ass un nesaudzīgs, aizstāvot vides tīrību un dabas saudzēšanu.

8 komentāri

Jaunmārupe, Ozolu iela. Redzams, ka te, ielas malā, ir “svaigi” rakumi. Kā stāsta iedzīvotāji, te darbojušies AS ”Sadales tīkls” darbinieki, jo tiekot pārtaisītas elektrolīnijas. Tas ir apsveicami, bet iedzīvotājiem ir aizdomas, ka darbu laikā noticis fušieris, kura dēļ viņiem nosvilst dators. Tas nav vienīgais gadījums, kad ģimenei nākas domāt par jaunu elektroierīču iegādi.

”Jau septembrī mums nodega TV bloks, resīveris un UPS. Jau tad mēs zvanījām “Sadales tīklam”, bet saņēmām atbildi, ka tā nav viņu vaina.

Sākotnēji viņi teica, ka kabeli pārrāvuši darbinieki no ”Mārupes komunālie pakalpojumi”, pēc tam teica, ka elektrības līnijai bijis uzkritis koks.”

Jāpiebilst, ka pērnajā gadā ģimene pārslēgusi elektrības piegādes līgumu, solīts, ka, ja elektrības pārrāvuma vai svārstību dēļ sabojāsies kāda iekārta, uzņēmums to kompensēs.

Solīts makā nekrīt. Lai arī tiek sūtīta vēstule ar lūgumu kompensēt bojātās detaļas, tiek saņemts atteikums, jo uzņēmums nekādas problēmas ne septembrī, ne oktobrī savās darbībās nesaskata.

Pieminēšanas vērts ir fakts, ka līdz brīdim, kamēr par attiecīgo vietu nesāk interesēties “Bez Tabu”, mājas priekša bijusi nesakārtota. Pēc “Bez Tabu” zvana AS ”Sadales tīkls” nākamajā dienā pie mājas rosās vairāki strādnieki ar traktoru. Uzņēmuma pārstāvis skaidro, ka notikusi pieslēguma kabeļa vizuāla pārbaude, tamdēļ notikuši atkārtoti rakšanas darbi.

”Mūsu darbinieki pārbaudīja, vai jaunais, ieraktais kabelis ir vesels. Mums ir fotogrāfijas, kurā redzams, ka ar to viss ir kārtībā. Klientam vajadzētu pārbaudīt, vai problēma nav viņa paša kabelī, jo mēs atbildību nesam tikai līdz skaitītājam. Tas strāvas pārrāvumus nav konstatējis.

Un tas arī viss. “Sadales tīkls” ne pie kā nav vainīgi. Kur cilvēkam meklēt taisnību, ja tomēr pastāv aizdomas, ka tā nav? Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas pārstāvis skaidro, ka:

”Elektroietaisi jebkurā gadījumā var aiznest uz sertificētu remonta darbnīcu, kurai ir tiesības veikt ekspertīzes, un šīs darbnīcas speciālisti pateiks, kādēļ iekārtas ir bojātas.

Ja tas ir pārsprieguma dēļ, tad tas varētu būt pamats ”Sadales tīklam” jautāt, kā tas pārspriegums varēja rasties. Ja viņi absolūti apgalvo, ka nekas nav noticis, tas ir aizdomīgi.”

Ja klients pats netiek galā, viņam jāraksta vēstule Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijai, kuri tad no savas puses skaidros, kas un kā noticis.

TOP komentāri

 • Ingrīda Vīduša
  +3 +3 0

  Ingrīda Vīduša

  Viennozīmīgi ST vaina.. dara kā grib, regulāri notiek strāvas maiņas un kas viņiem, atrunas.
 • Leonora Plotnieks
  +1 +1 0

  Leonora Plotnieks

  iesaku žigli nosvilināt ar kādu vadiņu mājas elektriķi un žigli pagādāt citu - normālu
 • Andrejs Kovalevskis
  +1 +1 0

  Andrejs Kovalevskis

  Baigi maz cilvēku piekrīta Latvenergo apdrošināšanas pakalpojumam, te būs rezultāts, ar šādam izdarībam var mēģināt vel izspiest naudiņu no iedzīvotājiem :)
  Piekritu Ingrīda Vīduša, jo mērot spriegumu mājās arī nonācu pie secinājuma, ka tas nav stabils, mums tas sasniedz pat 210V, bet pēc tam pēkšņi var palekties līdz pat 235V, elektronikai ne pārāk patīk tik spēcīgas svarstības.
  Lai varistori nāk Jums palīgā ;)

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl