“Jau trīs nedēļas esmu spiests dzīvot bez tualetes!” rīdzinieks izmisumā

Skaidrīte Nitiša

Autors: Skaidrīte Nitiša

Pieredzējusi TV3 "Bez Tabu" žurnāliste, kura ļoti labi orientējas savstarpējo konfliktu un problēmu risināšanā. Veido sizetus par dažādām tēmām. Rūpīgi iedziļinās katrā stāstā un rod risinājumus pat sarežģītām konfliktsituācijām. Palīdz novērst netaisnību.

8 komentāri
“Jau trīs nedēļas esmu spiests dzīvot bez tualetes!” rīdzinieks izmisumā

Rīdzinieks Nauris jau trīs nedēļas spiests dzīvot galvaspilsētas centrā daudzdzīvokļu namā bez sanitārā mezgla jeb vietas, kur nokārtot dabiskās vajadzības.

Iepriekš koplietošanas koridorā bijušas divas tualetes – viena Naurim, otra kaimiņiem. Tagad izejai no Naura dzīvokļa uz koplietošanas koridoru ir aizmūrēta un priekšā izejai ir siena. Naura tualete koplietošanas koridorā jau esot kaimiņu lietošanā. Rezultātā Naurim neesot kur nokārtot spiedīgu vajadzību.

Kaimiņiene taisnojas, ka esot Naura paraksti, ka viņš piekrīt pārbūvei.

Gaļina
Naura kaimiņiene

2019. martā viņš vērsās pie mums, ka vēlas atdalīties. Mana meita un znots trīs reizes vaicāja, ko viņš grib? Mēs piedāvājām aizvilkt cauruli no centrālā vada uz viņa dzīvokli. Viņš piekrita. Vairāk neko viņš negribēja. Mēs aizvilkām cauruli līdz viņa dzīvoklim, kur viņš var ierīkot sanitāro mezglu. Ir dokumenti, kur ir viņa paraksti, ka viņš piekrīt. Viņš parakstījās visur, bet tagad atsakās no saviem parakstiem.

Nauris nenoliedz, ka kaimiņiene veikusi rakstveida aptauju. Parakstījies, ka neiebilst, ka tiks veikti koplietošanas telpu vienkāršie renovācijas darbi, taču, ka Nauris paliks bez sanitārā mezgla, tur nekas neesot bijis teikts.

Par kaimiņienes veikto pārbūvi, kuras rezultātā palicis bez tualetes, Nauris ziņojis Rīgas domes Pilsētas attīstības departamentam.

Tā pārstāve Inese Pabērza informē, ka saskaņā ar Administratīvā procesa likumu departamenta speciālisti nevērtēja situāciju pēc būtības, jo bija nokavēts apliecinājuma kartes (atļaujas veikt pārbūvi) apstrīdēšanas termiņš. Tas ir  30 dienas.

Rīgas būvvaldes pārstāvis Edgars Butāns akcentē, ka koplietošanas telpu renovācija ir saskaņota, Nauris par to bijis informēts, inspektori bijuši pārbaudē, secinājuši: viss atbilst noteikumiem, uz dokumentiem ir Naura paraksti, ka viņš akceptē renovāciju.

Ja Nauris paliek pie sava, ka nav parakstījies, ka piekrīt koplietošanas telpu pārbūvei, kā rezultātā nav tiesīgs lietot sanitāro mezglu, tad var vērsties policjā ar ziņojumu par paraksta viltošanu vai meklēt taisnību tiesā. Ir arī iespēja samierināties ar radušos situāciju, ierīkot sanitāro mezglu dzīvoklī un nedeldēt tiesas solus.

8 komentāri

Aktuālie Bez Tabu sižeti

Dūru vicināšana un kliegšana jeb cīņa par apsaimniekotāju Rīgas "Ķīnas mūrī"

"Jau trīsreiz mēneša laikā!" Nepiestājot pieturā, autobusu šoferi vairākkārt atstājuši bērnu šosejas malā

"Tur viss ir pretīgi! Gribam atpakaļ naudu!" Četri indieši Rīgā "iegrābjas" ar dzīvokļa īri

"Jūs nopietni?!" Māmiņām ar zīdaiņiem un maziem bērniem liedz iepirkties lielveikalos

"Viņam seko bērni, glābiet viņus, kamēr var!" "TikTok" aktīvists stāsta par netiklībām ar bērniem un bez mitas lamājas

"Ar tādu mašīnu nav problēmu pārsniegt ātrumu arī vecmammai." CSDD tehniskās apskates darbinieks traucas ar 168 km/h

"Jāuzmanās, uzticot bērnus tādām skolām." Vakcīnskeptiķu skolā bez licences sola "saudzīgu vidi" bez Covid-19 ierobežojumiem

Latvijā "pazaudē" pat pusmiljonu kilometru! Notinot nobraukumu, "iesmērē" no ārzemēm ievestus auto

"Drusciņ sapurinās nevakcinētos!" Sākoties ārkārtējai situācijai, iedzīvotāju noskaņojums krasi atšķiras: no izpratnes līdz dusmām

Banānu cena uz pusi zemāka par pašizmaksu! "Banānu karā" "Lidl" konkurenti izmisīgi cenšas nezaudēt pircējus

Dziedātāja Olga Rajecka sašutusi: Maksāju par trim fāzēm, bet saņemu vienu!

Rīdzinieki pikti, jo nav apkures un sākuši pelēt pat vasarā nomainītie logi!