Jaunjelgavas Ļoha ar cirvīti pavicināties nesmādē! Kaimiņiem jāmaina jau trešās dzelzs durvis

Alberts Dinters

Autors: Alberts Dinters

Bez Tabu raidījuma žurnālists ar specializāciju kriminālstāstu šķetināšanā. Īpaši ass un nesaudzīgs, aizstāvot vides tīrību un dabas saudzēšanu.

9 komentāri

Klusās Jaunjelgavas iedzīvotājiem līdz mielēm apnikusi kāda Rīgas ielas 20. nama iedzīvotāja izdarības, kuras izmisumā dzen gan tuvus, gan tālus nāburgus. Viņa ar kaimiņiem komunikācijas veids ir dzīvokļu durvju dauzīšana ar cirvi.

Visas dzelzs durvis vienos caurumos, sadauzītas tā, ka nav vairs aizveramas, un patiesas bailes par savu dzīvību, veselību. Apstākļi, kā dzīvo cilvēki, kuriem blakus esošajā, pašvaldībai piederošajā sociālajā dzīvoklī iemitināts 42 gadus vecs vīrietis. Tieši viņu kaimiņiene Antoņina vaino tajā, ka ar cirvi regulāri sitot pa kaimiņu dzīvokļa ieejas durvīm.

Antoņina
cieš no kaimiņa izdarībām

”Tas viss sākās jau ziemā. Kā sāka, tā viss turpinās. Tiklīdz viņš aiziet uz pirti, vienā un tai pat laikā ik pēc desmit dienām sit durvis. Mēs viņu nekā neaiztiekam. Ja dzīvo, lai dzīvo. Es jau viņa vietā slauku koridoru, neko viņam neprasu. Lai tikai ir miers.”

Sieviete stāsta, ka šīs jau esot otrās durvis, kuras ir sasistas. Dzīvoklī ir trešās, bet tās esot bail likt bojāto vietā, jo nav garantijas, ka arī tās kaimiņš nesadauza. To, ka viņš ir agresīvs apstiprina arī nāburgi, jo pie viņiem pēc palīdzības skrējis sievietes mazdēls.

”Jā, tā ir. Nepilngadīgais ar plikām kājām atnāca. Naktī. Prasīja manam vīram, lai nāk palīgā. Ko? Jo viņam tas kaimiņš sita durvis ar cirvi.”

Aizkrauklē esošā Valsts policija iecirkņa pārstāve Evita Galviņa “Bez Tabu” pastāsta, ka vīrietis ir policijas redzeslokā. Pret viņu ierosinātas vairākas lietvedības, bet tās izbeigtas. Kādēļ? Jo cietušie (sadauzīto durvju īpašnieki) ar viņu panākuši miera izlīgumu.

”Bez Tabu”: Vai tas nozīmē, ka svešās mantas bojātājam nekāds sods nepienākas?

E. Galviņa: Jā, jo kriminālprocesi ir izbeigti, abas puses ir savstarpēji vienojušās.”

Jaunjelgavas domē sastaptais izpilddirektors Uldis Albiņš arī aplūko trača vietu. Viņš pastāsta, ka savulaik vīrietis pats prasījies prom no Rīgas ielas 20 nama.

”Mums bija dzīvokļu komisijas sēde, kurā jau nolemts, ka vīrietim tiks ierādīta cita dzīvesvieta. Viņš savu lūgumu pamatoja ar to, ka nevarot sadzīvot ar kaimiņiem.”

Un kā līdz tam brīdim dzīvot cilvēkiem? To, ka agresijas netrūkst, apstiprina pievakarē notiekošais. Mājā ierodas kāds jaunietis, kurš sakās esam kaimiņa paziņa. Kad viņš dodas prom, redzam, ka viņš kādam aiz stūra pēkšņi rāda, ka lai nenāk. Sētā ielido motorollers, uz kura sēž divi vīrieši. Tad sākas draudēšana.

”Jaunietis: Ko vajag?

“Bez Tabu”: Parunāties

“Jaunietis”: Kāds parunāties? Ejiet prom. Es esmu Ļoha. Ko jūs gribat?

“Bez Tabu”: Mierīgi aprunāties.

Jaunietis: Brauciet projām no šīs sētas! Kameru vajag atņemt? Kameru vajag atņemt? Ej. Brauciet prom.”

Beigu beigās, vīrieši nomierinās. Viņi visā vaino kaimiņus, jo kašķis esot agresīva suņa dēļ, kurš neļaujot naktīs gulēt un brūkot visiem virsū. Un tas arī viss. Atliek cerēt, ka “Bez Tabu” vizīte Jaunjelgavas domes izpilddirektoram liks turēt doto solījumu, ka vīrieša pārmitināšanas process nu tiks paātrināts.

Foto